ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2015
DIN: Bacău
ÎNSCRIS: 22.06.15
JUN-2015

Jimmy's House Lefkada

Am sa scriu un minicomentariu despre Jimmy's House Lefkada, pensiunea se afla in insula Lefkada, in Porto Gallini, intre Nikiana si Nidri, nu luati adresa de pe google maps ca e aiurea, pe mine m-a dus undeva in Nikiana dar total eronat, prin padure undeva de a trebuit sa sunam proprietarul sa ne dea un reper ceva.

Pensiunea propriu zisa se afla pe partea dreapta are pancarta cu Jimmy's House si urci pe un drum de 30-50 m si faci dreapta si ai ajuns. O sa iti taie rasuflarea viewul de acolo!

O sa vedeti o casa albasta, cocheta cu 2 etaje, cu piscina cu seaview, o sa va intampine proprietarul domnul Dimitrios P., care are 62 de ani.

Sa va povestesc despre camere, va sugerez sa luati cu vedere la mare, o sa va placa foarte mult ceea ce o sa vedeti, bineinteles daca mai gasiti, camerele sunt f curate se face curatenie aproape zilnic in ele, au pat matrimonial, frigider, led, aer conditionat, balcon micut dar propice pt servirea cafelei cu o superba vedere. Se schimba lenjeria zilnic. Baia e cam micuta dar iti poti face treaba, ai uscator de par.

Ca pret eu am dat pe camera 200 de euro in perioada 13-21 iunie 8 nopti, dar cred ca se mai putea negocia 10-20 euro, deci am dat 25 euro pe noapte. In iulie august pretul pe camera e 70 de euro pe noapte.

Ne-am mai intalnit cu romani acolo la pensiune, chiar am socializat cu ei si a fost foarte frumos. Locuri de parcare sunt, dar nu f multe.

Pensiunea nu ofera servicii de masa. Pensiunea este de calitate va recomand. Aveti wifi, dar nu este unul grozav, iar daca vreti wifi mai puternic luati-va camera langa casuta mica unde sta proprietarul. Pisicina are program.

Curatenia este una ireprosabila. Aveti mese afara unde puteti servi masa, sunt 2 mese. Aveti posibilitatea de a face gratar. aveti Lidl la 10 km distanta in drum spre Lefkas. Piscina nu este una adanca, in coltul din stanga pot sta si copii mici, e un loc special amenajat pentru acestia. O sa va placa catelusa proprietarului. Nu se fura in pensiune, eu am lasat obiecte de ceva valoare acolo si nu a umblat nimeni.

Proprietarul este de treaba, stie bine engleza. Cam atatea am avut de spus, va urez concediu placut in Lefkada!

Trimis de Paul8 in 01.07.15 22:50:41
Validat / Publicat: 02.07.15 07:36:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1598 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Paul8); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.07.15 23:22:06]

Mutat în rubrica "Jimmy's House [Porto Gallini], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

***

Paul8 - am mutat impresiile de la impresii de călătorie la impresii la impresii de cazare. De aceea te rog să acorzi și notele pentru cazare și servicii. Am retras notele de la capitolul bucătărie şi masă, atât timp cât Pensiunea nu ofera servicii de masa

***

Am observat că ai spus că nu sunt corecte coordonatele de pe alte site-uri, de aceea am să te rog să ne ajuți să le identificăm pe cele corecte:

rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=18672.

• - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • webmaster
    [02.07.15 07:34:40]

Vom publica impresiile aşa cum sunt în acest moment; autorul poate reveni ulterior, prin ecouri, clarificând cele două aspecte rămase în "suspensie"

- nota acordată cazării

- coordonatele GPS ale vilei

Lyssys
    [02.07.15 13:53:56]

@Paul8 - Ce păcat că nu postați și niște fotografii, mai ale că nu mai este nici un alt review despre această locație...

Ce ziceți, încercați?!

Camerele sunt cu chicinetă bănuiesc, dacă nu se oferă nici măcar micul dejun... Ce posibilități de luat mesele sunt? Cât de departe sunt tavernele?

Care este depărtarea de plajă, cum este aceasta - cu nisip sau pietriș, cum este intrarea în apă? Ne-ați stârnit curiozitatea!

Așteptăm amănunte! După cum vă sugera și web-ul, mai adăugați, mai adăugați!...

Paul8AUTOR REVIEW
    [07.07.15 20:44:12]

O sa revin cu poze, coordonatele gps nu le cunosc, nota 9 o dau la aceasta pensiune

[05.06.17 21:07:06]

@Paul8: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Am completat, în caseta tehnică, nota la cazare cf precizării de mai sus (90%)

Lyssys, Paul8