Antalya Aquarium

29.07.2015
Avatar enacosmetics
înscris/ă în 21.06.12
JUL-2015

Aquarium Antalya - nu va duceti, veti plange dupa bani!

Ne-am dorit sa vedem acest aquarium dupa lunga si frumoasa reclama ce i se face.

Acum 2 ani am ratat ca era optionalul 100 EUR (copilul avea gratis atunci, avea pana in 6 ani) si ni s-a parut mult!...Anul asta am fost cu masina in Kemer si am zis ca nu il mai ratam.

Pe site nu au preturile, pe un forum gasisem ca ne costa undeva la 270 lei bani romanesti, acolo... surpriza: este 35$ pt adult si 27$ pt copil, adica 97 $ total sau 92 EUR sau aproape 300 lire turcesti (adica aproape 400 lei bani romanesti). Si daca si-ar merita banii, n-ar fi o problema!

Nu stiu sa va spun cate specii de pesti au fost, dar nu spectaculos. Cel mai mare peste cred ca era un rechin de 1,5 m!...

Noi nu ne-am luat si sectiunea cu reptile si snow world (care am inteles ca e un alt mare "fas") si era 60 $ de adult... macar aici am fost destepti!...

In 30 min esti deja la capatul tunelului, care este spectaculos, dar pe unde se plimba foarte putini pesti... Am vazut si 2 caracatite...

Concluzie: este un obiectiv de vizitat, dar nu pe banii astia. Daca dadeam 150 lei in loc de aproape 400 lei ni se parea corect. Nu merita banii!

Decideti cum vreti, asta e parerea noastra!

Impresii încărcate de enacosmetics in 29.07.2015 09:33:37

Validat / Publicat: 29.07.15 12:41:23

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (enacosmetics); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[29.07.15 09:56:47]

Mutat în rubrica "Descoperă Alanya, ALANYA" (nou-creată pe sait)

Anul asta am fost cu masina in Kemer si am zis ca nu il mai ratam.

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- Corina70
[29.07.15 15:19:29]

@webmaster70 - Titlul review-ului contine o eroare, "ANALYA" in loc de "ALANYA"...

[29.07.15 15:30:15]

@Corina70 - Din câte-mi dau seama, corect ar fi fost "Antalya" :)

Asta pentru că eu intuiesc că autoarea a vizitat Antalya Aquarium (iar noi am greşit cu mutarea iniţială lîn rubrica Descoperă Alanya)

Mutat în rubrica "Antalya Aquarium, ANTALYA [orasul]" (nou-creată pe sait)

Publicitate    [18.10.19 17:58:10]