Limak Atlantis Hotel

MAY-2015
REGIM MASĂ UAI
+ COPII: 1 -- varsta: 7 ani

Superb

De 9 ani mergem in Turcia, in special zona Belek, pot spune ca acest hotel ne-a cucerit.

Stau foarte bine la capitolul servicii, personalul foarte atent, nu am avut timp sa ne plictisim, echipa de enterteaiment foarte buna, kids clubul super cu foarte multe activitati.

Il recomand in special familiilor cu copii.

Un mic minus, nu au gradini asa intinse ca la Rixos, Amara Dolce Vita, dar serviciile bune si de calitate compenseaza acest minus.

O atentie deosebita pt bebelusi si copii, de la tot ce este necesar pt bebelusi pana la distractia adolescentilo.

Superb.

Impresii încărcate de claaly in 04.06.2015 09:11:30

Validat / Publicat: 04.06.15 09:54:05

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Rixos, Amara, Ela, Cornelia, etc...
  • Alte destinații turistice prin care a fost: ISTAMBUL, BELEK, KEMER, LARA, FRANKFURT, BUDAPESTA, RODOS, GRECIA ontinentala.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (claaly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3148 PMA (din 8 voturi) nota2

- softyty
[04.06.15 15:31:58]

Salut,

Poti sa dai mai multe detalii, eventual ceva plusuri sau minusuri fata de ce era anul trecut? Merg si eu la sf de Iunie si orice info in plus conteaza.

Multumiri anticipate.

[05.06.15 23:46:25]

@softyty: buna,

Din pacate noi am mers pt prima oara la Limak Atlantis, asa ca nu pot face coparatie ce este in +sau in - fata de sezonul trecut, dar te asigur ca este o alegere excelenta. Daca aveti copii sa-i lasati la Kids Club, este foarte distractiv pt ei, Mellissa, Dima si Cinderella, vorbesc engleza si sunt foarte atenti cu copii.

Mancarea este foarte diversificata, gratarele in aer liber sunt in fiecare seara, bauturile sunt de calitate, mai ales la barul din lobby. In lobby bar recomand sa consultati meniurile de bauturi si de cafea pt a avea o imagine clara referitoare la tot ce intra la UAl.

O alta recomandare este sa cititi cu atentie carticica cu informatiile despre resort, aceasta vine atasata langa cartelele de acces in camera. Citind cu atentie aceasta carticica am descoperit ca avem dreptul sa ne fie calcate gratis 2 articole zilnic de persoana, ceea ce pe mine m-a incantat la maxim.

Noi am testat si Restaurantul turcesc Laila unde este gratis o seara /sejur, dar nu am fost incantati de mancare, nu a fost pe gustul nostru... restaurantul Indian este tot gratis o seara/sejur dar noi am renuntat sa mai testam deoarece copilul ramanea flamand ne fiind obisnuit cu anumite bucatarii.

Va doresc o vacanta frumoasa si plina de surprize placute.

- softyty
[08.06.15 12:48:09]

@claaly - Multumesc. Ma gandeam la o comparatie intre ce e scris aici pe site vs ce ai gasit la fata locului, dar la cat de incantata esti, e destul de clar ca totul e ok. Am inceput numaratoarea inversa.

- nitul
[29.10.15 22:02:19]

Cum a fost vremea in mai, a-ti facut baie in mare, se putea face plaje?

[30.10.15 08:39:08]

@nitul: buna,

Noi am mers din 16 Mai, apa marii 24 de grade iar in aer am avut si 37 de grade. 27 grade apa din piscina.

- nitul
[30.10.15 09:26:23]

@claaly: Mulțumesc, m-am uitat și eu la hotel și îmi place prețul din mai.

[15.11.15 23:51:33]

Va rog sa ma lamuriti si pe mine in privinta toboganelor: cate sunt si daca reusesc sa satisfaca un copil de 9 ani (in imagini apar 3 tobogane de dimensiuni reduse). Va multumesc!

[16.11.15 14:40:37]

@SILVIA 77: buna,

Asa este sunt doar 3 topogane, unul relativ usor unde m-am dat si eu cu fetita (7ani) si 2 mai dificile.

Sincera, sa fiu nu stiu daca sunt pt copii.

[16.11.15 19:45:57]

@claaly: Multumesc pt raspuns.

[16.11.15 20:11:36]

@SILVIA 77: Cu placere.

Depinde foarte mult ce a testat baiatul... de ex. cele 2 topogane mai dificile nu se pot compara cu cele din Troia Park Rixos unde sunt topogane foarte lungi dar si foarte dificile, sotul meu a testat si de atunci evita toate topoganele.

Daca ii va displacea, poti acizitiona o zi la Troia Park este extrem de aproape de Atlantis si se poate merge pe plaja.

Noi mergem in mai 2016 din nou la acest hotel, asa cum am mai spus raportul calitate pret este foarte bun.

Un plus mare este echipa de entertaiment -au foarte multe jocuri la care baiatul poate participa, escaladari pe munti gonflabili contra timp, cat reusesti sa stai intr-un picior pe placa de surf... etc.

O seara frumoasa.

[16.11.15 20:46:10]

Anul acesta am fost la Royal Alhambra (vezi impresii) si acolo erau 5 tobogane diferite, destul de inalte si a mai beneficiat si de Luna Park si astfel nu s-a plictisit.

In aceasta perioada sunt in cautarea unui sejur pt anul viitor si recunosc ca imi este destul de dificil. Doresc un resort care sa fie ok la capitolul curatenie, mancare, relaxare dar in acelasi timp sa aiba si un aquapark potrivit unui baiat de 9 ani si jumatate.

Multumesc pt lamuriri si sugestii!

[16.11.15 20:49:11]

Si inca o intrebare : pretul platit pt vacanta a fost cu transport inclus?

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[16.11.15 20:53:04]

@SILVIA 77 - Eu iti recomand Gural Premier Belek sau Rixos Tekirova. Au servicii foarte bune, aquapark-uri adevarate si preturi foarte atractive in aceasta perioada.

[16.11.15 22:40:28]

Buna,

Din ce mi-ai raspuns... iti pot spune clar... topoganele nu vor fi la inaltimea asteptarilor, in rest totul super Ok, si pot compara cu Rixos Premium Belek, Amara Dolce Vita, Rixos Lares, Ela Qulity, Titanic Delux.

Va recomand cu mare caldura Rixos Premium, Troia Park este super, sigur nu se va plictisi... iar... mancarea, curatenia, personalul au fost super ok... dar depinde si de perioada si de gradul de ocupare si de" calitatea" turistilor... sunt mai multi factori ce pot influenta aceste aspecte

In ceea ce priveste costul vacantei este cu transportul inclus si toate taxele, asigurarile.

O seara frumoasa.

[16.11.15 22:47:30]

Multumesc tuturor pt disponibilitate si opiniile bine punctate.

[03.01.16 17:10:51]

@Andox: Am luat in considerare parerea ta ca ar fi potrivit dorintelor

noastre Gural Premier si am gasit oferte, insa te rog sa imi dai cateva detalii. Recenzii nu am gasit decat din 2013. Multumesc.

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[05.01.16 12:26:38]

@SILVIA 77 - ce fel de detalii?

[05.01.16 21:43:40]

@Andox: Intre timp am aflat ca a fost renovat total in 2015 si daca imi poti spune cum este plaja, intrarea in mare. Daca detii si alte informatii noi fata de 2013 sunt incantata sa le aflu. Multumesc anticipat.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[05.01.16 21:54:29]

@SILVIA 77 -

si daca imi poti spune cum este plaja, intrarea in mare.

Plaja este perfectă, lată, cu nisip. Intrarea în mare este lină, tot cu nisip, te va încânta cu siguranţă.

Hotelul l-am văzut de pe plajă anul trecut. Din cauza vegetaţiei abundente însă nu am prea văzut mare lucru.

Şi eu sunt interesată de acest hotel pentru anul acesta.

- Cata2015
[26.11.16 01:40:58]

Seara, sau noaptea dc n. ai somn ce opțiuni ai? Ms!??

[26.11.16 15:07:26]

[27.11.16 13:58:16]

@Cata2015Bună. Incepusem sa scriu opțiunile pt distracția de seara, însă mi am dat seama ca întrebarea se referea la Limak Atlantis. Din păcate eu nu îți pot oferi informații decât despre Gural Premier Belek, pe care l am ales în urma sugestiilor și informațiilor primite de la Nicoll33 și Androx și a fost o alegere foarte inspirata.

- Cata2015
[28.11.16 21:07:24]

În sfîrșit, o pers care nu este ofensată! Sărutmîna!!!

Publicitate    [24.07.19 12:53:43]