Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești]

Avatar Deborah77
înscris/ă în 09.09.08
MEMBRU: PREMIUM
JUL-2015

O experienta frumoasa, mai mergem

In mare parte s-a spus ce era de spus, as vrea sa detaliez putin traseele astfel incat noii veniti sa se orienteze usor.

Avem asa:

- 2 trasee pt pici de 4-6 ani, supravegheati de parinti de jos

- 2 trasee usoare pt copii peste 130 cm, merge si nesupravegheati daca au peste 8 ani si cat de cat experienta la treburi de-astea. Am vazut si mai mititei pe traseele astea, dar erau cu taticii

- 1 traseu mediu pt copii peste 130 cm, are multe tiroliene, fi-miu a fost cu taica-su si bine a facut, ca a cazut de pe o platforma. Noroc ca era prins cu un carlig din ala, nu era prea sus, si eu eram prin preajma ca sa il sustin cat de cat pana a ajuns tatal la el. Nu pot sa nu ma gandesc ca spaima ar fi tras daca cadea de pe o platforma de la 6 m inaltime, si atarna acolo pana venea tati.

Aici ar fi de mentionat ca sistemul lor de carabiniere este diferit de ce am vazut prin alte parti, mai sigur pt copii dar si mai greu de folosit, se incurca la treceri, se blocheaza si timpii de asteptare sunt mari. Cu patania asta a lui fi-miu tind sa apreciez sistemul, asa enervant cum e.

Pe traseele de adulti ii lasau si pe copiii mai mici de 150 cm, insotiti de parinti, dar cu sfaturi de la supraveghetori pe care sa mearga si pe care nu, in functie de dificultatea traseului si de inaltimea copilului. Doar ca supraveghetorii nu prea se pun de acord, ai mei au fost indrumati spre traseul verde de 2 baieti si dati jos de o fata, care i-a indrumat spre traseul maro. Este un traseu format doar din tiroline, baiatul meu avea dificultati in unele locuri sa-si desprinda carabinierele (cred ca are cam 140 cm) dar venea tati si il rezolva. L-au facut de 2 sau 3 ori ca le-a placut mult. Era si mai liber decat la cele pt copii, nu prea se formau blocaje. Ni s-a mai recomandat si traseul gri, am inteles de la tati ca era destul de greu si nu s-au mai dus.

Cei 2 participanti au declarat Edenland sub Aventura Park din Brasov, din cauza lipsei de imaginatie la configurarea traseelor, cele din Brasov sunt mult mai variate. Dar clar este mai tare decat cel de la Comana.

Noi am fost si cu bicicletele noastre, sperand ca posibilitatile de plimbare sunt mai mari, dar... nu prea sunt :) . Eu zic ca inchiriatul merita doar pt copii care merg rar cu bicicleta, altfel nu prea are sens.

Restaurantul, un fel de impinge tava, cu mancare bunicica si preturi rezonabile. Noi am platit pt o portie mare de snitel cu cartofi prajiti, 2 frigarui, 2 salate, 2 beri si 2 sucuri 100 RON.

Mi s-a parut o iesire super pt ziua caniculara de sambata, fiind in padure chiar nu am simtit arsita!

Distractie placuta sa aveti!

Impresii încărcate de Deborah77 in 20.07.2015 11:26:56

Validat / Publicat: 20.07.15 12:03:56

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Deborah77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 11 voturi) nota2

- adrianbogdan
[20.07.15 12:42:38]

Buna!

ce pot sa mai spun foarte frumos!

asa ca o completare la ce poti sa mai faci as spune ca exista o zona unde se poate practica tir cu arcul, o alta zona unde se poate juca paintball, deasemeni se poate inchiria biciclete de toate marimile la preturi incepand cu 20 de lei o jumatate de ora.

Mai exista un loc de joaca pentru copii de peste 3 ani foarte bine echipat cu tobogane, leagane, trambuline etc.

Vacanta frumoasa in continuare!