ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2015
JUL-2015
2 AD. + 2 COPII

încărcat de pe telefon!

Doar BINE si atat

Incep prin a spune ca am citit cu atentie toate comentariile anterioare avand concediul platit si ma revoltam pe cei ce huleau resortul si ma bucurau impresiile pozitive.

Sunt inca la acest resort si pot sa spun ca si primii si cei din urma au exagerat, adica adevarul e undeva la mijloc.

Primul impact negativ l-am avut la intrarea in camera, o camera mica, asa ceva nu am mai intalnit in toate concediile petrecute in Turcia. Camera a fost in corpul mare al resortului la etajul 4 land view desi am lasat ciubuc la receptie... mi-a venit sa cer banii inapoi, asta e! .

Una peste alta complexul e curat, mancarea bunicica, piscina prea mica si apa din ea destul de rece pentru iulie, personalul amabil insa nu la acelasi nivel ca si in Antalia.

Ca si concluzie sunt multumit dar sunt si mari lipsuri... acu 6 ani PALOMA PASHA din Ozdere m-a facut sa iubesc Turcia iar RICHMOND ma scoate din Kusadashi... abia astept sa ma reantorc in ANTALIA!

Trimis de beks in 05.07.15 17:06:53
Validat / Publicat: 21.07.15 08:14:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3522 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (beks); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.60 EUR pe cameră

[05.07.15 17:23:25]

@beks - Din câte ne dăm seama, sunteţi încă "acolo" (în zonă). Deşi AmFostAcolo nu recomandă impresii trimise în timpul (mini) sejurului, nu respingem apriori asemenea cazuri.
    Totuşi, pentru că saitul nostru se numeşte AmFostAcolo.ro, păstrăm deocamdată articolul în "stand-by", urmând ca la finalul sejurului să completaţi impresiile și notele finale, inclusiv pentru Servicii/Bucatarie/Masa, "decantate" prin eventuala experiență suplimentară.

Până atunci, mai aveţi timp să adăugaţi impresii, detalii, alte informaţii utile sau să "rafinaţi" notele acordate (folosiţi linkul EDIT IMPRESII), să încarcaţi eventuale poze etc.

IMPORTANT: Rugăm să ne anunţaţi (printr-un ecou scris aici, în rubrica de faţă) când consideraţi că aţi ajuns la "varianta finală" = că putem publica articolul.

[11.07.15 13:09:34]

Completări, adăugiri, ajustări?

Poţi folosi EDIT IMPRESII - mai ales că unele capitole (SERVIC; BUCĂTĂRIE & MASĂ; PLAJA & MAREA) văd că nu sunt completate (nu au primit notă)

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [21.07.15 20:47:00]

@beks -

S-a dovedit că ai lăsat ciubuc degeaba. Ai primit exact ceea ce ai plătit, o cameră în hotel land view. Dacă doreai să ai vedere la mare era suficient să plătești în plus pentru aceasta, suplimentul de seaview fiind de doar 4 euro de persoană pe zi și nu mai era nevoie să cotizezi la recepție.

Camera standard are undeva la vreo 27 mp, dar poate părea mică pentru doi adulți și doi copii.

... acu 6 ani PALOMA PASHA din Ozdere m-a facut sa iubesc Turcia...

De curiozitate: Paloma Pasha a fost alegerea ta inițială sau ai ajuns acolo prin relocare de la un alt hotel?

Arya
    [22.07.15 08:02:13]

@beks -

In afara de Paloma Pasha a existat vreun hotel care sa te mulțumească? Nici din Antalya nu ai venit mulțumit.

beksAUTOR REVIEW
    [28.07.15 06:07:40]

@nicole33: Am impresia ca ma "luati in suturi" cu acest ecou.

Punctual, nu am dat "ciubuc" pentru a avea sea view, ci instinctual pentru a nu primi ceva rau.

Nemultumirea mea la camera a fost faptul ca aveai senzatia de inghesuiala, lipsa de aer, si sa nu mai amintesc faptul ca din patul suprapus din acel mic hol unul din copiii mei a cazut, iar numai o minune a facut sa nu fie ceva grav.

Una peste alta nu m-am declarat nemultumit, de aceea daca vedeti bine l-am recomandat, insa nu a fost ceea ce am dorit la banii pe care i-am dat.

Nu conteaza cum am ajuns la Paloma Pasha insa acolo a fost "staif", sper ca mai e.

beksAUTOR REVIEW
    [28.07.15 06:13:58]

@Arya: Poate s-a intamplat in ultimii ani sa vin din Antalya nemultumit, insa per total am fost foarte multumit. Apropo nu am postat aici impresiile mele din fiecare vacanta.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [28.07.15 22:00:08]

@beks -

Am impresia ca ma "luati in suturi" cu acest ecou.

Departe de mine o asemenea intenție. De fapt, eu chiar ar trebui să-ți mulțumesc. În urma review-ului tău de anul trecut, dar, mai ales, a șirului de ecouri care i-au urmat, mi-a venit ideea de a vizita hotelul pe care tu nu-l recomandai, chiar blamai pe nedrept întregul lanț Rixos, idee care s-a concretizat anul acesta într-un sejur reușit într-un resort frumos.

În legătură cu ciubucul dat la cazare, se pare că instinctul ți-a cam jucat feste, camera primită nefiind pe măsura așteptărilor.

Ba contează. Impactul psihologic și gradul de satisfacție sunt mult mai mari atunci când plătești puțin și primești mult mai mult decât ai plătit, iar prețul de la CDC știm cu toții că a fost minim.

beks, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂRichmond Ephesus [Pamucak]: