ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.01.2010
ÎNSCRIS: 29.02.08
OCT-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotel Senator Viena

Hotel Senator, un hotel foarte frumos insa nu prea central desi la agentie spuneau ca e aproape de centru. Camera este foarte frumoasa, curatenia este la ea acasa.

Usor accesibil, personal extrem de amabil, mic dejun gen bufet suedez foarte variat si imbelsugat.

Internet gratuit la receptie. Personalul vorbeste limba engleza.

Trimis de decebal12345 in 21.01.10 22:54:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 4920 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (decebal12345); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera Hotel Senator
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

[22.02.10 09:08:21]

Salut

Multumesc in primul rand pt. comentariile de mai sus.

Mentionez ca o sa vizitez impreuna cu sotia viena in vara asta si am facut o rezervare la acest hotel.

As dori sa te intreb daca poti sa-mi dai niste detalii legate de locuri unde se poate manca prin zona(daca se poate si ceva preturi).

multumesc

decebal12345AUTOR REVIEW
    [22.02.10 20:57:58]

Foarte greu cu parcarea in zona. Eu recunosc faptul ca nu am inteles cum se parcheaza in zona aia. Totusi, daca ai noroc si gasesti loc, poti parca pe stadutele laturalnice. Eu chiar am avut noroc asa ca am parcat pe straduta din dreapta hotelului si nu am mai miscat masina pina ce nu am plecat din Viena.

A, era sa uit. Exista parcare cu plata la subsolul hotelului, 15 euro/zi insa mie mi s-a parut mult. De fapt am zis sa ma invirt putin prin zona si daca nu gasesc loc, o duc la subsol. Am gasit asa ca nu a mai fost cazul.

[23.02.10 16:57:27]

salut

Nu stiu daca raspunsul de mai sus mi se adreseaza asa ca o sa te rog daca imi poti spune ceva amanunte legate de locurile unde se poate manca in zona (ceva restaurante sau alte locuri unde se poate lua masa).

multumesc

decebal12345AUTOR REVIEW
    [23.02.10 19:16:58]

La naiba, scuza-ma... nu stiu cum naiba am citit de locuri unde se poate parca si nu locuri unde se poate minca!

Vei gasi o gramada de locuri unde se poate minca, mai ales in zona centrala.

Recomand Centimeter.

Acesta, Centimeter VII era in drumul nostru insa am mincat in mai multe locuri.

Figlmuller (in Districtul I - preturi medii) cu cotletele imense; Gasthaus Puerstner (District I - rezonabil) unde maninci intr-un butoi de vin taiat in doua si rasturnat pe o parte; Alt Wien (in Districtul I - ceva mai ieftin) unde se spune ca sint cele mai buna gulasuri vieneze; Brezl Gwolb (in Districtul I - ceva mai ieftin) arata a local din evul mediu unde mi s-a recomandat sa incerc Kasnockerl sau Tyroler G'rostl; Beim Czaak (in Districtul I - ceva mai ieftin) unde mi s-a recomandat porc Waldviertler impanat cu sunca, ciuperci si ceapa; Gosser Bierklinik (in Districtul I - ceva mai ieftin) - bune snitelele; Gmoa Keller (in Districtul I - ceva mai ieftin) si muuuuulte altele.

Preturile exacte nu mi le mai amintesc... am mincat in multe locuri. Bine "ceva mai ieftin" nu inseamna foarte ieftin; ieftin comparativ cu zona.

[26.02.10 07:06:38]

In general mi-am facut o idee cam despre ce e vorba.

multumesc mult pentru informatii .

decebal12345, sicristi*

• pagină generată în 0.032198905944824 sec