ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2015
ÎNSCRIS: 01.05.10
JUN-2015
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

încărcat de pe telefon!

O experienta mai frumoasa decat ne asteptam!

Salutare tuturor,

Avand un buget limitat de concediu pentru vara aceasta, eu si sotia mea ne-am gandit unde am putea merge. Cum superba Turcie era tentanta, dar scumpa pentru bugetul nostru, ne-am oprit gandurile asupra Bulgariei, alegand o statiune linistita, Obzor.

Plecarea a fost undeva pe la ora 7 din Bucuresti, iar la 7,45 eram pe podul ce leaga Giurgiu de Ruse (din cauza lucrarilor pe partea romaneasca a fost instalat un semafor la care, la dus am asteptat aprox. 5 min, iar la intors vreo 15). Dupa o oprire de vreo ora la Ruse, ne-am continuat calatoria pe traseul Razgrad-Schumen-Varna-Obzor. Mentionez ca drumul este bun, cu mici probleme pe autostrada Schumen-Varna unde asfaltul nu este de cea mai buna calitate. La ora 13,30 eram in parcarea imensa a hotelului dupa o noua oprire de 1-1,30 ora la Varna.

CHECK-IN

Personalul de la receptie a fost extrem de prietenos, inmanandu-ne cheia, cardurile pentru a putea beneficia de prosoape de plaja si punandu-ne celebrele bratari pe mana. De asemenea ne-au intrebat daca avem autoturism pentru a putea nota numarul de inmatriculare a masinii. Parcarea imensa (cred ca incap 150-200 de autoturisme) si gratuita.

CAMERA

Ne-a fost incredintat un apartament cu 2 dormitoare, 2 bai (una cu cada si una de serviciu cu un vas wc si o chiuveta), balcon mare cu uscator de rufe precum si un living in care era incorporata o bucatarie dotata cu combina frigorifica, aragaz, masina de spalat, dar fara vesela si alte ustensile.

In aprtament era aer conditionat in fiecare camera.

Curatenia se face zilnic, in cazul in care nu pui pe clanta usii cartonasul cum ca nu vrei sa fi deranjat in ziua respectiva. Prosoapele, pentru a fi schimbate, trebuie asezate pe jos in baie. In caz contrar, ele ny vor fi luate.

HOTELUL

Hotelul este destul de impunator, aflat chiar pe drumul national ce leaga Varna de Bourgas. Beneficiaza de 4 cladiri. In cladirea 4, prima cum intri in curtea complexului, se afla receptia, precum si apartamentele cu 2 dormitoare. Ea beneficiaza de un bar (intre 10-18,00 deschis pentru all inclusive), dar si de o piscina mare si una pentru copii.

Cladirea 3 este cladirea destinata apartamentelor cu 1 dormitor iar in cadrul ei se afla sala de fitness si spa-ul.

Restaurantul se afla la baza cladirii cu numarul 2. Intre cladirea 2 si 3 exista o piscina pentru adulti (1,30-1,50 m adancime) si una pentru copii. De asemenea lobby bar/fossil bar se afla in continuarea restaurantului iar snack bar-ul se afla langa restaurant in fata cladirii nr. 2.

Totodata mai exista o piscina in dreptul cladirii nr. 1 si un asa zis mini lac artificial, in care se poate face baie, in imediata apropiere a snack bar-ului.

Hotelul este situat la aproximativ 200 m de plaja (5-7 minute pe jos), existand 2 variante de acces. O prima varianta ar fi drumul asfaltat de la intrarea in complex pana la plaja. Acesta este cea mai rapida cale de acces pentru cei care stau in cladirea nr 4. Pentru restul, exista un drum pietruit ce porneste de la snack bar.

Atat la piscine cat si pe plaja sezlongurile si umbrelele sunt gratuite si din belsug. Mereu gasiti libere.

MASA

Sistemul all inclusive presupune urmatoarele: mic dejun 7,30-10,00; mic dejun tarziu (putine feluri) 10,00-11,00; pranz 12,30-14,30; cina 18,30-21,30; iar la snack bar de la 12,30 se prepara shaorma cu de toate, burgeri, cartofi, pizza, mici, salata, iar dupa 16,30 diverse fursecuri. De asemenea la snack bar puteti beneficia de o cina gratuita si va puteti alege 1 din cele 8 meniuri de acolo (recomand frigarui gigant pentru 2 persoane).

