Pensiunea Ancora

Avatar Dumitru2015
DIN Timişoara
înscris/ă în 17.07.15
JUL-2015

Ancora - dezamagire fata de anii trecuti

Facusem un obicei in a reveni la Pensiunea Ancora in fiecare an, in special pentru vederea minunata catre Dunare si locurile frumoase din zona. Anul acesta insa a fost o dezamagire sa constatam o degradare vizibila a acestei pensiuni.

Cand am ajuns la receptie am asteptat cateva zeci de minute sa ne cazam pentru ca nu era nimeni la receptie si tot personalul se refacea dupa o petrecere din seara precedenta care se incheiase la ora 7 dimineata.

La restaurant ne-am lovit de o lipsa de personal calificat. La masa servea un singur baiat (care in acelasi timp servea si la piscina si mai facea si alte treburi aditionale) si care la restaurant nu facea fata la servit celor 4 mese de clienti. Felurile comandate au fost aduse pe rand la interval de cateva zeci de minute iar "ciorba de peste" (cu ghilimelele de rigoare) - portie foarte mica si gust nu tocmai de peste. Mancarea oricum nu a fost un punct forte la aceasta pensiune.

Terenul de fotbal nu mai exista - a fost desfiintat pe motivul ca s-a dorit sa se construiasca camere pe locul respectiv.

In camera caldura mare - suflanta care odata dadea aer conditionat acum sufla aer recirculat. Am mers la receptie sa cerem o explicatie si am aflat ca de un an "s-a scos aerul conditionat" inclusiv de pe site (deci greseala noastra ca nu am constatat) insa preturile au ramas la fel.

O alta dezamagire am avut-o la piscina: apa tulbure si foarte murdara, un furtun statea aruncat in piscina - nu am putut sta nici 5 minute inauntru. In jur mizerie, fetele de masa neschimbate, la fel de murdare.

Per total am asistat treptat (si cu parere de rau) la o degradare a acestui loc. Anul viitor ne vom reorienta spre o alta pensiune - zona este minunata si merita revazuta.

Impresii încărcate de Dumitru2015 in 17.07.2015 07:50:45

Validat / Publicat: 17.07.15 10:33:20

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dumitru2015); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[17.07.15 10:29:50]

@Dumitru2015: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.