Papillon Zeugma Relaxury Hotel

Avatar unchesu
înscris/ă în 28.12.10
JUN-2015
REGIM MASĂ UAL

Un hotel decent si un raport corect pret calitate

M-am intors de aproape doua saptamani de la Papillon Zeugma si m-am hotarat sa scriu cateva impresii despre acest resort. Nu m-am repezit sa scriu imediat ce m-am intors pentru a lasa putin timpul sa sedimenteze impresiile despre resort.

In principiu este un resort pe care l-as putea caracteriza ca fiind unul decent fara excesele tipic turcesti (opulenta cateodata exagerata atat din punct de vedere al designului cat si al mancarii, etc.).

In primele cateva zile am avut si eu impresia spre exemplu ca fata de alte resorturi unde am fost in Antalya deversitatea si nici abundenta mancarii nu este cea la care ma asteptam insa mi-am dat seama ca mai degraba cei de la Zeugma urmaresc un concept care se bazeaza pe o responsabilitate crescuta fata de produsele pe care le ofera incercand sa diminueze risipa exagerata vazuta in Antalya in atatea si atatea locuri. Cred ca in urmatorii ani acesta va fi trendul urmat si de alte resorturi si sincer imi pare o revenire la normalitate din acest punct de vedere.

In rest resortul este unul foarte curat, potrivit ca intindere, camerele standard au un design atragator si dimensiuni mai mult decat rezonabile (in aceste camere au stat unii dintre prietenii nostri). O remarca speciala pentru vilele nou construite cu iesire direct in piscina unde am avut privilegiul sa stau cele 7 zile petrecute la Zeugma.

Plaja este cea obisnuita pentru cei care au mai fost in zona Belek, baruri suficiente astfel incat sa nu strabati distante mari atunci cand personalul nu ajungea sa te intrebe chiar la sezlong ceea ce doresti sa bei.

Piscinele atat cea din zona de entertainment cat si cea din zona relax au dimensiuni sadisfacatoare, apa foarte curata si impresia mea ca putin incalzita fata de ceea ce am experimentat prin alte resorturi.

Aerul conditionat functioneaza bine atat in camere (nu este deloc zgomotos) cat si in restul hotelului fiind setat cel putin in receptie si restaurant astfel incat sa nu existe discrepante majore intre temperatura de afara si cea din interior.

Spre deosebire de alte hoteluri la Zeugma zona unde sunt situate camerele este bine delimitata de zona de entertainment astfel ca in camere beneficiezi de linistea necesara unui concediu.

In concluzie este un resort pe care il recomand cu caldura oamenilor decenti care cauta relaxare intr-un concediu insa trebuie ocolit de cei carora le place opulenta evidenta si de cei care se asteapta ca mancarea expusa sa fie atat de abundenta incat sa cada dupa mese.

O mentiune in final cu totul speciala in ceea ce o priveste pe domnisoara Gabriela de la relatii cu turistii. Este o persoana deosebita care isi face meseria cu mult profesionalism si care reprezinta intr-un mod admirabil natia romana, ceea ce nu as putea spune despre multi conationali de-ai nostri care din cate am vazut au cam luat cu asalt acest resort si se cunoaste.

Impresii încărcate de unchesu in 10.07.2015 14:25:51

Validat / Publicat: 10.07.15 15:07:14

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Lara, Kemer

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (unchesu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 12 voturi) nota2

- GabrielaG
[12.07.15 10:35:56]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Buna ziua.

Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase la adresa mea.

Ma bucur nespus de mult ca ati avut un sejur placut si va mai asteptam la hotelul nostru pentru o vacanta la fel de frumoasa.

Sper sa reveniti.

Va multumesc din nou,