Sunmelia Beach Hotel Resort & Spa [Kizilagac]

JUL-2015
1670 [euro]

Vacanta reusita!

Buna ziua,

Hotelul ca si constructie, este de 5*, insa doresc sa semnalez urmatoarele neconformitati de care am avut parte in aceasta vacanta la Sunmelia beach resort :

- ghidul care s-a ocupat de transfer a facut prezenta si atit.

- am fost cazati intr-o camera SSV si in rezervare am avut SV, fara sa fim notificati de acest lucru (daca tine, tine). scuza a fost ca agentiile au facut rezervari peste nr. alocat de camere.

Am insistat sa-mi dea camera SV destinata iar cei de la receptie m-au tratat cu "sictir" (daca vreau camera care mi-a fost alocata bine, daca nu pot sa fac ce vreau, si efectiv nu ma mai bagau in seama la receptie). Am apelat la reprezentantul [agenţiei] George, a vorbit cu ei la telefon si ''a ramas ca-n gara'' alta camera nu primesc pina a doua zi oferindu-mi seif gratuit, fructe si vin in camera din care am primit doar seif. Am solicitat sa vina George la hotel si am fost refuzat pentru ca el oricum va veni a doua zi la hotel sa-mi prezinte excursiile. Dupa acest ''ajutor'' din partea [agenţiei] am discutat cu cei de la receptie si am obtinut pentru a doua zi camera 133

7. A doua zi m-am trezit cu camera 1622, la mansarda pentru ca cealalta camera nu a fost eliberata. Intre timp a venit si George iar rezultatul interventiei la receptie a fost nul.

A treia zi am fost la receptie sa schimb camera la un etaj inferior si in schimbul a 10 euro am fost mutat la et. 4 cam1417.

In concluzie reprezentantii dvs sunt doar de decor si sa dea bine in oferta turistica atit. La revenire a venit un autocar fara ghid cu un sofer turc tifnos si dupa 30 min intirziere, ghidul fiind preluat pe traseu.

- Personal vorbeste doar in germana si turca, engleza foarte slab la receptie.

- camera de hotel este foarte galagioasa (se aud vecinii de camera pe toate directiile, cind vorbesc, cind fac sex, s. a.)

- in functie de vint este un miros pregnant de balegar din cauza unei herghelii din vecinatate.

- sapun in camera se pune doar la inceput apoi cumperi cu 2 euro din magazinul aflat in hotel.

Hotelul este in marginea statiunii iar pentru a face o plimbare in afara hotelului trebuie sa mergi pe o sosea in lucru si te umpli de praf si mergi prin pietris cu incaltaminte de vara avind talpa subtire.

- plaja este cu pietricele iar apa este murdara cu resturi de plante, gunoi menajer adus de riul Manavgat si piriurile care se varsa in mare aflate in vecinatatea hotelului.

- sezlonguri ''rezervate'' de turisti, la plaja si la piscina iar angajatii hotelului nu iau nici o masura.

- daca vrei masa la restaurant trebuie sa vii printre primii pentru ca altfel maninci in picioare, valabil pentru ambele restaurante (principal si cel de la piscina).

- turistii turci dotati cu bratari portocalii beneficiaza de tratament privilegiat (sucuri la PET nu din dozator, mese aranjate la restaurant si rezervate, s. a.)

- paharele pe plaja si piscina sunt din plastic si refolosite fara a fi spalate corespunzator (am gasit nisip in paharul cu suc, urme de ruj pe alt pahar)

- daca stii limba turca sau germana esti servit la bar daca nu, esti uitat acolo.

Acum hotariti dvs. daca a fost sau nu o vacanta reusita!

Mentionez ca este a-5-a vacanta in Turcia.

Recomand Royal Alhambra sau Alva Donna din Side.

Impresii încărcate de covdan74 in 19.07.2015 12:03:48

Validat / Publicat: 19.07.15 13:00:20

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: goldreams, royal alhambra, alva donna, kirman belazur
VIZUALIZĂRI: 2097

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (covdan74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[19.07.15 13:00:02]

Bun review de debut, merită remarcat

@covdan74: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=17911

A mai fost în/la: goldreams, royal alhambra, alva donna, kirman belazur

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Publicitate    [17.07.19 13:21:07]