ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2015
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 21.07.10
JUL-2015
1 AD. + 2 COPII -- v: 15, 16

Experienta in sezon de varf

Dupa ce luna trecuta am experimentat cu ocazia Rusaliilor hotelul Palm Beach din Nisipurile de Aur - vezi impresii, am incercat pentru prima oara sa vedem cum e in sezon de varf in aceasta statiune. Alegerea hotelului a fost determinata de mai multi factori limitativi (am fost parte dintr-un grup mai mare- 4 familii, dorinta de a fi cat mai aproape de centrul statiunii dar simultan de a nu fi chiar foarte galagie, dorinta ca hotelul sa aiba o piscina mare, o nota cat mai buna la AI etc...). Per total am putea sa o numim o experienta buna; era loc si de mai bine dar nu am plecat cu dezamagiri.

Hotelul este foarte mare si include atat apartamente cat si studiouri. Desi nu era cazul la AI, in camere exista chicineta cu plita electrica si hota, frigider mare cu congelator, cana electrica. Mobilierul este nou si ales cu bun gust. La fel si decoratiunile. Singurele piese de mobila mai putin reusite sunt paturile extensibile care sunt tari. In rest, paturile single sau double sunt cu saltele relaxa, noi, ok. In fiecare camera exista aer conditionat iar camerele au balcon, fie ca este orientat spre mare sau spre parte muntoasa a statiunii. Pe hol exista mochete, deci nu este zgomot, in camere insa nu este- e parchet laminat pe jos mai putin in baie respectiv in holul apartamentelor. Baia este cu cada, exista si uscator de par si fiecare camera are boiler propriu. Nu este foarte spatioasa dar este decorata cu faianta si gresie in ton cu amenajarea restului apartamentului. Prosoapele ne-au fost schimbate zilnic. Consumabilele cosmetice sunt in sticlute personalizate cu numele hotelului. Despre cazare :as da un plus cu unic amandament- personalul de la curatenie este destul de putin si este foarte greu sa faca fata curateniei detaliate a unui numar atat de mare de camere (carcotasii ar remarca de exemplu ca nu se sterge mobila cum trebuie si ca raman urme de maini... sincer, parca nu m-a deranjat fiindca nu am avut timp sa studiez aceste detalii prea bine!).

Partea mai proasta a fost cu masa. Fiind varf de sezon si restaurantul nu foarte generos ca suprafata, vesnic era aglomeratie. O forfota si un furnicar! La ora mesei, parca navaleau termitele! In maxim 3 -4 minute se golea o tava si aveai sansa sa stai in asteptarea a... ceva... orice de mancare. A se intelege ca sortimentele erau destul de putin variate si cantitatile mici. probabil asta e dezavantajul sezonului de varf: dezechilibrul cerere-oferta. Deci la capitolul masa... mai slabut.

Piscina insa face toti banii si as zice ca pana si sezlongurile din jur ajungeau sa satisfaca cea mai mare parte a solicitarilor (desi sunt nenumarate cazurile de neamuri proaste care mergeau de la rasaritul soarelui si isi lasau fel si fel de prosoape si obiecte pe ele, ca sa ocupe cat mai multe locuri, chiar daca nu aveau nevoie de ele in totalitate...).

Un lucru demn de luat in seama: hotelul ne-a oferit locuri de parcare gratuit in parcarea proprie amenajata.

La plecare gazdele ne-au oferit cate o sticla de vin personalizat cu numele hotelului pentru fiecare camera. Ca sa pastram o amintire frumoasa de pe urma zilelor petrecute acolo... Si, gandind acum, la rece, cred ca va ramane o amintire buna!

Trimis de alb1573 in 18.07.15 17:48:05
Validat / Publicat: 18.07.15 19:25:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena, Obzor, Sunny Beach, Bansko

VIZUALIZĂRI: 2537 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alb1573); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Imagine din dormitorul apartamentului de la Golden Line

• Alte impresii din această RUBRICĂApart Hotel Golden Line: