Sol Luna Bay Resort Hotel  (stele cf clasif. AFA:  4*+)

09.06.2015
Avatar ceasornicarul
înscris/ă în 21.10.10
MEMBRU: SENIOR
MAY-2015
REGIM MASĂ A.I.
+ COPII: 1 -- varsta: 2,7 ani

M-am reintors

Asa cum scriam si anul trecut, - vezi impresii - in acest an am ales acelasi resort, in aceeasi perioada si cu aceleasi costuri, camera a fost tot cu vedere la mare.

Schimbari fata de anul trecut n-au prea fost, poate mai putine furnicute, in rest camera, mancarea in continuare ok, plaja un pic mai murdara si aici ma refer strict la alge, animatorii parca un pic mai cuminti fata de anul trecut, mai putin activi.

Pe data de 29 Mai a fost deschis si Aqua Park-ul, este ok iar turistii cazati in acest resort au gratuitate

Recomand in continuare acest resort. la anul vom alege alta locatie, doi ani la rand sunt momentan de ajuns.

P. S aspectele negative ale acestui sejur s-au petrecut la primirea si predarea camerei

- anul trecut am platit parcarea la sfarsit acum in prima zi

- la predarea camerei am primit acceptul plecarii dupa verificarea ei, anul trecut am plecat fara probleme.

Impresii încărcate de ceasornicarul in 09.06.2015 12:49:24

Validat / Publicat: 09.06.15 13:22:07

• Alte destinații turistice prin care a fost: Israel, Iordaniia, Egipt, Ucraina, Slovacia ,,Polonia, Grecia, Serbia, Rep. Moldova, Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ceasornicarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

- nemira04
[09.06.15 14:23:51]

Buna! Te rog, scrie-ne care-i situatia sezlongurilor pe plaja... sunt suficiente?

Multumesc!

[09.06.15 16:53:42]

@nemira04 - sfarsitul lunii Mai, hotelul aproape plin nu erau probleme, in plin sezon nu stiu

- manoiuflorin
[09.06.15 18:45:59]

Ce probleme ati avut la primirea camerei, la ce ora au check in?

[09.06.15 19:11:41]

@manoiuflorin - check-in ora 14:00

fata de anul trecut cei de la receptie mi s-au parut mai exigenti, mai reci, a fost nevoie de prezenta mea, a sotiei si fetitei la preluarea camerei, anul trecut nefiind necesara prezenta lor, plata parcarii la inceputul sejurului, anul trecut am platit la plecare, faptul ca, dupa parasirea camerei nu am putut pleca decat dupa un control al ei, anul trecut nefiind aceste obstacole.

Probabil in ultimul an au fost probleme cu conationalii nostrii, n-am observat aceeasi asprime si cu ceilalti turisti in mare majoritate germani.

- ravenala22
[09.06.15 19:59:23]

... cat a costat parcarea???

- nemira04
[10.06.15 10:34:15]

@ceasornicarul - Multumesc!

[10.06.15 13:53:10]

@ravenala22 - 10 leva ori 5 euro pe zi

- Anca 2015
[12.06.15 11:19:17]

Buna ziua,

Imi puteti spune, va rog, daca tinuta vestimentara pentru cina este obligatorie in general sau doar pentru rezervarile la cele doua restaurante cu specific.

Multumesc!

[12.06.15 14:22:19]

@Anca 2015 - Ei spun ca, tinuta este obligatorie pentru cina peste tot, dar sunt si exceptii, turistii care vin imbracati in pantaloni scurti n-au avut probleme.

Se doreste in general pantalonii lungi si incaltaminte de strada, nu slapi.