Afrodita Hotel

REGIM MASĂ Pensiune completa
1740 [lei]

Afara i vopsit gardul...

Am fost cazati la Hotel Afrodita in perioada 12-17 iulie a. c

In toata aceasta perioada totul a fost ok din toate punctele de vedere masa in regim pensiune complecta si cate 3 proceduri de persoana cu unele mici probleme.

In fiecare seara la terasa restaurantului era program de muzica. Totul perfect daca se termina undeva in jurul ore 24 dar muzica, chiote si alte grohaituri pe fondul alcoolului se tineau dupa ora 2-3 dimineata. Eram cazati la etajul 5 deasupra terasei si trebuia sa suportam moJiciile unor tineri mai mereu in stare de ebrietate.

Ce am mai ramas surprins in ultima zi ca de sfarsit masa de pranz nu am mai primit o. Deci am sosit pe data de 12 iulie la ora 14 si am primit prima masa seara. Am avut 5 zile cu pensiune completa si deci trebuia vineri sa inchiem cele cinci zile cu pranzul. De la receptie receptionerul a spus sa mergem ca avem si pranzul iar dna care se ocupa cu partea de bucatarie nr a spus ca sejurul de termina doar cu micul dejun. Atunci unde sunt cele cinci zile cu pensiune completa?

Am sa telefonez in cursul zilei de luni la agentia din Bucuresti [...] pentru lamuriri.

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de remo59 in 18.07.2015 21:22:40

Validat / Publicat: 18.07.15 23:30:53

• Alte destinații turistice prin care a fost: Garda de sus, Geoagiu bai, Poienile Izei, Retezat, Baile Herculane, etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (remo59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2

- tamarac
[23.05.18 15:44:33]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@remo59:

Bună ziua,

Vă mulțumim pentru că ați ales Afrodita Resort & Spa pentru a vă petrece sejurul, părerea dumneavoastră este importantă pentru noi deoarece lucrăm în permanență la procesul de îmbunătațire al serviciilor oferite în hotelului nostru.

Programele artistice pe care noi le asigurăm pentru divertismentul oaspeților nostri se încheie în jur de ora 24, însă există persoane care doresc să continue distracția și după ora respectivă.

Ne pare rău dacă această situație a reprezentat un disconfort pentru sejurul dumneavoastră.

Pe viitor, ne dorim să ne transmiteți aceste informații pe durata sejurului, astfel încât să evităm aceste situații, iar dumneavoastră sa vă petreceti sejurul într-un mediu cât mai plăcut cu putință.

La pensiune completă, ultima masă primită este micul-dejun. Vă asigurăm că data următoare această informație va fi transmisă corect pentru a se evita apariția diferitelor neîntelegeri.

Vă mulțumim încă o dată pentru timpul acordat acestui feedback. Sperăm să avem plăcerea de a vă gazdui din nou și de această dată să reușim să ne ridicăm la nivelul așteptărilor dumneavoastră.

Cu stimă,

C. Tamara Guest Relations Manager Afrodita Resort & Spa

- remo59
[23.05.18 16:04:54]

Buna ziua,

Inteleg ca unii turisti aflandu se in vacanta vor sa petreaca si dupa orele 24 dar intr un mod civilizat nu urland scotand tot felul de zgomte si guitand. Poate exagerez si noi am fost tineri si ne am distrat dar fara sa deranjam alti turisti.

- tamarac
[24.05.18 09:56:59]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@remo59:

Bună ziua,

Încă o dată, regretăm disconfortul creat de ceilalți oaspeți ai hotelului nostru. Vă întelegem nemulțumirea cu privire la atitudinea acestora, iar, pe viitor, pentru a se evita astfel de episoade negative, recepția noastră vă stă non-stop la dispoziție în a vă oferi condițiile așteptate și a remedia orice problemă apărută pe parcursul șederii.

Cu stimă,

C. Tamara Guest Relations Manager Afrodita Resort & Spa

- remo59
[24.05.18 10:59:24]

Buna ziua stimat doamna,

Multumesc pentru mesaj cu toate ca sunt aproape 2 ani de zile de la acel incident.

Ar trebui ca la aceste seri muzicale pe care dumneavoastra le organizati in hotel si care dau o imagine frumoasa sa participe doar turistii cazati in hotelul Afrodita. Mentionez ca acele persoane erau altele decat cele cazate in hotelul dumneavoastra tineri in stare avansata de euforie si care personalul dumneavoastra nu a luat masuri sa ii evacueze.