Silence Beach Resort [Kizilagach]

înscris/ă în 27.07.13
AUG-2015
REGIM MASĂ UAI

Doar daca e ieftin

Am fost la SILENCE BEACH RESORT in perioada 25-31.07.2015. Resortul ca si concept e de vis insa... necesita renovare, curatenie mai buna (deja se imputeau) si engleza la personal.

PUNCTE TARI :

- MANCARE pe gustul nostru al romanilor si era din belsug. Nu foarte variata, dar gaseai ce sa mananci. BAUTURI la tot pasul insa cocktail-urile le faceau prost, nu le amestecau, nu respectau dojaj al cantitatilor, adica acelasi tip de cocktail il beai cu mai multe gusturi. Nu sunt pretentios, dar asta denota neseriozitate si superficialitate.

- SPECTACOLELE IN AMFITEATRU-o incantare.

- nu cer spaga;

- activitati =super=voley pe plaja, fotbal, darts, airgun, gimnastica etc. Chiar se tin de program si se implica personalul;

- apa marii in zona=superba insa intrarea in mare abrupta. sunt 2-3 m de apa mai mica apoi... adanc. E rau pentru cine nu stie sa inoate dar e mult mai calda apa decat in Belek;

- sezlonguri si prosoape destule;

- inghetata buna;

- fructe din belsug;

PUNCTE SLABE :

- curatenie superficiala;

- foarte multi turci si sunt [...]. Aruncau mancarea pe jos, luat tone de mancare in farfurie si le lasau pe masa, aruncau paharele pe plaja si mancarea, mananca precum barbarii;

- chelnerii [...] -daca nu esti turc se prefac ca nu inteleg ce doresti, Am tipat la unul si isi revine imediat;

- nu stiu engleza aproape deloc, nici macar cel de la GUEST RELATIONS;

- la etajul 7, ploua prin unele camere - evitati-l!

- aqua park si luna park = ok, dar parca sunt de 100 de ani-trebuie revopsite;

- mesele se lipesc de jeg;

- sezlongurile nu le spala si nici nu le curata;

- ca la multe hoteluri care mimeaza tipul de masa UAI, se platesc: restaurantele a la carte (chiar si prima rezervare) si sucurile naturale;

- WI FI slab;

- soparle sii arici in camerele de la parter din vile;

- mirosuri... iti era scarba sa mananci. Pacat de mancarea buna;

Mi-e greu sa recomand acest hotel. Nu regret ca am fost.

Daca ar face o curatenie si o renovare, as reveni cu mare drag, insa la momentul acesta NU NU NU. Ma consolez cu faptul ca am luat oferta LAST MINUTE cu bani putini:600 de euro/persoana cu transport avion, taxe, asigurate medicala, transfer incluse.

Impresii încărcate de katorul in 01.08.2015 21:42:44

Validat / Publicat: 01.08.15 23:21:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: BELEK- HOTEL GURAL PREMIER SIDE-nu mai stiu hotelul an 2009
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Portugalia, Italia, Franta, Germania, Austria etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (katorul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5399 PMA (din 10 voturi) nota2

- raly
[02.08.15 09:24:02]

Sa fi fost oare in hoteluri diferite?

nu stiu engleza aproape deloc, nici macar cel de la GUEST RELATIONS;

nu este adevarat si eu am avut probleme la guest relations, la parter, vizavi de receptie, un domn foarte dragut si am vorbit cu el engleza chiar bine, si chelnerii stiau tot ceea ce ceream

- soparle sii arici in camerele de la parter din vile

eu nu am vazut asa ceva si nici mesele sa lipeasca de jeg

WI FI slab;

intr-adevar in afara wifi merge greu, pe plaja, la piscina, la amfiteatru, insa eu am prins in camera si pe balcon mergea super, la loby bar mergea foarte bine, la receptie iara deci puteai comunica linistit, oricum noi ne-am dus sa ne distram nu sa stam pe net

Publicitate    [14.12.19 20:27:16]