Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent]

înscris/ă în 28.08.11
JUL-2015
REGIM MASĂ UAI

Superb

Este intr-adevar prima oara cand merg in concediu la resort, ultra all inclusive, si chiar s-a simtit ca esti tratat regeste.

Eu pot da nota 9 Hotelului Venosa, pentru serviciile ireprosabile, nu dau 10 deoarece la centrul SPA au fost sa zic, putin ascunsi, adica trebuia sa platesti orice serviciu.

Sunt extrem de atenti, au o echipa ca un furnicar care lucreaza pe langa tine intr-o discretie absoluta.

Piscina, plaja, camera, toate au fost curate, intretinute, foarte multe programe artistice si activitati.

Recomand cu multa caldura acest hotel!!!

Impresii încărcate de Luky in 19.07.2015 20:43:10

Validat / Publicat: 19.07.15 21:10:17

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Franta, Germania, Austria, Grecia, Cehia, Italia, etc...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Luky); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 2 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS: 37.35076300 N, 27.32886900 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent]? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Luky? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[19.07.15 21:07:25]

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=8653

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[19.07.15 22:49:52]

@Luky -

Lucrurile nu stau chiar așa. Nu cred că a fost nimic ascuns, cât timp în conceptul all inclusive al hotelului scrie foarte clar că sauna și baia turcească sunt gratuite între 09.00-19.00 și doar masajele se plătesc. Masajele se plătesc la orice hotel, iar Venosa nu putea face excepție.

[21.07.15 07:15:42]

@nicole33[/b lucrurile nu stau asa. Dacă erau gratis de ce am plătit 25 de eur pentru baie turceasca, sauna și o masca pentru sotie? Nu mai induceți oamenii în eroare. Sa fim serioși trebuia sa îmi spună ca Baia turceasca și sauna sunt gratis dar mi-au spus ca la centrul spa totul se plătește. Normal ca am întrebat care sunt condițiile și ce știam eu ca este gratis dar...

- viviv
[21.07.15 08:18:45]

@Luky - Sauna si baia turceasca au fost GRATIS. Chiar la intrare in centru spa scria acest lucru pe un mare panou. Poate a fost doar o greseala de comunicare si masca a costat. Eu am fost de 2 ori la sauna si la baia turceasca, impreuna cu sotul si nu am platit nimic.

[21.07.15 13:05:54]

@nicole33 - Nu am vazut acel panou, dar nu este o suparare, deh, oricum, intrand in centrul spa, doamna de acolo care a incercat sa fie cat se poate de amabila, ne-a aratat pe un pliant diferitele servicii la care putem apela, cu poze desigur, totul o. k. La fiecare serviciu/sedinta in parte ne arata poza si ne spunea tariful, care daca luam un pachet de bla/bla aveam reducere. Nici o fractiune de secunda nu ne-a spus ca asta este free, aia este free, de inteles totusi. Ma repet, nu m-am suparat, dar daca as fi inteles ca este free as fi uzitat de dreptul meu mai ales ca aveam tot timpul acea bratara la mana care certifica faptul ca sunt cazat la acest hotel. Totusi, trebuie sa remarc ca este un hotel extraordinar!!!

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[21.07.15 20:02:24]

@Luky -

În realitate, ai plătit 25 de euro doar pentru o mască. Mi se pare cam scump, dar astea sunt preţurile la spa-ul unui hotel de cinci stele.

Nu mai induceți oamenii în eroare.

Total greșit. Tu ești cel care induci în eroare cititorii acestui site, prin propria neștiință.

Nu știu cine și nici ce trebuia să-ți spună și nu ți-a spus.

Era suficient să citești conceptul all inclusive al hotelului și ai fi aflat că sauna și baia turcească sunt GRATIS.

Pentru clarificarea acestui aspect, se poate verifica pe site-ul oficial al hotelului,

venosa.com.tr/en

se descarcă fact sheet.

Later edit:

Un prieten care a fost la Venosa în iulie anul acesta îmi spune că a primit foaia cu conceptul hotelului scrisă în limba ROMÂNĂ, astfel încât este exclus să nu înțeleagă cineva ce este gratuit și ce se plătește. Trebuie doar să citească.

- RossoNerro
[22.07.15 10:06:56]

@nicole33 - Confirm cele spuse de dvs., baia turceasca & sauna din acest hotel sunt gratis. Acestea sunt totalmente distincte, in camere separate. Am beneficiat de serviciile centrului SPA (SABAI) din cadrul acestui hotel si pot spune ca am fot informat in mod repetat de catre personalul ce deserveste acest SPA. Atasez cateva poze, sper sa nu se supere userul @Luky. TCB.

[22.07.15 10:36:14]

Nu am de ce sa ma supăr, prostia a fost a mea ca m-am luat dupa doamna care pana la urma și-a vândut niște servicii. Data viitoare o sa ,,casc ,,mai bine ochii când e vorba de gratuități.

- laurentium
[31.07.15 19:27:54]

asa este. sauna si baia turceasca sunt gratuite. si noi am primit la sosire pliantul in limba romana. in plus in fiecare zi la receptie era o reprezentanta de la Peninsula Tour care te ajuta daca aveai nevoie. conceptul hotelului este all inclusive. nu au nici o legatura cu ''ultra''

Publicitate    [20.06.19 15:28:01]

pagină generată in 0.090441942215 sec