Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi

08.06.2015
Avatar verapuiu
DIN Constanta
înscris/ă în 08.06.15
JUN-2015

Restaurant La Cetate

Restaurant La cetate - Cum te fura un restaurant...

Restaurant dragut, in parc, ambient frumos.

Servire de nota 4 cu indulgenta: la comanda de mancare nu au adus oliviera, nu servetele, nota de plata incasata dupa jumatate de ora, etc.

O portţie de mancare costa in meniu 15 lei, pe nota de plata gasesti in loc de 100 de grame 250 de grame si te costa 40 de lei. fara sa te fi anuntat nimeni in prealabil. ma intreb ce fac cei care poate nu au destui bani la ei.

cand ceri expicatii ti se arata un asterix minuscul in meniu, care e explicat peste vreo 2 pagini.

Cu alte cuvinte, ti se baga mana in buzunar, sau, daca vreti, o portie mare de mancare pe gat, pe banii tai...

Nu mergeti, ca riscati sa spalati vase ca sa achitati nota...

Impresii încărcate de verapuiu in 08.06.2015 19:25:00

Validat / Publicat: 08.06.15 21:44:28

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (verapuiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de verapuiu? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[08.06.15 21:39:57]

@verapuiu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase constănțene" (deja existentă pe sait).

- Catalina Ch
[15.05.19 14:15:30]

Acest lucru se intampla peste tot, clientul trebuie sa fie atent in meniu la carne mai ales unde este trecut gramajul, sa isi dea seama ca 100 gr este f putin si o bucata pt o portie va cantari sigur 200-250 gr. Am patit-o si eucand aveam vreo 18 ani si eram prima data la mare fara parinti, am platit ce era sa fac, dar de atunci cunosc acest aspect!

- Catalina Ch
[10.06.19 15:56:25]

@verapuiu: In meniul tuturor apare la fel, 100 gr costa X lei si clientul trebuie sa isi dea seama ca o portie rezinabila pt orice om este de aprox 200-300 gr. Lectia asta am invatat-o cand am mers prima data la mare singura, la 19 ani. Doar cand apare cuvantul portie se regaseste in meniu pretul total de plata, alfel sunt afisate preturi pt gramaj. Este la fel ca la 10% din consumatie, nu cere nimeni, dar sti ca trebuie sa achiti!