ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2015
DIN: Târgoviște
ÎNSCRIS: 24.07.12
JUL-2015

Marvellicious

Am fost cazati la Hotel Marvel in Sunny beach in perioada 17-23 iulie, am fost 3 adulti si un kinder de 5 ani. Am rezervat sejurul in luna ianuarie, am platit 750 euro, pentru 1 apartament.

Am citit si eu ce scrie aici pe forum, si imi era destul de teama, in fine.

Am ajuns acolo in jurul orei 13.30, ne-am cazat instantaneu, am avut camera 542, apartament, la etajul 5. In prima faza nu am gasit parcare la hotel, m-am dus la o parcare pazita, cereau 15 leva, am oferit 10, am spus ca stau 7 zile, au acceptat si am platit in prima faza 3 nopti, adica 30 de leva. Revenind la parcare, duminica s-a eliberat loc de parcare in fata hotelului si am adus si eu masina la fara plata:). Cam asta despre parcare.

Camera mare, spatioasa, curata, un pat foarte mare si super comod, lcd, aer conditionat, feon, nu avea, dar am cerut la receptie, ca trebuia sa usuc parul copilului dupa baie, s-a rezolvat in urmatoarea dimineata. Curatenie zilnica.

Hotel plin de nemti, englezi si cativa romani.

Acum, ce ne intereseaza pe noi... masa... :)

Mai oameni buni, suntem asa de diferiti, ca nu imi vine sa cred, cum poti sa scrii ca mancarea este infecta, proasta si alte si alte ineptii de 2 bani.

Pai sa va zic eu cum este cu mancarea asta (am vreao 4-5 hoteluri in Bulgaria la activ, deci am ceva experienta:)

Micul dejun; - de la 7.30-10.00, si apoi de la 10-10.30, mic dejun tarziu. Ce gasesti aici: branzeturi, oua fierte si prajite, ceai lapte cafea cereale, cremwursi, carnati, salate (rosii, branza, amestecuri), salam, bacon prajit (fff bun), sunca, fructe, si favoritele mele... clatitute... :)... cu gemuri si finetii... arhi-suficient!! , nu iti place un fel, mai ai inca 5 la alegere.

Pranz 12.30-14.30... aici intalnim 2 ciorbe, eu am mancat in fiecare zi, ciorba cu carne, pui, porc, apoi, ai pui si porc la fiecare masa, cu garnituri, cartofi prajiti, cartofi taranesti, orez, si 2 feluri de mancare gatita, varza, sau mazare, sau tocanita... apoi mai avem nelipsitele snitele paneuri... apoi cam 5 feluri de salate, si diferite sosuri la alegere, eu foloseam pe cel cu iaurt si usturoi, fructe, insemnand, pepene rosu, galben, mere si prune, si prajituri, cam 4 feluri, dar foarte bune, facute de ei, cu crema gustoasa... excelent.

apoi intre ora 15-17.30... exista gustare... aici au cartofi prajiti, cu cremwursti, carnati si niste salate, si niste sandwichuri care le prepara ei, eu nu am mancat decat in prima zi, cand am ajuns la hotel.

Cina 18-21... aici aveai in permanenta gratar, mici, carnati, ceafa porc, piept pui, apoi aveai paneuri, aveai porcul la tava si puiul la cuptor, cu diferite garnituri, cartofi, orez, salayte si ceva mancare gatita, ardei umplut, tochituri etc, prajituri si fructe.

Iar la final, am venit cu 3kg in plus... :)

Domnilor, si doamnelor, care cititi acest review, mancarea este excelenta porcul si puiul sunt incredibil de fragede, facute la tava, atitudinea oamenilor este impecabila, bucatarul esf, este in permanenta in sala de mese, si supervizeaza absolut totul.

Bauturile sunt bune, eu am baut doar bere, pana mi-am dat seama ca berea ma umfla in burta, si nu mai pot manca asa mult:), si am renuntat la bere si m-am dat pe diferite cocktailuri cu gheata.

Si inca ceva... mancam cat ne tin balamalele, nu se supara nimeni... dar sa nu facem jaf... sa umplem masa si sa ne dam seama ca nu ne place.

Sunt bucuros sa spun ca toti romanii care i-am intalnit, cu toate ca nu am interactionat, s-au comportat absolut exemplar, civilizati, chiar m-am uitat la mese daca fac prapad, nici vorba... toti mancau mult, dar faceau drumuri mai dese la masa, asa trebuie sa fim.

Ce nu mi-a placut, a fost faptul ca nu au loc de joaca pentru copii, i-am spus lucurl acesta managerului si a spus ca au in plan un loc de joaca. Piscina este frumoasa, dar ca sa stai la ea, trebuie sa te trezesti la 3 dimineata, sa pui prosopul pe sezlong, altfel, cand se intorc turistii din oras, la 2-3 dimineata, isi pun prosoapele pe sezlong. Dimineata la ora 8, nu mai este niciunul liber.

Accesul la plaja este foarte rapid, cam 5 minute.

La plaja noi luam un sezlong, plateam 8 leva, inchideam umbrela, mutam celalalt sezlong, si acolo puneam cearceaful pentru a 3-a persoana. Si cu 8 leva, stateam pe malul marii, si cel mic se juca in nisipul fin de la mare.

Recomand cu tarie aceasta statiune si acest hotel, mai ales daca pretul il face si mai atractiv:)

Trimis de superdepor in 24.07.15 19:32:15
Validat / Publicat: 24.07.15 20:25:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: park hotel golden beach, complex rodopi, madara, kristal,

VIZUALIZĂRI: 4615 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (superdepor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 camera mea, a fost la etajul 5 in partea dreaptape colt...

[24.07.15 20:26:11]

@superdepor: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [24.07.15 20:31:56]

@superdepor -

Ciudată manevră. Nu ar fi fost mai simplu și mai ieftin să cumperi o umbrelă cu 8-9 leva și să-ți pui cearșaful sau prosopul unde dorești absolut gratuit?

[25.07.15 09:17:44]

@nicole33 - eu stateam la plaja de la 09-11, si apoi de la 16.30-18.00... aveam nevoie de soare, si am ales sa platesc sezlong, fiecare face cum doreste. Eu doar am subliniat cum am procedat eu.

[25.07.15 20:56:24]

@webmaster69 - sunt ok...

kikiritzi
    [30.07.15 20:54:57]

Va rog sa-mi spuneti cat se face pe jos, de la hotel Marvel pana in centru, zona hotel Kuban?

[05.08.15 20:06:38]

sa zic... aprox... 1.5km... dar, nu sunt foarte sigur... eu am mers cu trenuletul, dar nu am ajuns la kuban... si am facut in peste 1 km...

kikiritzi
    [06.08.15 10:36:16]

@superdepor - Multumesc. Trenuletul pare o varianta buna pt ca sunt sigura ca e accesibil ca pret.

gasper_florin
    [05.06.17 19:26:15]

Buna,

Vreau sa merg si eu in 23 Iunie, am rezervat 6 zile la acest hotel.

Ma intereseaza o parcare pt 3 masini, pretul la umbrela + sezlong, si cat mai este rovigneta la ei.

Multumesc anticipat.

[05.06.17 19:30:54]

@gasper_florin: parcarea era 10 leva pe zi, exista parcare si in fata hotelului, dar este mica... daca prinzi e ok, daca nu, parchezi la cu taxa.

Sezlong era 8 leva, umbrela 8 leva.

Vigneta parca era 10 leva... nu sunt sigur

Conc2diu placut