ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2015

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Slăbuț

Subscriu celor de mai jos, ba mai mult vreau să punctez si alte lucruri.

Încep a vă povesti prin a vă spune că am fost 3 familii, fiecare cu câte un copil, respectiv noi cu 2, de 5 ani fetița si 1 an si 10 luni băiețelul.

Ne-am cazat pe la 14:30, deoarece atunci am ajuns, cele două familii la 8, iar noi la 4 datorită celor 10 € din voucer. Masă nici vorbă la acea ora.

Camera destul de mica, cu o canapea imensă, dar foarte bună. Mobilier nou, modern.

Baia dezastru. Tavanul cojit, wc-ul cam îngălbenit.

Bun. Trecem cu vederea, căci am venit la mare. Curățenia în camera s-a făcut în fiecare zi, cu o excepție unei zile în care nu a venit camerista, dar m-am dus eu la ea si am rugat-o sa îmi schimbe prosoapele.

Însă problema a fost mâncarea!!!

În fiecare dimineaţă același lucru, adică ouă fierte, omleta, crenvurşti, ceva foietaj, lapte, dulceață, finetti, miere, legume, sunca, brânza, cascaval si ceva fructe.

La amiază si seara erau 2 feluri de supă, care nu erau grozave si care dacă nu treceau se serveau si a doua zi. Era pui, porc, peste cu sosuri sau fără, cartofi natur sau orez, care au tot repetau în fiecare zi. Nu pot să zic că nu era bună mâncarea, desi uneori era nesărată, ci faptul că era aceeași în fiecare zi.

Prăjiturile slăbite rău de tot. Ceva turtă dulce si un chec dimineaţa era mai răsărit.

Sucurile lungite, cele de la dozator. Era totuși unul de cireșe la dozatorul transparent care era bun.

În schimb înghețata a fost foarte bună.

La fel si plaja, intrarea în mare.

Am fost puțin dezamăgiti... se putea si mai bine. Dar se pare că acest lucru au pățit și alții care au stat la alte hoteluri de 4*. Se pare că se cam strică treburile si prin Bulgaria. Din păcate am rămas deceptionati si cu siguranță pe aici nu vom mai călca!

Trimis de dodolina in 29.07.15 15:10:54
Validat / Publicat: 29.07.15 15:41:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sol Luna Bay, Obzor

VIZUALIZĂRI: 2945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dodolina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.15 15:31:24]

@dodolina - Cu ocazia primului review scris pe site, îți urăm bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=1848

yuliansch
    [29.07.15 16:39:33]

buna. nu aveti poze? noi o sa fim acolo in perioada 5-10 august. in ce perioada ati fost? extrasezon?

[29.07.15 21:34:05]

@yuliansch: Poze am doar cu familia si cu hotelul sau restaurantul deloc, pentru simplul fapt că nu prea ne-a plăcut.

Legat de perioada în care am fost, nici vorbă de extrasezon, pentru că Luni ne-am întors și am stat din 19 Iulie.

Dacă mai aveți și alte întrebări vă răspund cu plăcere!

yuliansch
    [29.07.15 21:49:41]

@dodolina - gratare se faceau seara? ptr ca anul trecut la Boryana am primit. si acum ni s-a spus ca in timpul sezonului o sa fie gratar seara. se gaseau cocktailuri? berea cum era? se putea servi la pahar de sticle la pool bar?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [29.07.15 23:39:00]

@dodolina -

Într-adevăr, o mare realizare. În opinia mea, prietenii au fost avantajați, camerele acestora oferind o vedere mult mai frumoasă.

Am fost puțin dezamăgiti... se putea si mai bine...

Întotdeauna este loc de mai bine, dar la mai multe stele și pentru mai mulți bani.

Aflat chiar pe plajă, Nona are un preț corect pentru ceea ce oferă.

parvur22
    [30.07.15 07:54:58]

camera a fost OK, mancarea buna, totul a fost Ok dar... "SLABUT". Uite asa se strica calificativele pe AFA. Cam ce ati mai dori sa vi se ofere la micul dejun... altceva de cele enumerate. Pui, peste, porc... ce altceva mai doriti. Acasa mancati numai "... " zilnic.

[30.07.15 16:12:07]

@yuliansch: Grătarele erau de fapt niste fâșii de carne de porc, alături de legume la grătar care se serveau si la amiază si seara.

Cocktailuri nu serveau. Dar ne-am făcut singuri. De la bar am cerut gin sau lichior sau martini cu gheata si peste ne puneam suc.

Berea era mai mult la pahar de plastic, doar în restaurant erau de sticlă.

Vinul roșu era chiar bun si mă refer la cel servit pe terasa restaurantului.

În fiecare zi la piscina hotelului Elitsa de la ora 11 se putea servi bere, sucuri, cafea, înghețată, mai rar fructe, pizza uscată... cartofi pai reci... !

[30.07.15 16:16:10]

@nicole33: Aveți dreptate. Întotdeauna este loc de mai bine. Cred că cel mai mare avantaj al hotelului este că se află pe plaja. Da, intr-adevăr la mai multe stele e mai bine!

bogdan74
    [31.07.15 17:36:08]

@dodolina - prosoape pentru plaja au?

sunt cu garantie?

Multumesc

[31.07.15 22:20:59]

@bogdan74: Nu știu să vă spun dacă erau sau nu pentru că noi ne duceam pe plajă prosoapele noastre aduse de acasă.

Era la marginea plajei un spațiu amenajat pentru șezlonguri si saltele, dar nu știu dacă aveau si prosoape.

Trebuie să vă mai spun că majoritatea mergeau pe la 5-6 dimineața să își "rezerve" șezlongul, desi peste tot erau anunțuri că este interzis asa ceva!

[01.08.15 14:56:28]

@yuliansch: Am uitat să vă mai spun că noi am ieşit din tară pe la Vama Veche, pentru că pe la Giurgiu se trece foarte greu. Cred că este podul peste Dunăre în lucru. Era un fir de discuții despre podul Giurgiu -Ruse poate mai aflați noutăți! Toate cele bune!

bogdan74, dodolina, nicole33, parvur22, yuliansch
    Alte impresii din această RUBRICĂNona Hotel: