Pârâul Rece Hotel

înscris/ă în 13.08.09
MEMBRU: SENIOR
OCT-2008
EUR

O solutie de cazare, dar nu singura

In octombrie 2008 a trebuit sa merg la Hotel Paraul rece din statiunea cu acelasi nume. Excursia cu taxiul din gara predeal o puteti negocia, pentru ca se stie ca odata ajunsi acolo, trebuie sa te intorci. asa ca taximetristii pot oferi reduceri fara chitanta.

Hotelul este foarte ciudat amplasat in curba stransa, dar ghinionul va fi al lor daca vreunui camion nu-i tin franele, cu conditia sa nu te afli prin preajma. receptia mica, simpla, dar cu personal destul de amabil. Hotelul renovat recent (de abia terminasera spatiile de cazare si mai lucrau la restaurant), oferea camere curate.

Am fost cazat intr-o asa numita garsoniera. Camera destul de mica, de la usa faceai un pas si te asezai pe pat. patul de mijloc, pe o parte geamul si pe cealalta usa de la baie. televizorul era atarnat pe perete langa usa. Coborai din pat si intrai in baie, dar trebuia sa fi atent sa nu te impiedici de prag. Baia curatica, dar ingusta.

Caldura era din belsug, chiar tineam destul de mult geamul deschis.

Avand in vedere ca pretul nu era prea mare, te poti caza acolo, cu conditia sa afli detalii recente despre restaurant sau poti manca peste drum la restaurant Bucegi.

Impresii încărcate de cosminp in 18.01.2010 09:42:54

VIZUALIZĂRI: 1927

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cosminp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  400 PMA (din 2 voturi) nota2

- ileanaxperta
[18.01.10 09:53:36]

cosmin, hotelul nu este cumva fosta baza a BTT-ului? Ce faina (ca sa-l parafrazez pe web) locatie era asta inainte de '89??? si ceva dupa... am fost cazata acolo prin '97, s-a facut o excursie prin serviciul pe care-l aveam atunci si a fost relativ bine; camere intr-adevar micute, baie minuscula dar totusi curat si mai ales cald, afara fiind extrem de frig atunci... (m-am uitat pe net si asta e, fosta baza a tineretului... ce ieftin era atunci, doamne, ce vremuri...)

- cosminp
[18.01.10 10:14:46]

eh, pe vremea aceea mancai acolo o ciorba de burta extraordinara...si niste mici... a fost odata.

- ionescunic
[18.01.10 16:13:48]

Super restaurantul hotelului am mancat si noi foarte bine aici, din pacate iar e de vanzare si pare gol, basca in curtea lui unde era o parcare mare s-a trantit o alta cladira noua deci nu mai e parcare acolo. Noi am fost cazati la piatra craiului mai jos putin in 92 -93 parca si a fost prima cazare din viata mea unde am avut tv color in camera sharp adica nu orice, intr-adevar alte vremuri. Sotia mea venea la disco in Paraul rece in 86 cand era un loc de super fitza, acum e un loc plin de fantome. Din pacate statul roman nu ajuta cu nimic turismul si in general nu face nimic decat pentru grupul lor de conducere.

- pink_gabi
[19.04.10 13:58:27]

Am fost si eu la acest hotel in 2008 la sfarsitul lunii septembrie-inceputul lui octombrie si mie per ansamblu mi-a placut foarte mult hotelul.

Am avut o baie enorma cu un jacuzzi de 2 persoane.

Camera foarte placuta, calda, curata. Balconul era exact la strada.

Fiind cu masina ajungeam foarte usor in Predeal asa ca timpul l-am petrecut mai mult pe acolo, unde am luat si masa. Parcarea era mare si doar vreo 2 masini.

Din pacate, cand am trecut ulterior pe acolo, am vazut ca hotelul s-a inchis. Pacat!

• Multumitor (Feb.2019) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 10.02.19 de RaPet din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Drept la replică (Jan.2016) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 14.01.16 de AdrianRoua din PREDEAL [BV])
  • Nici cu super-oferta... (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 3.75 (scris in 16.09.12 de nadiaandreea din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