Lidia Hotel

AUG-2015
REGIM MASĂ mic dejun

la PMM* = 945 MDL

Hotel Lidia- Chisinau

De fapt, este o vila transformata intr-un mini hotel de 3 stele.

Gazdele sunt prietenoase, camerele sunt curate, ai frigider, televizor, wi-fi, aer conditionat, frigider, cabina de dus.

Am fost intampinati cu placinta cu branza si un pahar de vin.

Este situat pe Str. Armeneasca nr 71, in buricul targului, cum s-ar zice. De la hotel, urci pe Armeneasca vreo 5 minute si ajungi pe Stefan cel Mare, iar de acolo iti alegi destinatii.

Poti parca masina in curte sau in garaj. Ai loc de servit mic dejunul in gradina sau, foarte bine, poti manca si-n camera.

Mic dejunul este cuprins in pretul camerei si recomand sa nu se renunte la el atunci cand faci rezervarea.

Hotelul este exclusiv pentru nefumatori, peste tot sunt senzori de fum. Cine fumeaza are loc amenajat in gradina.

Dau un minus la acest hotel in ceea ce priveste intrarea in el. Trebuie sa suni la poarta, sa-ti deschida gazda, indiferent de ora.

Nu stiu care sunt preturile la alte hoteluri in Chisinau, dar mie mi s-a parut cam scump aici. In schimb, l-am ales pentru ca avea referinte bune si a meritat. Il recomand!

Impresii încărcate de ducipal in 10.08.2015 17:35:44

Validat / Publicat: 10.08.15 18:31:01

• A fost prima sa vizită/vacanţă în REP. MOLDOVA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ducipal); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

[10.08.15 17:50:14]

@ducipal: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[10.08.15 18:30:50]

@ducipal - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=17360