ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2015
ÎNSCRIS: 13.06.15
JUN-2015

încărcat de pe telefon!

O vacanta completa

Tocmai am revenit dintr-o vacanta de 7 zile in Rodos, asa cum citisem deja pe AFA despre hotelul Blue Sea, am avut probleme la check in cu camera.

Ni s-a spus ca nu au camera libera asa cum am rezervat si ca ne vor da alt tip, urmand ca a doua zi sa ne mutam in alta camera. Am spus la receptie ca nu mi se pare normal sa nu aiba camera avand in vedere ca am rezervat inca din martie, mi-au raspuns ca la ei e dupa principiul "primul venit, primul servit" si atat mi-a trebuit ca sa ma ambitionez sa le demonstrez ca nu pot pur si simplu sa ignore neplacerea creata turistilor. Am cerut sa vorbesc cu managerul, si cand am vazut ca acesta nu apare am spus la receptie ca suntem f nemultumiti, atat de deranjul cu camera cat si de faptul ca pe site-ul agentiei aparea ca clientii AI au sezlonguri gratuite pe cand acolo ne-au spus ca tariful e de 2 eur. pe sezlong. Cand intr-un final a aparut managerul de rezervari era deja acolo si reprezentanta agentiei de turism cu care am calatorit. Am mers impreuna si am expus nemultumirile noastre pe cat de ferm dar politicos am fost in stare.

Surpriza, dintr-o data a fost libera o camera cu vedere la mare care avea intr-adevar o priveliste uimitoare (initial era "imposibil") ceea ce pt noi a fost un upgrade :) si am primit si un card pt sezlonguri gratuite. Concluzia: nu va lasati nedreptatiti, mai bine o ora de "lupta" decat un concediu nereusit. In afara de asta pot spune ca avut o vacanta reusita, mancarea ne-a placut, a fost suficient de diversificata, bauturile au lasat putin de dorit, mai ales racoritoarele care aveau gust de suc la dozator facut cu apa si prafuri colorate :)

Era placut ca la barul de pe plaja puteai gasi fructe/inghetata/ prajiturele pe tot parcursul zilei. Hotelul e destul de departe de centrul statiunii Faliraki (cam 3-4 km) dar noua ne-a placut sa ne plimbam.

Plaja este frumoasa, lata si cu intrare lina in mare. Apa marii a fost placuta, noi am facut baie in fiecare zi fara probleme si daac ar fi fost prea rece erau oricand la dispozitie piscinele care sunt superbe si mereu cu o apa f curata.

In afara de Faliraki noi am vizitat Rodosul, orasul vechi. E f frumos, e o cetate locuita si ai ce vedea acolo. Noi am intrat si la muzeu (6 eur/pers) si am intrat si mai bine in atmosfera locului. Preturile sunt f mari la cafenele in centrul vechi (1.5 eur o apa la 500ml).

Trimis de Esteramaria in 13.06.15 16:16:31
Validat / Publicat: 13.06.15 16:49:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos

VIZUALIZĂRI: 2994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Esteramaria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster98 [13.06.15 16:49:00] »

@Esteramaria: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

***

calatorul [13.06.15 21:58:15] »

Felicitari pentru vacanta reusita si insistenta cu care v/ati cerut drepturile, nu stiu daca eu as fi reusit asa de bine. De retinut pentru alti turisti care vor intampina asemenea probleme. Si am ramas curios sa stiu detalii despre vacanta sau hotel, caci cea mai mare parte din relatare a ocupat/o intamplarea cu camera si sezlongurile. DAr vacanta in sine, cum a fost, ok?

Esteramaria [13.06.15 22:32:15] »

@calatorul50:In afara de cele 2 problemute vacanta a fost foarte frumoasa, am avut noroc de vreme buna, apa marii placuta, distractie in fiecare seara cu echipa de animatie a hotelului care e formata din tineri talentati si simpatici. Am participat la sedintele de Aqua gim care aveau loc in fiecare zi in jurul orei 11 si care au fost tare distractive (spre surprinderea si amuzamentul meu una dintre melodiile folosite era o manea romaneasca)

calatorul, Esteramaria
    Alte impresii din această RUBRICĂBlue Sea Beach Resort: