ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.01.2010
DEC-2009

la PMM* = 1373 AED

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotel Atlantis - Dubai

Atlantis este un hotel de 5 * Are o multime de restaurante, magazine, piscine, gradini cu palmieri si arteziene.

Camerele, mari si foarte curate sunt utilate cu absolut tot ce ai nevoie de la minibarul plin pana la schimbatul de prosoape chiar si de 3 ori pe zi iar micul dejun un adevarat ospat cu tot ce-ti dorea sufletul: lactate, friptura, omleta, mezeluri, fructe... doar sa poti manca la acea ora... Si cireasa este trenul care pleaca din incinta hotelului pana in centrul orasului dubai pe un pod.

Trimis de mariana in 20.01.10 22:03:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ORIENTUL MIJLOCIU

VIZUALIZĂRI: 8963 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul antlantis ,noaptea
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 1373.00 AED pe cameră

lizuk
    [20.01.10 22:14:10]

mariana, esti foarte zgarcita la vorbe! pai eu puteam sa scriu mai multe numai dupa ce am vazut pozele de aici :-)) Am ramas muta cand am vazut acvariile imense, restaurantele, aquaparkul... Fa-ti mai mult timp de noi sau macar pune niste poze de acolo

[20.01.10 22:17:25]

vad ca sunt incarcate deja 7 poze, asteapta validarea (sunt foarte multe seturi de poze incarcate in seara asta... - nu mai putin de 16 obiective au poze incarcate care asteapta sa fie validate!)

dar in mod cert ar prinde bine si ceva detalii, amanunte...

Alex_Macedo
    [20.01.10 22:31:38]

mariana!!

... la review-ul de la hotel Zaliki, am lasat "apele sa curga" si am luat in considerare si locul care nu era asa de datator de bogat in a scrie!!

... dar aici, stii tu!... ce-am in gusha si'n capusha (cum ai spus-o tu! ), aici AI CE POVESTI!!

... si macar ca introducere al exotismului dubai-ian si aroma unei alte emisfere ca perceptzie mioritica!!

... sincer... orice adaos al tau ar fi un plus la propriu-ti review!

Just try ...and make the best of it!

david
    [08.02.10 12:38:12]

Pentru Alex Macedo si cei interesati ofer cateva informatii obtinute in urma unei vizite la acest hote.

La Hotel Atlantis este situat pe insula palmier (Palm Jumeriah) pe ultima "creanga " in varf.

Noi am ajuns din Dubai la acest hotel impreuna cu alti turisti cu ajutorul unui ghid chinez care vorbea o engleza acceptabila.

Exista doua modalitati de a ajunge la acest hotel: cu masina sau cu trenul suspendat care are o statie in fata hotelului.

Noi am ajuns la destinatie cu ajutorul unui microbuz Isuzu.

In parcarea hotelului numai masini de lux Rolls Royce 15 buc a hotelului, Ferarri, Bentley etc.

De la intrare ramai coplesit de luxul si grandoarea receptiei.

Acvariul din hotel conform prezentarii ghidului este cel mai mare din lume du diverse specii de rechini, pisici de mare.

Din nou si aici este plin de rusi dar acestia sunt reprezentati de bogatani in adevaratul sens al cuvantului.

In acest hotel exista si un Mall unde poti gasi la preturi enorm de piperate la haine bijuterii, ceasuri pana la inghetata, prajituri. clatite.

Dupa alergatura prin hotel am poposit la restaurantul Kaleidoscope.

Aici am intalnit toate mancarurile din lume si bineinteles totul era all inclusive sushi, spaghete, gratare, salate, prajitura cu foita de aur etc.

Plaja cu nisip fin, aquapark si toate noutatile de ultima ora fac din acest hotel un etalon in industria hoteliera.

Alex_Macedo
    [08.02.10 13:28:01]

Uite ca macar mai vine david cu niste completari care fac cat un... review!!

... multumirile le-as fi transformat in pma-uri.....aici o pot face doar la ecou!!

iorgulescua
    [18.05.10 11:42:14]

Nu am vazut pretul sejurului sa fie mentionat pe nicaieri. A fost f scump?

bafian
    [13.08.10 13:48:16]

de complexul acvatic nu zici nimic? ca e nemaipomenit

julieta
    [11.01.11 12:33:50]

imi poti spune in ce perioada ai fost in dubai? ce temperatura era afara? multumesc. eu plec saptamana viitoare! deabia astept

misu71
    [17.01.13 18:01:43]

@iorgulescua: Ma raliez si eu la parerea ta, dintr-un minim respect pentru cititori ar fi trebuit afisat si pretul.

cipy28
    [10.01.14 17:41:09]

Buna, la Waterpark Atlantis ai ajuns? Se face rezervare pe net sau pur si simplu mergem acolo? Inca ceva am inteles ca este un metrou care duce la Hotel Atlantis?

rodirodicuta
    [01.09.15 09:03:57]

spune-ne ceva despre transport

iorgulescua
    [01.09.15 13:29:09]

La Aquadventure se poate ajunge si cu metroul si cu masina. Costa 25 aed de persoana dus/intors cu metroul.

Cu masina este mai ieftin pentru ca exista o parcare mare unde nu platesti nimic si de acolo te preia un autobuz care te duce pana la intrarea in parc. Se pot lua bilete online si au oferte de genul un pranz gratuit pentru fiecare bilet cumparat. Tinand cont ca un menu gen Mc Donalds cu hamburger, cartofi si o racoritoare costa cam 55 aed as zice sa se merita, plus ca nu se mai sta la coada la bilete. Castigati jumatate de ora cel putin din timpul Dvs. de vacanta.

Alex_Macedo, bafian, cipy28, david, iorgulescua, julieta, lizuk, misu71, rodirodicuta
    Alte impresii din această RUBRICĂAtlantis The Palm Resort Hotel:

• pagină generată în 0.062561988830566 sec