ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2015
    DIN: Alexandria
    ÎNSCRIS: 17.06.15
    JUL-2015

Totusi mai bine nu

Am fost la hotel Pomorie in aceasta luna si ce pot spune este ca nu m-a lasat cu o impresie prea buna. Incepem cu partea buna a lucrurilor.

Piscina mare, curata (1,60 m adancime) sezlonguri multe, teren de volei, curte mare, spatioasa, aranjata frumos.

Bautura si sucuri destule.

Mancarea sa zicem ca a fost ok. Multe feluri, dar nu excelau.

Spectacolele de seara erau frumoase, ziua serau diferite activitati (water pollo, volei, darts etc). Inainte de specacole (quiz, comedy show, african show...) era program pentru copii. Animatorii erau simpatici, aveau grija de copii, si erau draguti in general.

Acum. Hotelul de afara arata destul de naspa. Camera noastra pentru 3 adulti era cat una pentru 2. Nu era nici o diferenta in afara ca ne-au pus un fel de fotoliu care se facea pat. Aer conditionat lipsa. De la ora 3:30-4:00 incepea sa bata soarele si se facea foarte cald in camera.

Personalul - deplorabil! Aici ma refer la cele care faceau curat. Aveau o nesimtire si un tupeu imens. Se gaseau sa comenteze la orice, cand era ora mesei si toata lumea era pe holuri, ele se apucau sa spele pe jos. In camera doar iti intindeau patul si iti puneau niste prosoape, nicidecum sa goleasca cosul de gunoi, sa schimbe lenjeria sau sa aspire.

Daca vreti un sejur in care sa va simtiti bine si comfortabil, nu va recomand acest hotel sub nici o forma.

Trimis de Diw* in 21.07.15 22:11:20
    Validat / Publicat: 21.07.15 23:06:21

VIZUALIZĂRI: 1629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diw*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.07.15 23:06:00]

@Diw: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- - -

Setul de impresii şi recomandări aparţinând unui autor sub 16 ani, va fi publicat, cf Regulamentului (Cap.1 sect.B pct.12), fără note.

- - -

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=1949

[22.07.15 09:20:28]

Chiar daca autorul are sub 16 ani, review-ul este real. Cunosc acest hotel inca de acum cativa ani cand am fost cazat in imediata apropiere. Desi nu arata chiar dezastruos avand unele puncte bune (animatia in piscina si mancarea sunt OK spre foarte bine), calitatea serviciilor lasa mult de dorit.

Felicitari si bun venit deci lui Diw.

[22.07.15 14:33:09]

Buna,

Avand in vedere ca avem biletele deja luate as dorii doar cateva amanunte pentru care multumesc anticipat.

Sunt constient ca unele lucruri se schimba de la un an la altul si altele nu deci as prefera de anul acesta sau cel trecut (2014)

De asemenea nestand in camera decat pentru somn aspectele legate de aceasta sau de curatenia din hotel nu ma intereseaza.

M-ar interesa in schimb daca este comestibila mancarea deoarece majoritatea celor care au fost pe acolo spun cica ca nu prea ar fi si ca variante de pret unde se poate lua masa in jur rezonabil si cam la cat sa ma astept sa ma incadrez sa exemplificam un pranz sau cina de 2 persoane?

2 Cat de departe te lasa autocarul de hotel daca stie cineva?

Merita lasat "bacsis" anticipat undeva, de ex. pentru a primi o camera mai linistita - asta pentru somn?

Multumesc anticipat!

[22.07.15 16:17:22]

Am mancat de cateva ori la Pomorie. Nu este nimic spectaculos dar nici nu faci cunostinta cu D-na Salmonella. Se poate manca bine la Bufetul de la H. Pliska aflat in imediata apropiere, au spre sud spre Nessebar sunt cateva terase unde portiile sunt imense si preturile domoale. Nu imi aduc aminte exact de preturi dar nu mi s-au parut exagerate. Mergand spre nord portiile scad si preturile cresc. Din cate imi aduc aminte (noi am venit cu auto propriu) autocarul te lasa in zona hotelului Kuban. Daca este asa, de acolo sunt cam 200m pana la Pomorie. Bacsis merita lasat daca vrei o camera linistita. Acestea nu prea au insa vedere spre mare. In fata hotelului (spre mare) este o discoteca (mult mai linistita decat cele din Mamaia Nord) si ceva jocuri de copii.

[22.07.15 16:42:21]

@savin512 - multumesc, chiar util!

[22.07.15 22:26:24]

@lucianmicu - Cu placere. Daca nu sunteti pretentiosi, hotelul nu este chiar dezastruos. Daca aveti insa suficient timp pentru cautarea nodurilor in papura veti gasi, sunt convins, destule. 3-5 leva la camerista ii vor indulci acesteia atitudinea si voua viata. Plimbarile linistite se fac spre sudul statiunii, iar locurile pline de dinamism, street dance, alcool, galagie si mizerie sunt in jurul hotelului Kuban. Depinde ce va doriti. Nu ratati insa autobuzele spre Nessebar care este un must-visit. Pentru cca 2 leva/pers veti ajunge intr-un taram de vis. Concediu placut!

[23.07.15 07:25:53]

@savin512 - Nessebar chiar era programat deja, clar, in espectativa eram doar cu Burgasul daca merita sau nu... fiind vorba de 1 zi aproape cu totul. Nu suntem pretentiosi si chiar urasc din tot sufletul pe cei care fac comenturi negative la adresa destinatilor pe motiv ca nu l-i s-a schimbat zilnic lenjeria sau au fost serviti din pahar de plastic sau stiu eu ce naiba ciudatenii am mai vazut. De parca acasa asa au, beau numa din pahare de cristal si schimba patul zilnic. In schimb umple bine farfuria si mananca un sfert ca nu sunt icrele de manciuria de acasa sau caviarul proaspat de la ei din frigider din stocul propriu. Perceptia "romaneasca " AI si UAI total eronata. Multumesc inca o data!

lucianmicu, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂPomorie Hotel: