ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 3, 6

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Nu recomand, pentru un concediu liniștit căutați alt loc de cazare

Am stat la acest hotel 3 zile (2 nopti), dar nu a fost una dintre cele mai plăcute experiențe. Alegerea a fost influențată de amplasarea hotelului (pe malul mării) și de faptul că oferea camere/paturi pentru 3 persoane. De altfel, singurul atu al hotelului este amplasarea - pe malul mării.

În fapt: este vechi, neîntreținut, neîngrijit, cu dotări ce par să fi supraviețuit anilor '90.

Camera era mică, avea mobilier vechi, saltele ”obosite”, un frigider înghesuit într-un colț. E drept, la venire, am găsit lenjerie și prosoape curate. Baia - cu un miros ciudat, de mucegai, apa caldă (de fapt, călduță) nu curge la chiuveta (numai la duș), bazinul vasului de toaleta pierdea apă, perdeaua de la duș scurtă, scurgerea apei de la duș era lentă (parția înfundată).

Ușa de la balcon (termopan) nu se închidea etanș. Problema era noaptea, când simțeai din plin muzica de la ”VoxMaris”, discotecă în aer liber situată chiar peste drum (zgomotul infernal, care dura până dimineața, se auzea prin ușa închisă!). Dacă, totuși, mergeți acolo, nu acceptați camere orientate spre nord. La recepție ne-au spus senin că toate camerele au vedere la mare, dar cele orientate spre nord, cum a fost aceasta, au vedere la un ”colț” de mare, dar ”beneficiază”, din plin, de zgomotele stațiunii.

În perioada în care am stat acolo nu s-a făcut curat în camere, nu s-au schimbat prosoape, nu s-a schimbat lenjeria, nu s-a luat gunoiul (lucrurile devin ”interesante” cu un copil care, ocazional, mai folosește pampers). Oricum, este destul de ciudat să defilezi jumătate de stațiune cu punga de gunoi (coșurile de gunoi sunt rare în Costinești și de obicei pline), asta dacă nu plasezi gunoiul în scrumiera cu picior de pe hol (asemeni altor colocatari temporari de la ”Forum”).

În 2 zile nu a mers televizorul, o zi nu au dat apă caldă (oricum, cugea anemic, numai la duș), o zi nu a mers un lift.

Personalul este amabil, dar senzația a fost că amabilitatea lor încearcă să compenseze multele deficiențe ale hotelului/serviciilor oferite. Ne-au dat tichetul pentru mic dejun după ce le-am amintit noi de el (deși pe factură apărea micul dejun), dar l-au dat pentru 2 persoane, în loc de 3. Ne-am dat seama a doua zi, la masă, le-am spus și au remediat situația, însă pentru ziua următoare, când am primit tichet și pentru micul dejul ”uitat”. (Oare credeau că mâncăm ”retroactiv”?). Nu erau lămuriți (sau nu voiau să fie) dacă micul dejun conține și apă/ceai/cafea, așa că în prima zi am plătit cafelele (6 lei pentru o cafea). Ulterior, cafeau a fost inclusă. De altfel, micul dejun nu este oferit în cadrul hotelului, ci la o terasă situată la 150-200 de metri de acesta și se rezumă la omletă sau un modest platou rece.

Parcarea este simbolică, raportat la capacitatea hotelului - nu cred că intră, parcate corect, mai mult de 20 de mașini. Am avut noroc de un loc eliberat exact când am ajuns și am parcat pe un spațiu înclinat, neamenajat (pe pământ). Evident, ca și alți ”norocoși”, nu am mișcat mașina până la plecare, pentru a nu pierde locul de parcare...

Referitor la cei care se cazează aici, am văzut și familii cu copii, oameni amabili, unii cerând, politicos, la recepție, remedierea problemelor (unele similare cu cele pe pare le-am expus aici). Eu am avut ca vecini (de balcon) niște tipi care se manifestau zgomotos seara, dar erau, cumva, amuzanți.

În concluzie, prin prisma propriei experiențe, nu vă recomand Hotel Forum!

Trimis de Mircea P in 14.07.15 10:35:56
Validat / Publicat: 14.07.15 11:23:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1804 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mircea P); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.07.15 12:28:29]

@Mircea P: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

Mircea PAUTOR REVIEW
[15.07.15 13:13:36]

@webmasterX - Da, acesta este. Multumesc!

Mircea P
Alte impresii din această RUBRICĂForum Hotel: