Kaliakra Superior Hotel

JUL-2009
EUR

ARTICOL ARHIVAT

Prea multi mitici

Am fost si eu la bulgari ca ma cam saturasem de Mamaia si sa ma enervez de fiecare data desi peste tot lasam loc de buna ziua si slava Domnului bacsisuri la greu.

A fost un sejur foarte frumos si placut bulgarii s-au comportat excelent la mai toate capitolele. Au fost insa niste romanasi frate! ca ma faceau sa ma simt iarasi la Mamaia fir ar mama iei de treaba. Dar sa trecem peste asta.

Singura problema este cu bauturile si cu acele cocktail-uri sa le zicem. Pai in primul rand e o problema cu whisky/ul. Pai n are nicio treaba Jim Beam de la Kaliakra cu ala adevarat si si au facut un obicei in a le lungi. Nimeni nu spune ca nu o sa consumi 1 kil de whisky pe zi dar macar 100 de mll sa fie adevarate in rest jos palaria. Pai am fost la Mamaia, la Siret. Pai ai dracului sa fiti aia de la Vega, de ati luat voi plaja toata de mafioti cum puteti mah sa cereti 600 000 de mii pe un sezlong pe zi? Da ce e Claudia Schifer sezlongul ala? Iar cestia aia ca a zis o careva pe aici ca lucratorii de la Kaliakra monopolizeaza sezlongurile de la prima ora ca sa iti ceara spaga e vrajeala. Tot noi romanasi inventivi, ai dracului, isi leaga prosoapele, isi leaga soacra de umbrela, copilul de sezlong samd si toate astea de cu seara ca sa poa sa vina el care este ma intelegi pe la 10 sa si l gaseasca. Cu whisky ul si cockteil urile am gasit solutia. Ii bag barmanului in borcan 5 leva si umbla la sticlele alea "curate"de sub tejghea. Pour le conneseur ma intelegi.

In rest toate bune si fratilor nu va mai trantiti 5 hartane, 3 fleici, 4 cefe si 2 snitele intr o farfurie ca le arunca fetele la gunoi si e pacat de bunul Dumnezeu. All in all pentru 1000 de Euro Mamaia si tot restul cu elicoptere Bucuresti Constanta v-am pupat pe portofel mon cher. Toate bune

Impresii încărcate de razvan25081973 in 19.01.2010 21:22:20

VIZUALIZĂRI: 2090

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (razvan25081973); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  599 PMA (din 4 voturi) nota2

- lizuk
[19.01.10 21:33:53]

Nu stiu cat o sa-ti aprecieze si ceilalti stilul, dar pe mine sigur m-ai distrat! E foarte ... romaneste scris, ca sa zic. Ceva in genul unui "mitic" insa, desi tu vad ca ii incriminezi pe mitici. Ma gandeam acuma cum ar suna ce ai scris tu aici tradus intr-o alta limba! Cred ca ar muri translatorul - sau programul de traducere automata - incercand sa o scoata la capat

- Valentina69
[20.01.10 13:20:48]

Mi-a placut Razvan si eu m-am saturat de japca de la noi de pe Litoral unde numai dupa luat [bani] se uita si te trateaza ca pe ultimul om, de parca ai venit pe gratis nu pe banii tai, care nu sunt asa putini

- cosminp
[12.03.10 18:52:26]

distractiva descrierea, dar partea cu miticii nu prea e de bine.