ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2015
DIN: Timișoara
ÎNSCRIS: 13.07.15
JUL-2015

încărcat de pe telefon!

O cazare decenta la un preț bun

Am ales aceasta vila pentru concediul nostru din acest an deoarece am găsit o oferta last minute foarte avantajoasa.

Am plecat cu autocarul fără prea mari așteptări. După un drum lung Timișoara - Thassos care a inclus 3 ore de plimbare cu autocarul pe insula deoarece cei de la agenție au ales o ruta care pe noi nu ne-a avantajat deloc noi fiind destul de aproape de Limenas unde te lasă feribotul dar ei alegând sa ocolească insula pe partea de vest am ajuns la Vila Pinelopi. În toate ofertele aceasta vila apare ca vila Penelope... ea însă se numește Pinelopi.

Din șoseaua principala care străbate Skala Potamia în apropiere de supermarket Albatros se vede o pancarta cu aceasta viluta. Nu e foarte vizibila iar dacă nu ne-ar fi lăsat autocarul chiar în fata acestei pancarte cred ca ne-ar fi fost mai dificil sa o găsim.

Ajunși în curtea vilei am fost întâmpinați de proprietara Pinelopi care ne-a îndrumat către camera 6 la etaj.

Vila are 4 camere la parter și 4 la etaj cate 2 de fiecare parte fata de intrarea în balcon. Accesul în camere se face la parter direct din curte și la etaj de pe balcon. Un balcon destul de îngust însă unde am putut sa punem hainele la uscat și am putut sa stam seara la aer.

Camera a fost foarte curata, doua paturi de o persoana unite, prosoape curate, o baie cu dus, o chicineta dotata cu tot ce era nevoie, în camera o oglinda destul de mare, dulap încăpător cu câteva umerașe, o noptiera un cuier, o măsuță mica, 2 scaune și o masa ptr terasa. Pinelopi locuiește la et 2 cu familia.

Nu am avut nici o problema pe parcursul sejurului, după a treia noapte ni s-a făcut curățenie în camera, ni s-au schimbat prosoapele. De pe balcon vilei am putut admira marea, răsăritul...

Este localizata foarte bine, chiar pe faleza, aproape de supermarket și taverne. In zece minute de mers pe jos, pe plaja ajungi în Golden Beach, unde ne-am petrecut majoritatea zilelor de plaja. Este aproape de stația busului local care oprește în fata supermarketului Albatros.

Ne-am simțit excelent. Camerele sunt micuțe dar am considerat suficient pentru noi. Curtea arata cam neingrijita dar nu ne-a afectat foarte tare. Prin natura jobului meu am colindat destul de multe hoteluri din tara și pot sa spun ca ma declar mulțumită de cazarea la Vila Pinelopi. Cred ca depinde de om și de pretențiile cu care pleci de acasă. La prețul pe care l-am plătit am fost plăcut surprinsa de curățenie și aspectul vilei.

Trimis de Andreeadeea in 13.07.15 17:10:33
Validat / Publicat: 13.07.15 18:19:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3764 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreeadeea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 golden Beach... un pic innorat

webmasterX [13.07.15 18:18:44] »

Bun review de debut, merită remarcat.

@Andreeadeea: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am notat - şi inserat "Pinelopi" în denumire

vladubu* [20.08.15 12:41:53] »

@Andreeadeea -

Buna,

Avem o rezervare la aceasi vila din 26 august, 2 persoane, 7 nopti si m-ar interesa niste recomandari, preturi taverne pt. a-mi face o idee buget/zi, plaje cu sezlong umbrele tarife?

Multumesc!

Andreeadeea [23.08.15 01:17:49] »

@vladubu: în skala potamia șezlongurile sunt gratuite dacă comanzi de 3 euro de persoana. În golden beach pe care o recomand cu drag 2 șezlonguri și o umbrela 5 euro pe zi.

De mâncat am mâncat în mai multe locații. Preturile sunt rezonabile. În general ne-am încadrat în 25 de euro la o masa de 2 persoane cu tot cu băutură în jur de 30,32.

Nu cumpărați croaziera de la agenție. E mai scumpa.

Noi am nimerit camera la etaj și a fost ok. La parter e mai dificil cu uscatul rufelor dar avantajul este ca ai mai mult spațiu pentru măsuță și scaune și mi s-au părut camerele puțin mai drăguț amenajate.

Recomand supermarket Albatros la 3 minute de cazare, în sosea în partea dreapta, în stânga un pic mai departe este și Carrefour cu preturi bunicele.

Noi am cheltuit în jur de 500 de euro și nu pot sa zic ca ne-am abținut de la ceva.

Concediu plăcut!

anemarie29 [18.01.18 12:40:23] »

va rog spuneti-mi cat de departe e statia de autobuz si care este pretul biletului? spre Golden beach sa inteleg ca se poate ajunge si pe jos. cum este plaja in zona si marea? merita un hotel fara mic dejun?

sa inteleg ca in baie nu se aduc sapunuri si sampoane fiind cu autogospodarire, dar curatenie se face?

multumesc

Andreeadeea, anemarie29, vladubu*