ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2015
AUG-2015
30 AD. + 2 COPII

încărcat de pe telefon!

Concediu ok

Dupa lungi cautari si pareri citite am ales pentru concediu hotelul Planeta. De 4 ani de zile mergem in vacanca in Sunny Beach si nu am fost niciodata dezamagiti. Anul acesta a fost prima data cand am ales all inclusiv deoarece am avut si copii cu noi.

Deoarece am fost o gasca mare am ales transportul cu masinile proprii. Drumul este ok, iar in privinta parcarii nu am avut nici o problema. Parcarea hotelului nu este prea mare, dar noi am parcat la un hotel, peste drum de al nostru, care inca era in constructie. A fost putin dezamagitor ca nu am parcat la hotel cum se specifica in oferta dar pana la urma a fost totul ok. Parcarea e fost pazita mereu si a costat 12 leva/zi.

Hotelul este foarte frumos, camerele mari, spatioase, exact ca in poze. Noi am avut 2 paturi si o canapea in camera, mocheta, iar baia foarte curata. Aerul conditionat functioneaza fara cartela, asa ca e mereu placut in camera.

Doar la amiaz se simtea un miros mai urat din baie, dar lasam ventilatorul pornit si era ok.

La piscina era mereu muzica, animatie, iar coada de la bauturi nu era deloc mare cum am vazut in alte comentarii. Pentru noi a fost ok. Am gasit mereu sezlong, iar de la bar mereu ne luam cocktail-uri.

In ceea ce priveste mancarea, toata lumea a fost multumita. A fost decenta, pentru banii care i-am dat. Trebuie facut un raport calitate/pret, nu am avut asteptari foarte mari, dar per ansamblu a fost bine. La micul dejun gaseai mereu ou, ochiuri, omleta, iaurturi, cereale, fructe proaspete. Iar la amiaz si cina erau mai multe feluri din care sa alegi. Am observat ca romanii mananca foarte mut cartofi pai, care erau din abundenta... Am gasit in schimb salate bune, legume proaspete, pui sau cotlet la gratar, frigarui, fripturi de pui si porc, chiftele, peste foarte bun, paste, pizza si multe dulciuri.

De asemenea intre orele 4-5 se serveste mereu pizza, dulciuri inghetata si fructe, iar bauturile sunt mereu la dispozitie.

Ceea ce m-a dezamagit a fost mizeria care se facea in sala de mese din cauza oamenilor care nu aveau bunul simt sa ridice mancare scapata pe jos, sau care luau cu mana mancare, sau o bagau in geanta... foarte urat. Personalul in schimb a fost mereu dragut cu noi.

Pentru noi a fost un concediu ok. Noi suntem de parere ca merita sa citesti comentarii/pareri dar trebuie sa vezi personal ca sa iti faci propria parere. Vacante frumoase tuturor!

Trimis de Iasmi in 11.08.15 11:59:31
Validat / Publicat: 11.08.15 15:04:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Lion

VIZUALIZĂRI: 3024 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iasmi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.15 15:00:38]

În sfârșit, după 3 ani de "chibițat" ne bucurăm să-ți putem spune:

@Iasmi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=2762

Deoarece ai beneficiat de servicii AI, te rugăm să acorzi în cadrul unui ecou note și la categoriile SERVICII și BUCĂTĂRIE. Mulțumesc.

valeria2012
    [11.08.15 17:51:46]

in sfarsit un rw corect, deja ma saturasem de turistii''dezamagiti'' ca n-au gasit 5 stele/cai verzi pe pereti...

micutzu
    [14.08.15 12:06:24]

@webmaster21 - Salut vebmaster21. Anul acesta am fost de 2 ori in Sunny Beach la 2 hoteluri diferite si in al 2-lea sejur am fost insotit de o familie de prieteni care au stat in alt hotel si pe care l-am vizitat de suficiente ori pentru a imi face citeva pareri realiste. Pot scrie un review care sa fie o comparatie intre cele 3 hoteluri? Stima.

mihai_jan
    [10.08.17 18:36:48]

Buna!

Sunt convins ca nu ai mai stat la un hotel de 5 stele!

Daca era catalogat de 3 stele si eu aveam cuvinte frumoase despre el, dar...

Toate cele bune!

micutzu, mihai_jan, valeria2012