ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2015
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 29.07.12
JUN-2015
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 copil-5ani

Pe scurt despre ceva frumos

Pe scurt, pentru ca nu am locuit in timpul sejurului la Nelly's ci la Mari Hotel Maisonettes & Apartments (vezi impresii), insa prietenii nostri, cu care am petrecut acest sejur, au fost cazati la Nelly's.

Si, in general, pentru ca ai nostri copii se jucau impreuna, stateam mai degraba la plaja in dreptul camerei lor. Ad literam. Pentru ca aveau camera la parter, cu iesire direct pe nisip. Puteai sta in patul dublu uitandu-te prin geamurile mari in semicerc pentru a supraveghea copiii care construiau castele de nisip. Familia lor are 4 membri, adultii si 2 copii. Camera asadar avea 3 patur-unul mare, dublu, si dincolo de un paravan erau doua single. acolo dormeau copiii. Intre camera si zona de nisip era o mica terasa deschisa, cu uscator de rufe si canapea, scaune si masa. De aici coborai trei trepte si ajungeai pe nisip. In fata acestor trepte existau lighenuse pe care le umpleai cu apa pentru a te curata de nisip inainte de a ajunge pe terasa. Un sistem pe cat de simplu pe atat de eficient. desigur erau peste tot robinete cu furtun si dus plasate astfel incat sa nu fie nicio problema cu procedeul. S

pre seara daca nu plecam prin"excursii" stateam pe terasa, cu ei. Copii - pe sezlong la 2 metri in fata noastra, aproape de mare. Noi, pe canapea sau la masa, mai leneveam la un pahar de vorba sau de vin. Dolce far niente. Ehh...

Sa revin... asadar: in camera cum intrai-noptiere, clasic, de o parte si alta a patului mare, televizor suspendat, cateva trepte catre mini-chicineta-adica plita cu 2 ochiuri (hota cu lumina, deasupra), chiuveta, frigiderul, raftul cu si pentru vase/pahare. Trecerea catre cele doua paturi de cate o persoana era "mascata" de un fel de cortina, oferindu-se astfel un minim de intimitate, pe care in general nu am vazut-o la camerele triple standard, de hotel. Totul era "basic", nu f spatios dar nici ingust sa nu te poti misca, bine plasat.

Am vazut cum curatenia se facea zilnic in jurul pranzului. Si la ei, la fel ca si la noi, prosoapele se schimbau la... 2 zile cred. Toate erau in stare f buna, albe, mirosind placut de tot :). In baie au avut sapun si sampon. Unitatea avea si un bar de unde puteai lua frappe dimineata, cafea si cam tot ce doreai, la preturi nici mai mici, nici mai mari decat cele practicate in zona. De genul: 2 euro 70 un frappe (asta am tot luat eu). Desi nu am locuit in camera respectiva am petrecut timp suficient incat sa pot afirma ca mi-a parut un loc fain, pe care l-as recomanda cu drag si in care, la randul meu, m-as caza fara retinere, daca la Mari (unde, repet, am stat anul acesta si mi-a foaaarte placut :)) nu as mai gasi camere. Spun asta pentru ca aceste 2 unitati sunt una in prelungirea celeilalte. Dat fiind ca nici despre Nelly's nu exista niciun review, mi-am spus ca poate cateva impresii vor fi de ajutor.

Trimis de geral in 24.07.15 13:52:52
Validat / Publicat: 24.07.15 15:07:05

VIZUALIZĂRI: 1354 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geral); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[24.07.15 14:37:16]

@geral - Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

Cel mai bine ar fi să-i rogi pe prietenii tăi să-și facă cont pe AFA, pentru a putea să posteze propriile impresii cu note.

Avand în vedere că hotelul nu avea rubrică pe AFA , în acest caz am acceptat impresiile tale dar cum am spus mai sus fără note.

geralAUTOR REVIEW
    [24.07.15 15:03:38]

@webmasterX - am incercat sa nu dau note la cazare etc, cunoscand regulamentul, dar "m-a intors" catre rubrica sistemul, cand apasam "salveaza". Am intentionat sa prezint ce am vazut si atat, iar lor cu drag le-as spune sa posteze impresii dar din pacate nu sunt genul care sa aiba... entuziasmul/rabdarea sa faca asta, din cate am ajuns sa inteleg, asadar... Pe mine amfostacolo m-a ajutat sa iau decizii legate de vacantele mele de ceva timp si cred ca e util si frumos sa incerc si eu sa ofer date despre varii locuri in care ajung. Confirm imediat pozitia locului doar ca nu se incarca harta inca nu stiu de ce

geralAUTOR REVIEW
    [25.07.15 17:05:53]

@webmasterX - gata. da pozitionarea este corecta

geral