ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2015
ÎNSCRIS: 23.08.11
JUN-2015

Curat, placut, calitate-pret foarte corect

Incepand cu 15 iunie, pana pe 28 iunie am fost gazduiti de acest micut hotel, chiar pe plaja din Laganas. In urma recomandarilor de aici, am solicitat o camera la demisol si a fost o alegere perfecta, avand in vedere ca nu a fost nevoie de aer conditionat, fiind chiar racoare.

Camera spatioasa, cu un pat dublu si un pat suplimentar pentru fiica noastra, baie cu cada, un LCD si un frigider.

Cu toate ca se afla in Laganas, centrul distractiei in Zakynthos (vezi impresii), hotelul Andreolas este intr-o zona linistita, fara galagie si fara freamatul distractiilor din centrul orasului.

Micul dejun, este acelasi in fiecare zi, adica: sunca, cascaval, oua fierte, unt, ceai, cafea, gem, lapte, cereale si cam atat, noi l-am mai imbogatit cu niste iaurt grecesc si miere si se serveste de la ora 8 la 10. Piscina, fiind pe malul marii, nu am folosito, dar din ce am observat, era curata.

Hotelul se afla la o distanta de centru de cam de 15 minute de mers lejer pe jos direct pe plaja (noi pe aici ne intoarceam) sau o jumatate de ora, pe straduta din capatul hotelui, pe langa albia raului, fara apa :)).

Ce ne-a impresionat, la acest hotel, a fost curatenia impecabila, se facea zilnic curat, la 3 zile se schimbau asternuturile si prosoapele, cand ne intorceam seara la camera, nu numai ca gaseam curatenie luna, dar si pijamalutele erau aranjate intr-un mod placut, o sa pun foto :).

Personalul este dragut, amiabil, mai putin un tip mai invarsta, de la receptie, care pare tot timpul suparat si imbufnat! WI-fI, doar la sala de mese (unde trebuie sa consumati de la receptie ca sa fiti lasati sa stati), sau afara pe sezlongurile de la piscina. Va mai spun, pentru cei ce mergeti ca si noi fara sa dispuneti de carnet auto, ca statia de autobuz o gasiti fie mergand pe plaja pana in centrul orasului (acolo este capatul) fie in capaul strazii de pe langa albia raului fara apa, e mult mai aproape si mai practic!

Langa hotel, aveti un supermarket dotat cu de toate (apa:un bax de 6 sticle 1.5 euro) si pe perioada sederii noastre, nu am vazut nici urma de tantari! acestea fiind spuse, eu recomand cu mare incredere acest hotel. Vacante placute!

Trimis de mircea rpd in 01.07.15 13:39:08
Validat / Publicat: 01.07.15 14:24:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Lefkada

VIZUALIZĂRI: 2753 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mircea rpd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

redmari108
    [02.07.15 22:14:05]

As dori sa iau si eu un sejur la acest hotel si as vrea sa va intreb daca turistilor romani li se dadeau camere "cu dedicatie" doar la demisol sau erau cazati si la alte etaje? De ce ati preferat camera la demisol, nu era mai proasta, adica intunecata, mai putin aerisita, fara balcon, etc. ? Credeti ca in celelalte camere e atat de cald incat nu se poate sta fara aer conditionat?

Mai am o nedumerire legata de frigider - e in camera gratuit sau poti beneficia doar contra cost?

Unii turisti au scris ca ar fi avut probleme si cu transferul la aeroport in ziua plecarii. A fost totul ok in cazul dvs. ?

Astept raspunsul dvs.

Multumesc anticipat!

mircea rpdAUTOR REVIEW
    [02.07.15 22:26:44]

@redmari108 -Nu este adevarat ca se dau cu dedicatie! in a doua saptamana, eu eram singurul roman de la demisol, in rest erau numai englezi!

-camera nu este intunecoasa, se aeriseste foarte bine, balconul este maricel (o sa pun o poza si cu balconul)

-da, daca vin caldurile, sus cu siguranta nu se poate sta fara aer conditionat (4 euro/zi)

-frigiderul este gratuit!

-noi am fost cu autocarul si tot a decurs normal.

Daca mai vreti informatii, oricand cu drag

elena.daniela
    [28.08.15 12:20:16]

@mircea rpd - Buna ziua, intamplator am fost cazata in per 21-28 iunie 2015 la acest hotel chiar la demisol, cam 109 si un alt ex, si in 105 erau cazate doua domnisoare din Iasi, deci in concluzie am fost mai multi romani cazati la demisol decat englezi.

mircea rpdAUTOR REVIEW
    [06.09.15 22:01:54]

@elena. daniela - pe partea disnpre oras, ina doua saptamana, noi am fost singurii romani!

elena.daniela, mircea rpd, redmari108
    Alte impresii din această RUBRICĂAndreolas Hotel: