Papillon Belvil Club Hotel [Kadriye]

înscris/ă în 02.07.13
JUN-2015
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 2 -- varsta: 6/12

Intotdeauna e loc de mai bine

Salutare natiune.

N-am mai postat de ceva vremea asa ca proaspat intors din Turcia m-am gandit sa scriu ceva impresii despre cele intalnite pe acolo.

Complexul in care am stat are cateva atuuri certe:

1. pozitia - statiunea Belek este deosebita, avand mult verde (padure de pini) care ajuta la "imblanzirea" temperaturilor extreme;

2. plaja - exclusiv nisip, bine intretinuta, cu paravane de imbra sub care nu te arde soarele, apa curata si cu adancime progresiva, fara scoici, alege etc., intotdeuna am gasit loc (e adevarat am fost la sfarsit de iunie, in sezon...);

3. oferta de mancaruri - aprope de toate (binenteles berbec, dar si vita, curcan, pasare, peste etc. etc) super bine pregatite - parere proprie si personala impartasita de ff multi dintre musafiri; minusuri in aceasta zona: inghetata fff saraca oferta (3 sortimente la caserole ca la supermarket) si bauturile naturale pauza, bere doar Efes la dozator;

4. o alta "problema" diferenta semnificativa de confort intre cazarea in hotel si cea de la vile dar e totodata si o diferenta de bani;

5. programul de distratie de seara repetitiv majoritatea realizat cu echipa proprie a hotelului.

6. o zona dedicata copiilor (piscina, club, locuri de joaca, teren de sport etc.)

Una peste alta un resort OK dedicat in special pentru familiile cu copii.

Impresii încărcate de The tourist in 08.07.2015 19:51:42

Validat / Publicat: 08.07.15 20:21:55

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (The tourist); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

- calincheita
[08.07.15 22:28:27]

@The tourist: 2700 euro nu e cam mult pt 2 adulti si 2 copii, 7 zile?

[08.07.15 23:14:06]

@The tourist -

Depinde de la caz la caz. În situația unei familii cu doi copii de 6 și 12 ani, cazarea la vile ar fi fost mai ieftină, dar sigur mai puțin confortabilă, spațiul rămas în cameră după introducerea unui pat suplimetar/fotoliu extensibil fiind foarte redus, astfel că se impune cazarea în hotel, unde camerele sunt mult mai spațioase. Pentru doi adulți sau doi adulți+un copil micuț, cazarea la vile este absolut satisfăcătoare, diferența de bani putând fi utilizată în alte scopuri. Eu am preferat cazarea la vile, renovate chiar în anul respectiv, totul nou, totul curat, spre deosebire de hotel care avea camere mari, dar cu mobilier învechit.

Ai omis să amintești faptul că la intrarea în mare mai erau și ceva pietricele, nu foarte deranjante, iar marea se adâncește destul de repede.

[08.07.15 23:23:44]

@nicole33 -

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc) ]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

E la capitolul restanțe Turcia ?

[08.07.15 23:37:40]

@webmasterX -

E la capitolul restanțe Turcia?

Da.

- calincheita
[09.07.15 07:38:48]

@calincheita: Multumesc!

- The tourist
[09.07.15 12:10:54]

@calincheita - raportul calitate/pret e ok. spre ex. o familie 2 adulti + 1 copil mai mic de 10 ani pentru aceeasi perioada a platit 1.800 euro.

- The tourist
[09.07.15 12:15:47]

@nicole33 - Marea la 20 de metri de tarm are o adancime de 1 m, nu sunt gropi, iar intrarea este lina.

- Corina70
[09.07.15 12:36:19]

@The tourist - Ciudat. Eu am fost acolo anul trecut si la cativa metri de mal apa avea adancimea de 1,40-1,50. Nu zic ca mai departe n-o fi fost apa mai putin adanca, numai ca nu am avut curaj sa ma aventurez, nu inot atat de bine.

Iar la intrarea in apa era un mic brau de pietricele, care isi tot modifica latimea in functie de intensitatea valurilor. Nu erau deranjante, dar existau. Ici-colo se mai faceau culoare fara pietricele, dar si acestea isi schimbau mereu pozitia.

[09.07.15 22:44:06]

@The tourist -

Foarte ciudat, probabil am fost la hoteluri diferite. Sau avem unități de măsură diferite.

Intrarea în mare se poate schimba, dar în zeci de ani, nicidecum în doar trei ani.

Probabil și stratul de pietricele aflat imediat înainte de a intra în mare a dispărut în același mod miraculos.

Publicitate    [20.10.19 15:28:13]

pagină generată in 0.0897619724274 sec