ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2015
DIN: Coquitlam
ÎNSCRIS: 29.06.15
JUN-2015

Colt de Rai cu 3 mese ecologice pe zi - IEFTIN

Eu si sotul meu ne-am planificat concediul pe anul 2015 in diverse locuri, din care am alocat 4 zile pentru Manastirea Acoperamantul Maicii Domnului din localitatea Dorna Arini, Jud. Suceava.

Situata la aprox. 6 km de Vatra Dornei acest loc minunat RUPT DIN RAI este IEFTIN (180 lei/camera) prin comparatie cu alte optiuni de cazare, asta in conditiile in care ai 3 MESE ECOLOGICE/zi INCLUSE IN PRET.

Complexul Manastirii este situat intr-o zona montana specifica si cuprinde biserica, chilii si o casa de oaspeti deschisa pentru cazare (unde am stat si noi), iar la momentul respectiv era aproape gata de construit a doua casa de oaspeti. Unele camere au si balcon (cazul nostru) de unde iarasi poti admira imprejurimile. Camerele sunt moderne si au frigider si televizor.

Curtea extrem de mare are in dotare 2 balansoare, o masa cu banci in mijlocul unei gradini care te imbie la rugaciune insuflandu-ti o stare de liniste sufleteasca. Printre alte animale au si un ponei si un strut.

Nu in ultimul rand voi vorbi despre mese care pe toti ne-a lasat cu "gura cascata" la propriu. Toate produsele sunt ECOLOGICE din gospodaria Manastirii, NEATINSE DE PESTICIDE sau alte chimicale, lucru foarte rar in ziua de azi. In afara de micul dejun se serveste vin (ecologic) la fiecare masa. Bucataresele sunt foarte amabile si serviabile. Ne-au intrebat de fiecare data daca sa ne faca cate o cafea sau daca mai avem nevoie de ceva.

Ca un bilant al celor 4 zile petrecute in acest loc minunat lasat de Dumnezeu am plecat mai departe cu bateriile incarcate la maxim si cu dorinta de a-l revizita cat mai curand posibil.

Va las si pe voi sa va delectati cu cateva dintre fotografiile atasate, sper binevenite pentru sustinerea celor declarate mai sus.

Avertizari:

- drumul de 3 km de la sosea la Manastire este un drum forestier plin de gropi, dar frumusetile de acolo merita tot efortul.

Cu bine.

Trimis de Squirrel in 29.06.15 03:12:46
Validat / Publicat: 29.06.15 09:33:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VATRA DORNEI.

VIZUALIZĂRI: 2693 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Squirrel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P15 Poneiul

[29.06.15 09:21:52]

Foarte bună recomandarea.

@Squirrel: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Preţul din caseta tehnică ("180 lei") corespunde unei (sg) nopţi de cazare - este corect?

Mutat în rubrica "Casa de oaspeţi a Măn. Acoperamântul Maicii Domnului [Dorna Arini], VATRA DORNEI" (nou-creată pe sait)

[01.07.15 02:28:58]

@webmasterX - Da pretul este mai precis 90 lei / persoana / noapte.

Pozitionarea pe harta este corecta.

Multumesc si eu.

[01.07.15 02:45:08]

@Squirrel - Mulțumim pentru precizare. Am completat în caseta tehnică.

[06.07.15 00:49:48]

@webmasterX -

Buna webmasterX,

O alta rugaminte daca se poate:

Multumesc anticipat.

Silvia.
[13.07.15 13:32:02]

@Squirrel: cum as putea avea un telefon sau alt contact al acestei case?

[13.07.15 13:46:54]

@Squirrel

Am constatat ca de fapt mai erau si alte impresii scrise despre acest loc minunat de catre altcineva. Deci il aveati in baza de date. Ma intrebam cum oare de nu am reusit sa il gasesc din prima? [... ] Ati putea sa il cuplati cu celelalte impresii ale altor persoane. Mi se pare mai concludent si mai ajutator pentru cei ce consulta acest site.

Suntem TOT timpul preocupaţi de acest aspect - întotdeauna când descoperim rubrici "dublate" le contopim.

Poţi te rog indica - printr-un link sau sub orice altă formă - care sunt respectivele impresii la care faci referire mai sus?

[01.10.15 07:06:26]

@webmaster - Vad ca squirrel n-a mai raspuns. Cu siguranta se refera la celelalte 2 articole care apar in cautare cu "Dorna Arini". Iata si link-urile: amfostacolo.ro/hotel.php? ... dornei&id=18654 (respectiva baza apartine mânăstirii deci pot fi contopite) , vezi impresii

[01.10.15 08:21:49]

Da. Pot fi contopite, doar ca Manastirea are locurile de cazare separate cu administratie separata, dar practic ele sunt una langa cealalta.

[01.10.15 08:30:55]

una langa alta in aceeași curte, aparținând mânăstirii.

[01.10.15 14:00:25]

@Silvia. - sunt doua site-uri oficiale ale Mânăstirii pe care pot fi gasite datele de contact.

manastireadornaarini.ro, dorna-arini.ro

andromeda
[18.03.16 23:34:21]

Ati facut rezervarea direct sau prin site-uri de specialitate?

Vi s-a solicitat avans sau toata suma?

Camera a fost cu baie proprie?

Exista si camere triple? noi suntem 2 adulti si un copil de 7 ani!

Multumesc anticipat,

andromeda, izabiza, Silvia., Squirrel
Alte impresii din această RUBRICĂCasa de oaspeți / Baza de Tratament Procopie (Măn. Acoperamântul Maicii Domnului) [Dorna Arini, SV]: