ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2015
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 29.05.15
JUN-2015

O pensiune moderna aproape de Manastirea Argesului

Dupa cum spune si titlul aici am gasit o pensiune moderna aproape de manastirea pe care vroiam sa o vizitam a doua zi. Poze de acolo nu am decat una pentru ca mi se terminase bateria la aparat. Daca e ok o sa atasez niste poze de pe site oficial ca sa va faceti o idee, pentru ca pe google apare si pensiunea inainte sa fie renovata si e total diferita.

Personalul a fost foarte amabil, am mers si am vazut doua camere, una cu pat dublu si una cu 2 paturi de 1 persoana unite si un pat de 1 persoana seprat. Am ales-o pe cea din urma pentru ca aceasta avea si balcon. Mare greseala... saltele se lasa foarte mult la marginea patului asa ca nu te puteai atinge de mijloc pentru ca te loveai de rama patului.

In rest curatenie luna era peste tot si in pensiune si in restaurant (pentru ca au un restaurant sub pensiune) si in camere.

In acel restaurant se fac si nunti /botezuri etc asa ca am fost norocosi (era duminica seara) si nu am prins vreo nunta. Nu stiu de altfel cat de antifonate sunt camerele intr-o astfel de situatie.

Pe holul dintre camere sunt amenajate doua locuri foarte dragute unde poti sta si servi un pahar de ceva. In unul din aceste locuri e singura poza pe care o am de acolo.

In camere gasesti un tv plat dar nu gen led etc, masuta cu pahare, sifonier unde este lenjeria si prosoapele, cate 3/persoana. In baie are sapun lichid la chiuveta si dozator cu gel de dus la dus.

De mancat nu am mancat la restaurant ci am mers in oras la Curtea Veche unde au o mancare excelenta si ieftina fata de cum ma asteptam eu.

Aveau wi-fi gratuit in toata pensiunea.

In concluzie daca as trece prin Curtea de Arges probabil m-as caza tot la aceasta pensiune dar nu as mai alege varianta cu camera tripla ci pe cea cu pat matrimonial pentru ca oferta din acel oras nu am gasit-o foarte variata pe net iar pretul era cel mai mic fiind si pensiunea cu cele mai putine si nesemnificative comentarii negative.

Trimis de robycutza in 22.07.15 15:29:38
Validat / Publicat: 22.07.15 15:52:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CURTEA DE ARGEŞ.

VIZUALIZĂRI: 1621 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (robycutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Loc de relaxare. In urmatoarea incapere era cel de-al doilea loc

[22.07.15 15:52:27]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Pensiunea Matrix, CURTEA DE ARGEŞ" (nou-creată pe sait)

robycutzaAUTOR REVIEW
[22.07.15 16:08:26]

Pe harta arata pensiunea Matrix exact unde este dar bulina rosie cu indicator 1 este mai jos de unde se afla de fapt pensiunea.

iulianic CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[22.07.15 16:58:02]

@robycutza - Pentru apropierea sa de Mănăstirea Curtea de Argeş, Pensiunea Matrix a intrat şi în opţiunea noastră pentru weekend-ul trecut. Am contactat pensiunea, dar ni s-a comunicat că acolo va fi o nuntă. Cu toate că ni s-a promis o cameră înspre stradă, deci – aşa cum spun ei – în sens opus zonei în care avea loc petrecerea, temându-ne că nu vom avea linişte noaptea, ne-am cerut scuze pentru deranj şi am căutat în altă parte.

Distanţa mică până la mănăstire face propice atât Pensiunea Matrix cât şi celelalte care sunt tot apropiate, pentru organizarea acestui gen de petrecere. Când am vizitat noi Mănăstirea Curtea de Argeş, adică sâmbătă după amiază, am văzut câteva perechi de miri fotografiindu-se în parcul care crează un frumos fundal pentru fotografii de nuntă.

robycutzaAUTOR REVIEW
[22.07.15 18:09:05]

Intradevar are si acele camere la strada care sunt fix deasupra intrarii in restaurant. Daca va uitati in poza 6, cea cu restaurantul la interior, fix deasupra se afla si camerele acelea... iar partea de restaurant pt nunti se vede un pic mai in spate. Dar oricat de buna ar fi antifonarea ma gandesc ca nu poate opri muzica data destul de tare.

iulianic, robycutza