Vila Astoria

înscris/ă în 03.05.11
AUG-2015
REGIM MASĂ fara masa
70 eur

Cea mai rea experienta in viata mea

Am facut o rezervare la vila Astoria acum 2 saptamani. Am primit confirmare prin email.

Azi am trimis un email la vila Astoria cerand sa am un pat dublu, matrimonial.

Dupa 2 ore am fost sunata de o cucoana care a inceput sa tipe la mine ca nu are camera libere si sa rade sarcastic... intrebandu-ma pe mine de ce compania internationala de renume prin care am facut rezervarea nu i-a intrebat daca au camera libere!!!???

Oameni buni ce se intampla??? cu siguranta a venit [...] si a facut rezervare acolo iar vilei Astoria nu i-a pasat de clientii fideli ai acelei agentii internationale.

Rusine vila astoria. Nici gratis nu voi mai veni la vila astoria deoarece sunt neprofesionisti si fara caracter. Evitati dragi turisti vila Astoria sinaia.

Impresii încărcate de pingo_doce in 03.08.2015 17:52:25

Validat / Publicat: 03.08.15 18:44:35

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2249 PMA (din 5 voturi) nota2

[03.08.15 18:43:04]

Mutat în rubrica "Vila Astoria, SINAIA" (nou-creată pe sait)

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

Rog trimiteţi dovezi ale rezervării (copie după doc. de plată avans, schimbul de mailuri referitor la rezervare etc) prin email, pe adresa webmaster[@]amfostacolo[.]ro.

După verificarea acestor documente, unitatea va fi inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi care nu respectă rezervările.

[04.08.15 14:01:32]

Confirmăm primirea mail-ului care certifică existența unei rezervări certe la Vila Astoria prin saitul booking.com.

Recomandăm călduros să luați legătura și cu serviciul suport al acestora pentru a le prezenta situația. Au obiceiul să țină cont de astfel de plângeri și dacă unitatea persistă în a nu-și onora rezervările, o scot din sistem. În plus, nu veți fi nevoiți să achitați taxa de „no show”, în cazul că proprietarii decid să comunice saitului că de fapt voi nu v-ați fi prezentat la vilă.

[04.08.15 14:20:38]

@webmaster: multumesc. Am facut deja o plangere la booking.com. Astept un raspuns oficial de la ei. Este inadmisibil si total neprofesionist modul de abordare a celor de la Vila Astoria care au spus ca nu au camere libere dupa 2 saptamani de la rezervare!!! Desi am confirmarea lor de rezervare. Multumesc inca odata.

[06.08.15 21:57:00]

Finalizat procedurile necesare listării

- administratorul unităţii a recunoscut situaţia, precizând că i-ar fi găsit cazare alternativă în zonă (cf contractului cu booking), dacă autoarea nu ar fi anulat ulterior rezervarea, a doua sau a treia zi.

- unitatea a fost inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi de cazare care nu respectă rezervările, pentru o perioadă de 6 luni - până în 3.2. 2016

[06.08.15 22:49:53]

@webmaster: mi s-a oferit de booking.com o alternativa de cazare la Vila Condor care este la o distanta de aprox 4 km de gara din Sinaia si nu puteam accepta acest lucru. Cautam o locatie centrala la distanta mica de gara din Sinaia.

Booking.com mi-a anulat rezervarea deoarece am refuzat Vila Condor. Am email çare dovedeste acest lucru.

Multumesc.

[06.08.15 23:02:25]

@pingo_doce -

În acest caz dispar circumstanţele atenuante acordate administratorului.

Rog forward după mailul de anulare din partea booking.com (pe adresa webmaster@amfostacolo.roX - se şterge X-ul final)

După primirea şi verificarea lui, perioada de listare va fi extinsă la cea standard = 1 an.

[07.08.15 12:10:07]

Primit documentele solicitate; perioada de afişare pe Lista Neagră AFA a acestei unităţi a fost extinsă la cea standard = 1 an = până în 3.8. 2016

[07.08.15 12:24:58]

@webmaster: multumesc frumos

- adri-nico
[22.03.16 15:37:22]

@webmaster - e o greseala. prima data e penalizata pina in 3.2. 2016 si a doua oara pina in 2015. corecteaza data care e gresita, te rog!

[22.03.16 15:46:59]

@adri-nico: anul este 2016 deoarece anul trecut s-a intamplat. Este logic

- adri-nico
[22.03.16 15:53:31]

@pingo_doce - stiu ca e logic, dar asa imi place mie sa ma leg de webi. ;)

glumesc, desigur!

[22.03.16 15:54:21]

@adri-nico - rezolvat! :)

• Nu recomand (Jul.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 07.07.18 de butaandreea din BUCUREşTI)
  • INFO: