ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2015
ÎNSCRIS: 26.07.13
AUG-2015

încărcat de pe telefon!

Pachis Beach - Skala Rachoni

Pachis Beach din Skala Rachoni este o plaja intr-un golf din nordul insulei, intre Limenas si Prinos.

La plaja se ajunge printre o livada de maslini si pini.

Plaja este ideala pentru familii cu copii, este cu nisip, iar intrarea in apa este lina.

Apa marii este atat de limpede incat ti se vad degetele de la picioare.

In acest golfulet te poti plimba cu hidrobicicleta sau cu barca pe care le poti inchiria de la un centru special amenajat pe plaja cu 8€ pentru 30 min sau cu 12€/ora.

Sezlongurile sunt "pe apucate" intrucat sunt putine si marea majoritate defecte, gratuit dar trebuie sa consumi ceva de la barul de pe plaja.

Un frappe costa 2,5€, iar o bere la sticla 3€. Imediat langa plaja este si un restaurant dragut!

In concluzie, Pachis Beach e o plaja linistita unde poti petrece cateva ore relaxante!!!

Trimis de DanielaK in 05.08.15 15:36:29
Validat / Publicat: 05.08.15 16:53:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4549 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanielaK); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Pachis Beach

viobio [01.09.15 20:51:51] »

Locatia e perfecta. Dupa ce am dat de ea in ziua urmatoare am mers tot acolo. Muzica foarte buna (ABBA, BEATLES), sezlonguri erau foarte multe, noi am fost un grup de 10 persoane (6.08) si erau ocupate cam trei sferturi din ele. Preturile sunt ca peste tot, dar patronii erau foarte amabili, nu te-ai simtit constrans sa consumi ceva sau monitorizat cat ai consumat... In imediata apropiere se afla un restaurant cu specific pescaresc-Taverna Pachis parca se numea care ne-a oferit un festival de bucate minunate si deosebit de exotice pentru noi: cipsuri de dovlecei si un platou urias de scoici din partea casei si apoi BUM -calamar la gratar umplut cu Feta, inele de calamar, caracatita la gratar, creveti la gratar, peste spada la gratar cu tot felul de sosuri si garnituri. Portii generoase servite cu amabilitate si la sfarsit un platou urias cu pepene rosu din partea casei. Cu apa si bere a fost 100 euro pentru 10 persoane. Asa ca... in ziua urmatoare am aterizat tot la grecul cel simpatic

viobio [01.09.15 20:56:52] »

@viobio - singura animozitate a avut ca erou principal un roman care a intrat cu masina pe plaja si dupa ceva timp in care a aruncat in stanga si dreapta nisip pe nevinovatii turisti a fost tractat de niste conationali.

Deci... nu se merge cu masina pe nisip ca acolo ramai!

webmasterX [26.11.17 11:17:22] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica «Descoperă Scala Rachoni» (nou-creată, între timp, pe sait)

viobio
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Scala Rachoni: