ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2015
DIN: Oltenita
ÎNSCRIS: 16.08.13
AUG-2015

De evitat

Buna ziua. In luna Feb 2015 am achizitionat de la o agentie de turism din Bucuresti prin sistemul early booking un pachet turistic in Reg Antalia, localitatea Side, hotel Silence Beach Resort. Pana aici a fost OK, am achitat integrala, am incheiat si semnat contratul dar greseala mea nu l-am citit, si am asteptat cu nerabdare eu si inca 9 familii din care trei cu, copii data de 31.07.2015 când ne-am pus in miscare pe transport propriu auto catre locul de vis pe care l-am platit. De acum incepe DEZASTRUL.

Am ajuns la Hotelul silence beach resort in data de 01.08.2015 pe la orele 15.20 când la poarta hotelului am prezentat vouchere-le nu ni s-a ridicat bariera spunandu-ne in limba turca ca nu avem acces in hotel intru-cat nu mai sunt camere, intre timp au sosit doua Renault-uri Simbol din care s-au dat jos patru persoane de la o agentie din Turcia cu care colaboreaza cei din Romania si ne-au spus ca nu mai sunt locuri in acest hotel, respectiv ,,silence beach resort si ca trebuie sa ne cazam la un hotel similar respectriv Rubi Platinium.

Am pornit catre hotelul care ne-a fost recomandat si ne-am cazat. Cei de la agentia care mi-au luat bani si cu care am incheiat contratul nu mi-au mai raspuns. Toate demersurile pentru cazare au fost facute de catre firma din Turcia care colaboreaza cu cei din Romania.

Hotelul este super, dar intrucat predomina turisti rusi noi romani suntem tratati ca niste otrepe, nu avem posturi TV, ni se vorbeste numai in limba rusa engleza nu prea stiu cei de aici, la masa suntem bruscati de catre rusi si loviti, injurati prin bazar. Ce mai sa dus dracului concediul meu. Unde sunt Rusi sunt termite.

Agentia care m-a pacalit este [***] din Bucuresti respectiv D-na A.B, iar agentia care ne-a ajutat foarte mult si caruia nu am cum sa-i multumesc este Calypso Travel din Turcia.

Restul am contractat sejur la hotelul Silence Beach Resort in camere duble standard lux lake view Ground Floor cu iesire direct in piscine si am primit camere la hotelul Rubi Platinium la etajul 4 cu vedere la Drumul National Antalia Yolu.

Asa ca un sfat aveti grija cu cine semnati dar mai ales ce semnati si fugiti de [***], iar ptr relatii va raspund la telefon [***]

Cu stima

Dorin D.

Trimis de Dori Decu in 05.08.15 09:37:29
Validat / Publicat: 05.08.15 11:55:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris, Bodrum, Kushadasi, Antalia de doua ori,

VIZUALIZĂRI: 3882 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dori Decu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.15 09:44:51]

@Dori Decu - ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Rog trimiteţi dovezi ale rezervării (copie după doc. de plată avans, schimbul de mailuri referitor la rezervare etc) prin email, pe adresa webmaster[@]amfostacolo[.]ro.

După verificarea acestor documente, unitatea va fi inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi care nu respectă rezervările.

[06.08.15 11:30:10]

Am primit (în 5.08.2015) şi verificat documentele ce dovedesc nerespectarea rezervării

Conducerea Silence Beach a fost contactată pentru (1) anunţarea includerii pe Lista Neagră şi (2) pentru a i se solicita un punct de vedere / drept la replică.

NU am primit răspuns într-un intreval rezonabil de timp, astfel că unitatea a fost inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi de cazare care nu respectă rezervările.

Listarea se face pentru termenul minim prevăzut de Regulament (6 luni), deoarece vina pentru nerespectarea rezervării e posibil a fi împărţită cu agenţia prin care s-a făcut rezervarea

• Alte impresii din această RUBRICĂRubi Platinum Spa Resort & Suites [Avsalar]:

• pagină generată în 0.033083200454712 sec