ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2015
ÎNSCRIS: 07.04.10
MAR-2015

Distractie la restaurant - Celebration Garden

Fie ca e 8 martie, fie ca e Revelionul sau ca este un eveniment important din viata, trebuie sa gasesti un restaurant bun unde sa te simti bine, atmosfera sa fie placuta, sa te distrezi, dar nici sa te arda la buzunar.

Daca mai ai si prietenii langa tine si sa fie si ei destul de nebuni ca tine rezulta ca distractia e asigurata.

Daca pana anii trecuti am preferat sa mergem la restaurant sa stam la masa si sa vorbim intr-o atmosfera placuta, parca lipsea ceva: un restaurant unde sa poti si sa dansezi, sa "se aranjeze" mancarea. Ce bine ca am gasit "Celebration Garden"!

Este situat in Cartierul Pajura. Cam departe de cartierul meu. Nu este nici o problema, "am soferita" sa ma aduca acasa.

Locatia exacta: 44.480822,26.044417

Sau pentru cei fara GPS: Cum ai intrat pe strada Pajurei (dinspre Bulevardul Bucurestii Noi) 500m mai in fata pe stanga. Locuri de parcare sunt in fata restaurantului 10-20 max cu conditia sa le asezati si perpendicular una pe alta. Nu uitati sa lasati si un nr de telefon in geam si sa va asigurati ca si auziti telefonul... sau incercati sa parcati pe strazile adiacente si sa va cerati cu vecinii de bloc...

Sau veniti cu un taxi, in acest din urma caz nu uitati sa pastrati o suma corespunzatoare cu distanta pe care o aveti de parcurs spre casa.

Am fost la acest restaurant la 1 (un) revelion si; la 2 (doua) 8 martie, anul trecut si anul asta. Nu am stiut cum sa pun datele sus- nu prea conteaza- poate trebuia sa scriu 3 descrieri dar "le luam cu copy/paste si apoi dadeam delete " vorba cantecului - distractia a fost la fel de mare, formatia participanta (gasca) a fost cam tot aia (+/- 5 %).

Ce am avut in program: deschiderea programului asigurata de noi, inchiderea programului tot noi. Adica noi venim primii si plecam ultimii. Si nu uitam sa asiguram si partea de mijloc - adica dansam si in restul timpului, mai putin cand mancam :) .

Muzica populara asigurata de Andreea Haissan, muzica live asigurata de Raluca Dan. Au mai cantat si altii, nu imi mai aduc aminte acum. Unii au cantat din playlist (mp3). DJ-ul are o lista impresionanta de melodii si se pliaza pe petrecareti, uneori mai face si niste karaoke asa ca sa rada de vocile noastre ragusite :) .

Au fost numeroase sarbe si hore, cei care au fost acolo pot sa confirme (va rog sa confirmati ca v-ati distrat bine).

Rezervarea s-a facut la telefon, am fost am platit un avans 30% ochiometric, rotund si restul a aparut pe nota de plata, la finalul serii (adica dimineata).

Mancarea a fost foarte buna, felicitari bucatarului!

La Revelion am primit si un bilet de participare la Tombola - nu am castigat nimic, stati linistiti. Noi avem noroc in dragoste. Altii au noroc la Tombola.

Atmosfera: ce imi place la acest restaurant esta ca nu iti bate nici un felinar in ochi. Adica e lumina suficienta sa poti sa vezi ce bagi pe sub nas, dar in acelasi timp e si o ambianta placuta sa poti sa dansezi. Stiti voi: Cine poate sa danseze cu un reflector pus pe el? Michael Jackson?

Daca nu iti place ce canta atunci poti sa treci printr-un holisor in celalalt restaurant - nu te opreste nimeni, nici nu te taxeaza suplimentar - acolo poate e o sarba si te bagi in hora si tu.

Era sa uit: la miezul noptii a fost un foc de artificii extra- super 10 minute in strada. De revelion, nu de 8 martie - asta e deosebirea. Si cateva colinde de Craciun. Tot de revelion, cine ar canta colinde de 8 martie?

Si a mai fost o diferenta: 8 martie s-a terminat pe la 4 dimineata si revelionul s-a terminat cand s-a luminat de ziua. Asta cu acordul nostru, ca picioarele vociferau ca nu mai pot sa danseze.

Parti negative: nu sunt, poate niste recomandari: faceti ceva cu etichetele alea de la vestiar, ca de dimineata a trebuit sa le identificam ochiometric, ca etichete nu mai aveau. Noroc ca nu erau prea multe haine pe acolo :).

Si cand e urmatoarea distractie? O seara greceasca, ceva? Suntem amatori. De distractie, Nu de dans!

Trimis de mugur007 in 03.07.15 10:02:22
Validat / Publicat: 03.07.15 11:11:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2256 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mugur007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[07.08.18 09:54:57]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în București?, BUCUREȘTI" (deja existentă pe sait)

Conform regulamentului art. 14, secț. B

Articolele care descriu nunţi, botezuri, banchete, tabere, zile onomastice, revelioane, alte evenimente private — organizate, evident, în condiţii cu totul particulare — nu sunt acceptate în concurs = se publică fără PMA. În plus, articolele se publică FĂRĂ NOTE (notele nu sunt relevante pentru condiţii de cazare sau de servire a mesei etc din postura unui turist)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: