ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2015

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Deceptie

O camera infecta, la un hotel de 4 stele, la etajul 7 desi erau doi copii nu foarte mari. O putoare de canal a duhnit din primul moment in care am intrat in camera desi era etaj 7. O camera minuscula ce se dorea cu 4 paturi, din care unul era un fotoliu care mi a fost frica sa nu se dezmembreze in timpul noptii.

Cireasa de pe tort a fost burlanul de aer conditionat care era fixat pe peretele de la capataiul paturilor si care huruie de o zi si o noapte de cand suntem aici.

De fapt scriu in timp ce sunt pe plaja si am avut alta stupefactie. Am platit azi de dimineata, pe plaja din fata hotelului 4 sezlonguri, cost total 25 euro, era si o umbrela. La ora 6 au venit si ne au ridicat de pe ele, s a terminat programul desi nu ne au informat despre acest lucru la inceput. Sunt stupefiata, nu asta era Spania pecare mi o imaginasem.

Dezamagire este putin spus.

Desi hotelul este plin, turistii par ok, cred ca ptr Romania sunt camerele groaznice de la ultimul etaj, sub piscina, caci vorbim de un hotel cu piscina pe acoperis, deasupra etajului 7.

Dezamagire putin spus...

Singurul lucru bun care il pot spune despre hotel, ca au o mancare variata si bunicica, fructe, prajituri etc dar apa nu, si bauturi, ptr asta mai platesti 12euro/zi. Nu am cuvinte, chiar nu merita nici banii, nici osteneala.

Trimis de MLAGEA in 30.06.15 19:59:06
Validat / Publicat: 11.07.15 14:01:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2274 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MLAGEA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster21 [30.06.15 21:05:00] »

@MLAGEA: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
    Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri tetxului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

MLAGEA [02.07.15 14:11:44] »

@webmaster21: ASA este, insa dezamagirea a fost atat de mare, nicaieri nu ni s a intimplat Sa fim ridicati la Ora 18 de PE sezlonguri, SI intr o maniera destul de nepoliticoasa.

25 euro ptr. 4 sezlonguri SI o umbrela daca Ai venit la 16la plaja, e ceva nu?

Un hotel de 4 stele, nu 5 Dar totusi 4, o camera infecta la care am depistat ca in patul mic patura SI cuvertura miroseau a pipi de la un copil mic dupa care probabil nu schimbasera asternutul. Pare greu de crezut.

Am discutat cu cei de la hotel, rezolva problemele Dar nu e scuzabil. oricat de bine NE vom simti, impresiile astea ramin.

Nu ma asteptam, unele lucruri s au remediat, aveam insa alte asteptari!!!

webmasterX [11.07.15 14:00:19] »

Presupunem că după atâta timp impresiile s-au "sedimentat" şi că dacă autoarea ar fi dorit să aducă completări (la text sau note), acestea ar fi sosit deja...

Publicăm impresiile aşa cum sunt în acest moment

nicole33 [11.07.15 14:16:48] »

@MLAGEA -

Cei 25 de euro daţi pe șezlonguri puteau fi economisiți prin folosirea unor prosoape de plajă și cumpărarea unei umbrele de soare de maxim 10 euro, plaja fiind cu nisip.

Cum este intrarea în mare și cât de caldă era apa mării la început de iulie?

MLAGEA [13.07.15 22:09:28] »

@nicole33: Intrarea in mare este destul de abrupta in cca. 2 m de mal, apa a fost rece si foarte rece, din 10zile doar vreo 3 a fost mai calda ptr. baie, am inteles ca e un fenomen normal acolo, sa se schimbe temperatura apei de la o zi la alta desi afara era cald. Nu recomand Pineda, nu recomand Hotel Pineda Pallas. Referitor la umbreluta, am cumparat-o in final. Cu doua fetite, cu saltea de baie, labe de inot, ochelari, nu mai cari asa usor si umbrela. Apoi la plecare o lasi acolo, nu o poti lu cu tine.

nicole33 [13.07.15 22:26:48] »

@MLAGEA -

Mulțumesc pentru precizări, chiar dacă intuiam răspunsul.

Eu am prins apă rece la sfârșitul lunii mai în Malgrat și regretam că nu am mers o lună mai târziu în speranța unei mări mai calde.

Varianta cu umbrela cumpărată și lăsată acolo am aplicat-o de mai multe ori în sejururi cu avionul și nu mi-a părut rău.

MLAGEA [14.07.15 00:25:27] »

Text încărcat inițial ca review separat și mutat aici ca ecou de webmaster.

Am revenit deoarece, m am familiarizat cat de cat cu acest site si conditiile sale. Am facut cont acum mult timp pentru a cauta informatii despre destinatii fara insa a studia ceea ce ti ofera el.

In zupararea care ne a cuprins fiind in Pineda, a fost primul loc care mi a venit in minte, ca m ar ajuta sa povestesc si altora ce ni s a intimplat. Nu ma asteptam sa primesc raspuns. Nu ma pricep la tehnica. Am fost totusi placut surprinsa si imi dau seama ca are o utilitate mai mare decat am crezut.

Revenind la Pineda, nu recomand, cel mult ptr. familii de seniori, si nu acest hotel. Este scump ptr. conditiile oferite, statiunea este practic fara prea multe perspective, putine magazine si terase.

Sa aduc un plus zonei, briza puternica si foarte sarata, apa cu o salinitate peste medie datorita deficitului hidric din zona si legatura foarte buna cu Barcelona, prin linia ferata existenta care leaga statiunile din zona de Barcelona.

Un minus ptr. iubitorii Greciei, apa din cale afara de rece. Doua zile suficient calduta, 3 zile groaznic de rece, nu intra nimeni. M am intors racita cobza si cu infectie urinara.

Atentie la tarabe, spaniolii schimba preturile de 2ori pe zi si exista un pret diferit pe articol de la un magazin la altul, difetente de 10 chiar 20 euro. Aici saltea 12euro, dinco 32euro aceeasi saltea. Se poate negocia cu ei in Pineda.

In rest, a fost o alta experienta.

C&C [15.07.15 13:56:13] »

Multumesc pentru impresiile postate, dar din pacate acum sunt intr-o mare dilema. Hotelurile din lantul H Top ma interesau pentru vara aceasta, mai exact sfarsitul lui august si inceputul lui septembrie, avand un pret destul de bun.

Chiar util tot ce ai scris.

Imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat, ramaneti totusi cu ceea ce ati vazut.

Asa din ce am tras o prima concluzie, as asemana Costa Brava cu Riviera Olimpului, unde e bine sa ajungi pentru apropierea de Meteora, Salonic sau Atena.

MLAGEA [15.07.15 21:49:12] »

@C&C: Da, cam asa este, impusti doi iepuri dintr o lovitura.

Referitor la Hotel, in statiunea alaturata, Santa Susana, hotel din acelasi lant, arata din afara mult mai bine. Acesta era un hotel mai vechi, mai ramolit, ce l strica cel mai mult era mocheta care la. etaje devenise jegoasa deoarece se cobora de la piscina de pe acoperis, persoanele fiind ude, apa se imbiba si degaja un miros groaznic.

La etajele inferioare era putin mai ingrijit...

C&C, MLAGEA, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂH TOP Pineda Palace Hotel: