ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2015
    JUL-2015
    2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

încărcat de pe telefon!

Frumos

Buna seara, eram datoare cu un review despre hotelul Royal :). Am fost cazați aici in perioada 26-31 Iulie, noi am ales sa mergem cu autocarul, am ajuns la hotel in jur de 13:30, cazarea s-a făcut repede, am primit o camera la et. 11, dubla superioară cu vedere la parc, inițial ni s-a dat doar cheia urmând ca dupa ora 14:30 sa revenim pt a ni se da brățările.

Camera era spațioasă, am avut si o canapea extensibila unde a dormit băiețelul, baia era destul de mare cu cădiță din aceea zidita, spațioasă cu baterie de buna calitate, in baie este si uscător de par.

Curatenia s-a făcut zilnic cu excepția zilei de luni (noi am ajuns duminica), prosoapele au fost schimbate de doua ori iar lenjeria o data. Balconul era destul de mic dar încăpeau doua scaune si o măsuță si avea si un uscător pt rufe.

Acum sa va spun un pic despre masa: orele de masa erau așa: 7-10 micul dejun, 12-14 prânzul si 18-21 cina, între orele 14:30-16 la Snack bar găseai pizza, hot dog si paste.

Mancarea a fost ok, gustoasa, suficientă, se completa mereu felurile care se terminau, dimineața găseai :oua fierte, doua tipuri de omleta, crenwursti sau cârnați, ou ochi, mezeluri, cașcaval, brânza, icre, peste marinat sau in conserva, pateu, salate, legume, cereale, lapte, iaurt, diverse produse de patiserie (cornuri, placinta, fursecuri), la prânz erau trei feluri de ciorbe/supe si cam 5 feluri de mâncare, peste fie prăjit, fie la cuptor, pui si porc, legume sote, paste, salate si tot felul de murături, seara la cina cla fel erau trei feluri de supe /ciorbe si la fel ca si la prânz găseai peste, pui, porc, au avut intr-o zi iahnie de fasole, alta data varza cu carne, șnițele, chifteluțe, o mancarica cu ardei copți absolut delicioasa, eu zic ca mureai de foame.

Fructe aveau la toate mesele, nectarine foarte bune, piersici, portocale, mere, pepene galben sau roșu, prune si in ultima zi au adus struguri. Un minus au fost sucurile care erau oribile din gama Pepsi dar extrem de dulci, eu una am băut numai apa, berea am înțeles ca era bunicică, diluată dar ok, vinul era la dozator si era gata șpriț.

De asemenea cafea si ceai găseai la toate mesele, la masa de prânz si cina aveau si desert (prăjituri, baclava, budinca, eclere) si înghețată care era foarte buna.

Acum sa va povestesc un pic despre piscina, loc de joaca si atmosfera din hotel: aveau o piscina mare si una pt copii împărțită in doua unde erau si topogane, locul de joaca era format dintr-o căsuța in care am văzut câteva măsuțe unde copii puteau colora si mai era un topogan, nu aveau leagăne, echipa de animație era slăbuță, adevarul este ca noi nu prea am stat la piscina dar din ce am văzut pe mine nu m-au impresionat.

Sezlonguri erau suficiente la piscina. Atmosfera din hotel: într-adevăr in hotel erau mulți tineri, nemți, polonezi dar mie nu mi s-a părut ca ar fi extrem de galagiosi, seara la ora 23 se oprea tot in hotel si putea sa te odihnești si am văzut ca era cineva de la securitate in permanenta.

Distanta pana la mare se parcurge in aproximativ 10 min si coborând doar un singur rând de scări format din 36 de trepte (asta au fost numărate si la coborâre si la urcare:))).

Concluzia: raport calitate preț este ok, nu e într-adevăr un hotel de 4 * dar este curat si mâncarea este buna, eu il recomand dacă nu esti extra pretențios si vrei o vacanța pe bani putini.

Trimis de brenciua* in 05.08.15 00:32:55
    Validat / Publicat: 05.08.15 02:51:38
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4080 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brenciua*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster21 [05.08.15 02:20:33] »

brenciua* [05.08.15 09:11:29] »

da este ok

Roxana Dornescu [22.11.15 12:56:29] »

Te rog poti sa-mi zici ceva despre piscine interioara cat de mare e?

Multumesc

brenciua*, Roxana Dornescu