Bautura este cea locala sucuri la dozator, cola, fanta, sprite, cola zero, schweeps, bere, vin alb si rosu, spirtoase din categoria Savoy, whiskey, rom, gin, tequila, mastika etc precum si vreo 2 -3 cockteiluri.

Piscinele era deschise de la 8,30 pana spre ora 18,00.

Romanii sunt circa 70% din ocupantii acestui hotel.

Per total a fost un hotel bun si poate vom mai reveni si in anii urmatori.

Daca aveti ceva nelamuriri va stau la dispozitie cu cea mai mare placere.

Trimis de terner in 25.06.15 18:16:45
Validat / Publicat: 25.06.15 21:36:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Sunny Beach, Rava, Byala, Nessebar, Albena, Primorsko, Veliko Turnovo etc.

VIZUALIZĂRI: 2692 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (terner); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P13 Hotel si snack bar

nightwish [26.06.15 10:33:37] »

@terner - Chiar daca sejurul dumneavoastra a fost in luna iunie, pretul platit mi se pare destul de mic ptr un apartament cu doua camere. Agentia de unde cumpar eu de regula biletele, are preturi cuprinse intre 25 euro/persoana/zi (la inceputul lunii) pana la 51 euro/persoana/zi (la sfarsitul lunii), cu specificatia ca intr-un apartament de 2 camere trebuie sa se plateasca ptr 3 adulti minim. Ati beneficiat de ceva reduceri suplimentare, sau ati acizitionat biletele cu early booking?

terner [26.06.15 17:43:22] »

Biletele le-am luat din decembrie anul trecut. De regula noi ne planificam concediile din timp. Zilele astea chiar vreau sa ne achizitionam o oferta de revelion.

roxana_ro23 [30.06.15 18:35:03] »

@terner - F buna recenzia, de mare ajutor. Cum este nisipul pe plaja? si... cum pot sa iti trimit un mesaj privat? Multumesc!

terner [01.07.15 10:40:03] »

@roxana_ro23 - Buna. Nisipul pe plaja este foarte fin, insa mai gasesti din loc in loc mici scoici. De asemenea, la marginea nisipului, langa drum, se gasesc mici resturi de lemne de la anumiti busteni, dar nederanjabile.

Mesaj privat poti trimite dand click pe numele de utilizator, iar in partea dreapta sus ai mesajul "trimite mesaj personal".

Vacanta placuta!

Paul1 [01.07.15 14:41:10] »

Buna, locuri de parcare la plaja se gasesc?

terner [02.07.15 17:24:30] »

@Paul1 - Se gasesc cateva, unele sunt cu plata. Dar nu vad rostul in a merge 150 m cu masina pana la plaja.

roxana_ro23 [16.07.15 00:23:40] »

Buna din nou!

Cate apartamente sunt pe fiecare etaj?

terner [16.07.15 10:23:38] »

@roxana_ro23 - 3 sau 4 apartamente

paul1971 [20.08.15 14:41:40] »

Buna, exista internet in camere? Piscinele sunt incalzite?

terner [20.08.15 16:56:12] »

@paul1971 -

salut! Internet exista in camera dar cu plata. Costa cam 5 leva/zi de un dispozitiv. Adica plateai 5 leva dar nu iti mergea si pe telefon si pe tableta de exemplu. Internet gratuit prindeai pe plaja (2 linii din 4). Piscinele nu sunt incalzite. La data la care am fost noi, in jur de 20 iunie, apa in piscine avea undeva pe la 24 de grade (conform termometrului montat in interiorul piscinei).

monstrul [09.12.15 21:17:22] »

Salut. Am inteles ca la plaja acuma s-au bagat si sezlonguri cu plata... bulgarul scotzand din cele existente cateva, pt a cere bani pe sezlong. Si... la plaja nu exista bar? Trebuie sa car dupa mine o apa, o bere... tinand cont ca ma duc si cu 2 copi de 2 respectiv 6 ani? Care din cladiri ar fi mai indicata pt o familie cu copii mici? . Multumesc

monstrul, nightwish, Paul1, paul1971, roxana_ro23, terner
    Alte impresii din această RUBRICĂSunrise All Suites Resort: