Hanul Bucura (unitate neclasificată)

10.08.2015
Avatar ioana.190192
DIN Ploiesti
înscris/ă în 07.08.13
JUL-2015
REGIM MASĂ Fara masa

Raport calitate-pret bun

Pe traseul nostru ne-am oprit la Hanul Bucura 2 nopti. Am cautat un loc unde sa nu dam foarte multi bani avand in vedere ca doar dormeam aici, in rest ne plimbam foarte mult in imprejurimi (Pestera Muierilor, Pestera Polovragi, Tg. Jiu cu monumentele lui Brancusi, Pestera Bolii, Cheila Banitei ce au un peisaj superb dar se viziteaza doar pe jos prin apa, Sarmisegetuza Ulpia Traiana, Castelul Corvinilor, Rezervatia de zimbrii Hateg, Manastirea Prislop).

O camera dubla matrimonial costa 70 de lei. Conditiile au fost ok. Baie in camera, 4 prosoape + 1 de pus pe jos cand iesi din dus, sapun, sampon, hartie igienica, gresie+faianta deci fara mirosuri de mucegai. In camera nu era prea aerisit si geamurile cand voiam sa le deschidem se blocau, dupa ce reuseam sa le deschidem si voiam sa le inchidem se blocau iar. La geam era grilaj deci putea fi lasat deschis. Patul mare si salteaua buna, veioze langa pat, televizor, dulap mare cu umerase. Usa de la camera cam daramata, cred ca daca ii dadeai un picior aia era.

In fata camerelor in care am stat noi si celalalt cuplu care am fost era un hol mare cu 2 canapele si o masa. In zilele in care am fost noi nu a fost galagie. Am stat noi pana pe la 1 acolo pentru ca prietenii nostril fumau si nu se putea in camera. Tot in hol era si un frigider destul de mic, care din cate am inteles era pentru tot hanul. Noi am reusit sa tinem ce aveam nevoie in el. La parter era si un restaurant. Nu am intrat ptc nu am avut nevoie.

O problema este intrarea la acest han. Este situat in curba iar in aceasta curba este dubla linie continua. Asadar daca vi dinspre Tg. Jiu trebuie sa mergi pana unde poti intoarce ca sa poti intra. Nu este nici semnalizat. Ca punct de reper este langa un Petrom. Noi intram in benzinarie, care este lipita de intrarea in han si intram 10 m pe contrasens cand nu venea nimeni. Nu foarte frumos dar asta era situatia.

Cand am sunat sa fac rezervarea am vorbit cu un domn care era cam aerian, mi-a dat impresia ca nu prea e atent la ce ii spun dar avand in vedere ca mi-a cerut avans am considerat ca nu avem cum sa ajungem acolo si sa nu avem unde sta. Intr-adevar cand am ajuns am constatat ca asta este modul de a fi a domnului care avea acelasi aer un pic pierdut in spatiu dar nu a fost nimic in neregula.

Impresii încărcate de ioana.190192 in 10.08.2015 17:49:47

Validat / Publicat: 10.08.15 18:30:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ioana.190192); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[10.08.15 18:22:47]

@ioana.190192: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- ioana.190192
[11.08.15 02:24:54]

@webmasterX - Da, acolo este.