ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2015
ÎNSCRIS: 04.05.10
MAY-2015

Probabil cea mai buna alegere pentru Nei Pori

Am stat la acest hotel 5 nopti in mini vacanta de 1 Mai. Am ajuns la el dupa ce am stat o noapte la hotel Afroditi, insa neavand decat cazare la acest din urma hotel si in statiune nu era mai nimic deschis de 1 Mai, ne-am mutat la Platamon.

Ca si pont - am vazut pe booking ca o noapte costa 140 Eur pt o camera junior suite. Am mers direct la receptie si am cerut daca pot sa ne faca o oferta mai buna - lucru care s-a si intamplat -» ne-au dat la 100 Eur pe noapte.

Hotelul are urmatoarele facilitati:

- desi este in clasa de 5*, eu l-as pune mai mult la 4*

- piscina exterioara si interioara (+hidromasaj)

- prosoape de plaja gratis

- lenjeria s-a schimbat fix la 2 zile

- prosoape de calitate, schimbate zilnic

- meniu bogat, variat de la o zi la alta in proportie de 30-50%

- seara erau spectacole, mini disco pt copii

- animatori care se tin de turisti toata ziua: darts, fitness, concursuri in apa, etc

- piscina exterioara are si un mini parc cu niste figurine cu jeturi de apa - cu mare efect la copii.

- bautura de calitate medie, la liber toata ziua; inghetata la fel.

- plaja privata.

- gradina foarte frumos aranjata

- parcare gratis, privata.

- intrarea in mare este lina, nisipul foarte fin.

Cu aceasta ocazie am vizitat si castelul Platamon (aflat la 5km distanta), iar o alta zi am rezervat-o pt o vizita la Meteora.

Ca si idee, zona este bine de bifat, insa eu nu as aloca-o pt vacanta de vara. Cred ca pt 1 Mai este una din alegerile bune.

Trimis de MrCod in 18.07.15 16:00:06
Validat / Publicat: 18.07.15 16:32:23

VIZUALIZĂRI: 1778 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MrCod); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

cifclaudiu
    [18.10.15 17:21:05]

Salutare. Anul viitor intentionez si eu sa merg in respectiva locatie la inceputul lunii iunie. Dupa cate am observat, in aceeasi perioada ai fost si tu si as vrea sa te intreb cum a fost vremea? dar apa marii? multumesc

MrCodAUTOR REVIEW
    [26.12.15 20:16:30]

@cifclaudiu -

Vremea a fost extraordinara -am avut intre 20-25gr in fiecare zi. Eu cel putin am venit bronzat ca si vara.

Apa marii este foarte rece (in Mai), greu sa faci baie in ea.

Nici apa din piscina exterioara nu este calda ca vara, insa pentru cei ce vor inviorare se pot acomoda imediat (trebuie sa sari direct in apa fara prea mult tam tam

Oricum erau si copii de 5 ani in psicina ziua, asa ca nu pot sa spun ca este insuportabil de facut baie.

Dar oricum exista varianta cu psicina interioara care este incalzita.

Pentru luna iunie nu cred ca vei mai avea aceste probleme oricum.

cifclaudiu, MrCod
    Alte impresii din această RUBRICĂCronwell Platamon Resort (ex Platamon Palace) :

• pagină generată în 0.091930150985718 sec