ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2015
DIN: braşov
ÎNSCRIS: 22.06.15
JUN-2015

Un loc plăcut unde îţi doreşti să te întorci

Pentru mine a fost o surpriză plăcută.

Înainte să plec am căutat şi eu pe site-uri şi am plecat temătoare: dacă nu sunt conditiile promise, dacă distanţa până la plajă e, aşa cum spunea cineva, pentru sportivi de performanţă, dacă seara ne mănâncă ţânţarii dată fiind apropierea de pădure. În realitate, am găsit tot ceea ce mi s-a promis (dacă citeşti corect oferta - în cazul Casei Leul cel puţin - nu ai surprize) şi chiar mai mult.

Curăţenia nu lipseşte iar serviciile sunt cele pe care le comanzi (eu, de exemplu nu am cerut aer condiţionat, m-a omorat cel de pe tren si nici transport de la gară, deşi am înţeles că se putea şi ar fi fost mai bine), ţânţari sunt doar afară (câţi sunt şi în alte părţi pe litoral, seara) iar distanţa până la plajă se poate parcurge lejer de către o femeie care nu e în formă maximă, cu un copil în cârcă, chiar şi de două-trei ori pe zi...

Dar ce mi-a plăcut fff mult a fost faptul că băieţelul meu s-a simţit super, locurile de joacă sunt chiar mai drăguţe decât par în imagine, plus piscina pentru copiii...

Locul este primitor şi am cunoscut acolo oameni super ok care caută într-un sejur ceea ce caut şi eu: un loc plăcut, în care se vede că se pune suflet şi unde îţi doreşti să revii (erau şi clienţi ”fideli” care merg la Casa Leul an de an, unii chiar de la deschidere!).

Singurul lucru pe care l-aş mai fi apreciat ar fi fost un restaurant propriu şi poate că nici nu aş părăsit prea mult pensiunea (majoritatea turiştilor îşi gătesc acolo, bucătăria e super utilată plus grătarul din curte...)

Deci, recomand cu căldură, mai ales dacă ai copii (a nu se intelege că este un loc exclusiv pentru familii!)

Trimis de alex braşov in 22.06.15 14:04:46
Validat / Publicat: 22.06.15 14:54:19

VIZUALIZĂRI: 1388 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alex braşov); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.06.15 14:12:51]

@alex braşov: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

pancone
    [25.05.16 18:08:38]

Buna ziua, vreau să mă cazez la locația această, îmi place cum arată, dar nu am fost niciodată în Jupiter si ma interesează cum este apa, dacă e adâncă la mal, sunt pietre? Va întreb deoarece am doi copii mici si am văzut că și dvs ați scris că ați fost cu copilul.

Va mulțumesc.

pancone