ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2015

Sub orice critică
    Foarte nemulțumit

Dezamagitor, evitati

Buna ziua

M-am intors din concediu Grecia unde ne-am cazat la Hotel San Panteleimon din Paralia Skotina.

Traseul facut cu masina proprie a fost Ruse - Sofia (am mers pe centura de nord) - Krasna - Kulata - Paralia Skotina, drum foarte bun, am plecat la 03,00 si am ajuns in fata hotelului la ora 15,00 fiind in colana de 6 masini.

Din Romania am rezervat apartament, iar cand am ajuns la receptie am primit camera dubla, dupa mai multe discutii cu receptionera am primit intr-un final camera famili. In camera dezamagire, un sifonier vechi, programe tv numai grecesti, lipsa perdea la dus, hartia igienica cu ratie, si ca bonus geamul de la baie era pe holul de acces in camere, dejamagire.

Se face curatenie in camere se schimba prosoape.

Dupa ce ne-am cazat am constatat ca avand ALL nu am primit nici macar un pahar cu apa, masa de seara fiind la 19,30 am fost nevoiti sa mergem in statiune sa mancam.

A venit masa de seara, si, dezamagitor mai multe pesoane se asezau la rand pentru masa, coada iesind afara din hotel, am ramas uitit.

Doresc sa stiti ca inainte de a veni la acest hotel am mai fost in Bulgariade mai multe ori, Grecia, Italia, Turcia, dar nicaieri nu am vazut asa ceva, sa te asezi la rand la masa cu o ora inainte, si toate acestea se intamplau pentru ca locul de depozitare a mancarii era foarte mic, cam 10 metri tot.

Masa foarte saraca atat dimineata la pranz si seara, timp de opt zile la desert a fot numai pepene, nici macar o prajitura.

Piscina frumoasa dar fara prosoape, nu era voie cu prosoape din camera asa ca daca aveai de acasa era bine daca nu fara.

Pentru a ajunge la plaja se merge pe langa hotel cam 400 m pe o alee ingusta iar la plaja daca doreai sezlong trebuia sa cumperi de la terasa o cafea, bere de 3 euro fiecare, etc. si sezlongul era gratis, intrarea in mare foarte abrupta cu pietre mari dar apa foarte curata. In ultima zi la ora 9,00 dimineata cand sa plecam catre Romania fiind familii cu copii mici si renuantand la masa de pranz am incercat sa facem niste sandwich-uri dar fara succes, am fost vazuti de cei care debarasau mesele si au venit cu bon de casa de 2 euro pe sandwich, fapt ce ne-a facut sa renuntam, cumparand de mancare de la magazinul stradal.

In acest concediu am vizitat satiunea NEO POROI (unde am stat in anul 2008) foarte frumos, multe terese plaja cu nisip fin, lata cam de 50 metri, iar intrarea in mare foarte lina, la 50 m de mal apa avea cam 60 cm, frumos.

Tot in aceasta statiune puteti manca la taverna DIONISOS meniu in limba romana, iar noi am primit o reducere de 10% din pretul de catalog fiind 18 persoane.

Cu maxim 10 eura un fel de mancare cu o bere. (bere 3 euro)

Vizitati Meteorele, si nu uitati de insula SKIATOS, 40euro cu capitanul Kostas, excursia dureaza o zi se pleaca dimineta la 6,00 iar intoarcerea la hotel la ora 22,00

Recomandare mea este sa evitati hotelul SAN PANTELEIMON din Paralia Skotina, dezamagitor.

Trimis de petrica m in 20.07.15 09:52:54
    Validat / Publicat: 20.07.15 11:00:29

VIZUALIZĂRI: 3002 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (petrica m); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.07.15 10:32:15]

@petrica m: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "San Panteleimon Hotel [Paralia Panteleimonas], NEI PORI / PLATAMONAS" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=18838

[20.07.15 11:05:23]

@petrica m - Te rugăm să completezi printr-un ecou notele pentru "Servicii", respective "Bucătărie / masă". Acestea vor fi atașate ulterior casetei tehnice a review-ului.

Mulțumim.

anthony2000
    [20.07.15 16:39:16]

Hotelul arata foarte bine in poze pe booking, si are 7,8, nota destul de buna.

Dv. vad ca reclamati mai mult ca ati vrut sa incalcati niste reguli si angajatii hotelului nu v-au lasat (prosoape din camera la piscina, luat mancare din restaurant la pachet, etc).

Sunt niste reguli care trebuie respectate in orice loc unde mergem, iar daca noi le incalcam, ne plangem ca aia se poarta aiurea.

Ar fi mult mai bine sa avem o atitudine pozitiva in concediu, si asa avem doar 2-3 sap pe an, e pacat sa lasam niste chestii minore sa ne afecteze buna dispozitie in vacanta.

petrica mAUTOR REVIEW
    [21.07.15 08:34:26]

@anthony2000 - aveti dreptate multe poze arata foarte bine asa ne-au pacalit si pe noi, dar multe dintre ele nu sunt reale.

in poze arata prosoape la pisina? e, o sa fiti uimiti nu primiti nimic, daca aveti de acasa bine daca nu pe sezlong fara prosop.

luciaoradea
    [31.07.15 12:27:55]

@anthony2000 - felicitări pentru intervenție, foarte bine punctat. Autorul însă nu a sesizat ce ați dorit să îi sugerați. El răspunde tot la ce îl preocupă. Aspectul cu încălcarea regulilor i se pare secundar, chiar insignifiant.

Apropo, domnule Petrica, la prețul plătit de dvs., 900 euro pentru 3 persoane, (Pardon, 3 adulți) cu all inclusive, nu știu ce v-ati așteptat să găsiți. E cam 42 euro de căciulă, pe zi, cazare plus mâncare. Mi se pare extrem de rezonabil. Poate greșesc eu.

anthony2000, luciaoradea, petrica m
    Alte impresii din această RUBRICĂSan Panteleimon Hotel [Paralia Panteleimonas]: