ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2015
ÎNSCRIS: 15.06.11
JUN-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 - 2

Sejur la Zante Village Alykes

Hotelul Zante Village amplasat in partea de sud a statiunii Alykes, chiar in marginea strazii ce duce catre Tsilivi, la mica distanta de centrul statiunii.

Am ajuns la hotel la ora 14, formalitatile de cazare au decurs destul de repede.

Camera

Am primit camera la etajul 1 din corpul A, (hotelul detine 3 corpuri de cladiri A, B, C, construite P+2), camera cu vedere la strada, curtea interioara a hotelului, 3 paturi single din care 2 paturi single alipite, pardoseaua placata cu gresie de calitate medie, mobilier cu aspect curat si intretinut, sifonierul destul de incapator, Tv CRT de mici dimensiuni, unde am prins doar 5-/6 programe, Ac si frigiderul sunt contra cost, am platit 13 euro pentru frigider pentru tot sejurul.

grupul sanitar finisaj mediu, faianta si gresie de calitate medie, obiecte sanitare ok, cada cu dus.

Pe balcon am gasit o masa cu 3 scaune din plastic alb, fara uscator de rufe, le-am uscat pe scaun sau intinse pe balcon

Curatenia se facea zilnic in camere, prosoapele s-au de 2 ori, dar erau foarte uzate.

Masa

A fost demi pensiune, micul dejun indentic, cina ceva mai variata.

Micul dejun: a fost acelas pe toata perioada sejurului: cafea, suc, lapte, crereale fursecuri, legume rosii, cascaval feliat si sunca feliata, unt, dulceata (4 sortimente) / miere, omleta / oua fierte, cremvusti, bacon prajit si fasole.

Masa de cina: 2 fel principal legume, in special cartof si un fel de ghiveci, carne 2-3 sortimente, salate 4-5 sortimente, paste in fiecare seara, ciorba/ supa 1 sortiment, fructe, desert prajituri si jeleu.

Picina

Este una de dimensiunii mari cu sectiune separata pentru copii, iar sectiunea pentru adulti are adancime mica si medie, cu apa curata, sezlonguri aranjete in jurul picinei dotate cu umbrele, bar ce deserveste piscina

Activitati de distractie, relaxare si recreere

Un mic parc de joaca pt copii, internetul a functiona in zona receptiei fara costuri supliemntare, dar cu viteza foarte mica, o masa de biliard

Pentru parcare nu am achitat nicio taxa la hotel.

La acest hotel am gasit foarte multi turisti, ceva slovaci, polonezi si englezi

Cu personalul hotelului nu am avut probleme, au angajati 3 -4 romani.

Distanta fata fata de plaja este de cca 1-1,2 km

Trimis de vxp in 25.06.15 00:21:23
Validat / Publicat: 25.06.15 07:51:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2722 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vxp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 insulita de servire bauturi de la piscina
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[25.06.15 07:51:06]

vxpAUTOR REVIEW
    [25.06.15 08:46:01]

@webmasterX - coordonatele sunt cele corecte

Mihai18
    [10.08.15 22:53:26]

@vxp - Util reviewul și l-am votat în consecință deoarece pentru noi această destinație este o variantă a unei excursii apropiate. Deosebirea este că noi vom traversa Bulgaria. Oricum, ne este util ce ai scris. Mulțumesc.

Mihai18, vxp

• pagină generată în 0.042718172073364 sec