ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2015
ÎNSCRIS: 03.08.11
JUL-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 11

Hotel CINAS Eskisehir - tranzit pentru Antalya

În concediul de anul acesta am mers la turci, cu maşina, pe traseul Bucureşti, Russe, Veliko Tarnovo, Edirne, Istanbul, Kutahya, Antalya, Side. Pentru a nu fi foarte obositor, am ales să ne cazăm la un hotel de tranzit, în Eskishehir. L-am ales pentru că părea curat şi cu mobilierul nou, pentru că aveau şi camere de patru persoane (în care să încăpem lejer cu tot cu copii), pentru preţul bun şi pentru că oferea mic dejun.

Hotelul CINAS este mai uşor de găsit cu harta decât cu GPS-ul. Sfatul meu ar fi să vă scoateţi adresa şi să o urmăriţi, deci, cu harta.

Check in

Am ajuns la ora 18.00 (plecaţi din Bucureşti de la ora 5 dimineaţa) şi ne-am cazat fără probleme. Rezervarea era făcută şi confirmată. Am primit cheie pentru intrare in cameră iar recepţionera ne-a condus. Dintre cei care erau în preajmă, în hotel, doar aceasta ştia engleză. Autoturismul l-am parcat în lateralul hotelului, într-un loc amenajat.

Camera

Mi-a plăcut mult camera - arăta exact ca în pozele de prezentare - curată, mare, mobilier pe alb, nou, cu grup sanitar impecabil, prosoape, produse pentru igienă, feon... În cameră erau trei paturi: două single şi unul matrimonial. Exista şi o comodă cu oglindă, două şifoniere, masă şi scaune - tot mobilierul fiind nou. Parchetul şi tapetul erau în ton, obiectele sanitare de calitate.

Internetul funcţiona foarte bine.

Masa

Micul dejun era gratuit, inclus în preţul camerei. Alte mese nu se serveau.

Cu privire la micul dejun, acesta consta într-o farfurie cu un ou fiert, trei felii de castravete, 2 roşii, o felie de branză, una de caşcaval, măsline, miere, gem şi unt. Ceai era la discreţie (turcesc) - inclusiv noaptea. Pâinea era proaspătă. (Meniul pare sărăcăcios, dar ne-am săturat) Pentru completare sau pentru cină, la 2 minute de mers pe jos se găseşte un Carrefour.

Noi nu am avut timp de vizitat, dar oraşul are de oferit câte ceva din punct de vedere turistic - fie că vorbim de casele otomane păstrate de secole din cartierul Odunpazari sau stadionul Ataturk din acelaşi cartier, resturantele cu specific anatolian şi universitatea Eskisehir Anadolu Osmangazi.

Preţurile magazinelor din apropiere sunt normale, hotelul aflându-se la 3km de centru.

Cartierul în care se află hotelul este unul mărginaş, fără pretenţii şi fără luxul din resorturile de cinci stele.

Mă bucur că am găsit acest hotel (la întoarcerea din Antalya am poposit tot aici) şi abia aşteptam să împărtăşesc cu voi această experienţă - poate vă e utilă.

Vacanţe frumoase tuturor!

Trimis de silvia tudoran in 24.07.15 17:46:33
Validat / Publicat: 24.07.15 19:16:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1719 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silvia tudoran); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrarea in hotel
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 19.00 EUR pe cameră

webmaster70 [24.07.15 17:55:05] »

@silvia tudoran - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=18875.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • silvia tudoran [24.07.15 18:33:26] »

@webmaster70 - adresa exacta este imediat langa cursor, in partea dreapta.

nu imi apar coordonatele, ci urmatoarea nota:

Büyükdere Sevdik Sk. No:1626040 Odunpazarı/EskişehirTurkey

am mai butonat si as gasi urmatoarele - 39.75640, 30.49989

(singurele cifre pe care le pot lega de adresa)

astea or fi...

o zi buna!

webmaster70 [24.07.15 18:39:52] »

@silvia tudoran - Mulţam fain.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

sens [24.07.15 22:00:31] »

Multumim! hotelul arata bn, f bun si pretul

sens, silvia tudoran

• pagină generată în 0.041965007781982 sec