Kamelya K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]

Avatar anca 1
DIN Braşov
înscris/ă în 10.07.15
JUL-2015

Vacanta cu un gust putin amar

Vreau sa fac cateva precizari in legatura cu acest hotel, fiind excesiv prea laudat dupa parerea mea (nu obisnuiesc sa scriu impresii tocmai din cauza ca fiecare are alte asteptari sau pareri)

Deci plusuri-plaja lata, marea care se adanceste treptat (norocul locatiei), gradina mare si ingrijita

Camera cu un usor miros de mucegai, canapeaua, perdelele destul de murdare. Curatenie se facea zilnic, stiind ca este mai vechi nu am avut nici asteptari

Minusuri-la restaurant se arunca mancarea in fata noastra (pe mine sincer ma deranja) la alte hoteluri din Turcia, cel putin unde am fost eu nu se procedeaza asa. Mancarea aceeasi -spagete, cartofi prajiti+piure, carne prajita cand de miel cand de pui, peste. Problema era ca intodeauna era gatita la fel, prajiturile cam sarace, cele cu fructe destul de moi, cred ca din aceasta cauza nu erau taiate.

Cafeaua la automata-noi nu puteam sa o bem, aveau aparate pentru cafea dar nu le porneau sau daca foarte rar nu faceau decat expreso (cam de doua ori am reusit sa bem cafea) deci ramaneam la ceai.

Sucurile la dozator foarte diluate, asa incat beam apa plata.

Despre vinuri sau bauturi alcoolice nu pot sa spun nimic, nu obisnuiesc sa consum, inghetata cam slabuta si ea

Ei, acum ce ma deranjat cel mai tare erau dulai pe plaja, vreo 6 la numar, care fugeau nestingheriti printre sezloange. Am incercat sa intreb in staga dreapta de ce sant lasati pe plaja fara rezultat. pe cine deranjeaza sa mearga pe partea dreapta a plajei, cel putin acolo nu i-am vazut.

Am vrut sa fac aceste precizari pentru ca eu citind numai de bine, am avut asteptari mai mari (si nu numai de aceea am avut asteptari am fost la Fulya de vreo 11 ani si atunci a fost foarte bine). Cu exact aceeasi suma am fost anul trecut la Gural Premium, si nu se compara, acolo sucurile erau la cutie inghetata-ice crem toata ziua, mancarea foarte buna. Nu prea stiu conceptul UAL pentru ce la meritat, oare pentru sucurile de portocale de la micul dejun? sa fim seriosi!

Per ansamblu ne-am simtit bine pentru ca am inchis ochi absolut la toate, vacanca asta fiind dedicata copiilor, ei balacinduse toata ziua se simteau bine.

Nu m-as mai intoarce la acest hotel, avand o "experienta" de 12 ani. Oricum va doresc o vacanta placuta.

Impresii încărcate de anca 1 in 10.07.2015 14:11:08

Validat / Publicat: 10.07.15 15:09:09

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anca 1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

[10.07.15 15:16:01]

@anca 1 - Termenulde comparaţie avut este întodteauna "cel mai relevant"

[... ]am fost la Fulya de vreo 11 ani si atunci a fost foarte bine). Cu exact aceeasi suma am fost anul trecut la Gural Premium, s

La Fulya, aţi fost acum 11 ani sau de vreo 11 ori?

Oricum, oricare ar fi răspunsul - ne-am bucura să putem citi impresii recente de acolo (de la Gural, Fulya şi alte hoteluri la care aţi fost) scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acestor destinaţii.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc) ]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- anca 1
[10.07.15 20:22:34]

@webmasterX - Am fost la Fulya acum 11 ani :)

- pascadenisa*
[30.08.15 10:42:09]

@anca 1 - Ai mare dreptate, noi am fost in perioada 21 -28 august, am fost 16 persoane la acest resort si suntem perfect de acord cu tine, ffoarte multe minusuri pentru 5 stele!!

Publicitate    [27.06.19 14:27:58]

• Bine, spre foarte bine (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 09.10.18 de benea din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Vacanta satisfacatoare (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 16.02.18 de agentu din TâRGU NEAMţ) - RECOMANDĂ
  • Bine spre foarte bine!!! (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 13.07.17 de razvan.s1980 din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Superb (May.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 17.05.17 de bebolina din GALAţI) - RECOMANDĂ
  • Vacanţă superbă! (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 30.08.16 de v_florin din CUGIR [AB]) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgitor (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 5.50 (scris in 22.08.16 de delia1981 din SIGHIşOARA) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta minunata, o alegere inspirata! (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 02.08.16 de DanielaK din DROBETA TURNU SEVERIN) - RECOMANDĂ