ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2015
ÎNSCRIS: 10.08.15
AUG-2015

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

O MIZERIE (la figurat si la propriu)

Pacat pentru locatie...

Administratorii acestui hotel cred ca nu au vazut ce inseamna serviciile de 4 stele sau macar de 3...

- parcarea in afara la particular cu 12 leva/zi

- check in-ul de la 14 s-a facut la16.45...

Spre norocul nostru am primit, totusi o camera la etajul 4 si nu la 9,10/masarda, iar liftul este pana la 8, cum au primit prietenii care au venit a doua zi.

Mancarea proasta, farfurii mizerabile, cani pline cu zoaie, pahare murdare (noroc ca ne serveau la bar in pahare de unica folosinta!!)

Nu recomand, chiar daca dati peste oferta ff buna, mai bine NU! mai pui 100-200 euro altundeva,altfel se poate si mai rau!

Va doresc sa nu aveti parte de asemenea experiene si sa faceti alegeri ispirate tinand cont si de parerile altora.

Trimis de sorin1 in 10.08.15 00:51:28
Validat / Publicat: 10.08.15 08:10:00

VIZUALIZĂRI: 1397 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[10.08.15 08:09:49]

@sorin1: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

[10.08.15 18:28:13]

@sorin1 -

Tu depunctezi hotelul la rubrica de cazare, deși ai primit o cameră la un etaj rezonabil, despre care nu scrii nimic concret, doar pentru că prietenii tăi au fost cazați la alt etaj?

parcarea in afara la particular cu 12 leva/zi

Niciodată nu a fost permis accesul cu autoturismul în interiorul resortului și este foarte bine că se procedează așa. Și tu și ceilalți turiști din resort ați respirat un aer curat, nepoluat de gazele de eșapament, ceea ce este de apreciat.

Faptul că parcarea este cu plată trebuia cunoscut încă dinainte de a rezerva și nu este acesta singurul hotel bulgăresc la care trebuie să plătești parcarea.

Despre plajă și mare nu ai scris nimic, iar despre cadrul natural de vis de la Elenite, nici atât.

Cred că, de fapt, principala ta nemulțumire este legată de mâncare.

[10.08.15 20:47:55]

@nicole33 -

1- CE SA SPUN DESPRE CAMERA???

>CA LA INTRARE IN CAMERA BALTEA MOCHETA?

>CHILOTII GASITI LANGA FRIGIDER? (erau curati!

>PAIENJENII NEDERANJATI?

>FRIGIDERUL (BAR) FARA UN STROP DE APA?

>PATUL SULPIMENTAR IN TREI PLANE DIFERITE SI DURITATI ASEMENEA?

> E DE PATRU STELE?

2- PARCAREA! RESORTUL NU ARE

> 6 EURO/ZI E DE 4 STELE

> INCLUDE SI COLONIE DE FURNICI...

3- PLAJA SI MAREA - NOTA DE TRECERE- FOARTE MULTE PIETRE, INTRAREA IN MARE NUMAI PIETRE, CU PAPUCI MERGEA...

- DACA AI FOST ATENT LA INCEPUT CU ASTA AM INCEPUT:"Pacat pentru locatie... "

4- MANCAREA?! NASOALA LA CARE SE ADAUGA MURDARIA NU POATE SA TE INCANTE...

- PERSONAL AM PREFERAT SALATELE CRUDE (de 3 ori pe zi) CARE ERAU TAIATE CU SATARUL (bucati zdravene), SUMAR SPALATE DREPT URMARE M-AM ALES CU AFTE DE TREI STELE (clasificarea restaurantului)

* nu am cum sa zic ca a fost un sejur satisfacator macar

** am venit cu aceste precizari pentru a fi mai bine inteles

Multumesc.

Vacante placute!

[10.08.15 20:58:49]

Mulțumesc pentru precizări.

Nu puteam ghici că tu ai găsit în cameră bălți, chiloți, păianjeni etc., cât timp eu am avut o cameră absolut ok.

Nu există nicăieri vreo regulă referitoare la prețul parcării în funcție de numărul de stele al hotelului. Acesta nu este nici primul și nici ultimul hotel din lume la care parcarea se plătește.

Mie mi-a plăcut și parcul acvatic. Ție nu?

Vacanțe plăcute!

[11.08.15 00:33:17]

@nicole33 - Da parcul de 8.5 Bun.

Parcarea este pe un teren privat in afara resortului.

Ai fost anul acesta?

[11.08.15 07:08:10]

@sorin1 -

Nu. Nu am mai fost de ani buni la Elenite. Sincer, sunt dezamăgită să aflu cum au involuat condițiile și serviciile.

Am fost de trei ori la acest hotel în 2009,2010 și 2012 și mie mi-a plăcut de fiecare dată. Am scris și pe site și am pus și poze cu ce am găsit acolo și mi-a plăcut.

[11.08.15 12:54:06]

@nicole33 - Daca mergi de doua ori intr-o locatie inseamna ca a fost bine, daca mergi si a treia inseamna ca te-ai simtit foarte bine acolo.

A fost acolo o familie care a mai fost si in 2013 si era la fel de surprinsa de evolutia negativa.

M-am informat inainte de a merge acolo (si din recomandarile tale am avut prieteni care a in Elenite dar nu in hotelul acesta.

[12.08.15 23:37:23]

@sorin1 -

Îmi asum în totalitate cele afirmate în impresiile respective. Aceea a fost realitatea percepută de mine la momentul vizitei în stațiune.

Dacă zici că ai citit recomandările mele de atunci, ar fi trebuit să remarci faptul că am recomandat acest hotel cu mențiunea clară că NU pentru un sejur în plin sezon, deoarece calitatea serviciilor scade drastic atunci când hotelul este plin. Lifturile nu mai fac față traficului intens, aglomerația de la masă poate genera nemulțumiri, temperaturile ridicate duc la deprecierea rapidă a mâncării, rezervarea șezlongurilor cu noaptea în cap creează disconfort etc.

În 2012 am invitat cu noi niște prieteni care au fost foarte încântați de resort, deși nu erau la prima vizită în Bulgaria. Anul următor i-am luat cu noi la Duni la Marina Royal Palace. Spre surpriza mea, lor le-a plăcut mai mult la Elenite decât la Duni, deși, în opinia mea, Duni este mult peste.

[14.08.15 18:33:01]

@nicole33 - Este adevarat ca gusturile sunt diferite, nu sunt sigur 100% ca am citit aprecierile tale, insa am facut o medie... si mi-am asumat o parte din riscuri (sezlunguri, aglomeratie, lifturi).

Ca o concluzie fetita mea a fost incantata de sejur (dimineata-pranz: plaja, mare, parc acvatic; dupa masa: program copii, piscina/mare; seara: spatiul de joaca), nu au contat aspectele negative. Adultii sunt mai critici .

Anul viitor o sa merg in tara, urmatorul ma gandesc la Sf. Constantin și Elena Bulgaria...

nicole33, sorin1
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]: