ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.05.2015
    ÎNSCRIS: 24.05.15
    JUL-2014

Recomand calduros

Buna

Am fost cazati anul trecut... la VILLA ANGELA si ne-a ramas inima la dovada de ospitalitatea care am primito... nu numai la peisajele care par de undeva din paradis... ci si la modul cum ne-au facut proprietari (parintii domnisoarei Angela) vacata fara de griji.

Ma scuzati daca o sa fiu un pic sintetica... dar dupa o zi de munca...

Noi am ajuns la studio prin booking dar va sfatuiesc sa i contactati direct sau telefonic... noua ne facusera o oferta care nu o puteam refuza daca nu am fi prenotat in alta insula... unde sa ne terminam vacanta.

Pensiune este intro laterala a strazii centrale din Vasiliki, la 150 METRI de centru/port/plaja/supermercat... dar f linistita... sau cum a descriso sotul "o oaza de liniste" si asa este. Este locul ideal pt o fam cu 1-2 copii.

Detin in structura : studio, aprtamente de 4 pers, si camere.

Noi am stat in un studio: dormitor (pat, noptiere, sifonier, tv), anticamera (inca un pat de o persona) cu bucatarie /kicineta (utilata de la cutit la pahare), baie (dus) si terasa (masa cu 2 scaune) proprie spre gradina stucturii care este amenajata cu loc de gratar, sezlonguri de dat uta, flori infinite, mutl mult verde.

Pretul unui studio pleaca de la 25 euro pe noapte in sezon linistit (iunie/septembrie)

Aveti loc de parcare la intrare... in centru tirgului, zona f curata si batrinul e mereu cu ochii pe masini, cine intra, iese... etc. Doamna vb engleza si va intelegeti, ei amindoi se ocupa de curatenie (puctuala in fiecare zi) de ingrijirea curtii, si a spatiului verde.

Noi ne-am simtit f bine... si speram sa ne reintoarcem cit de curind... da intre timp m-am gindit sa dau aceste informatii si altora ca noi care cu un buget mai redus isi pot permite sa si reincarce bateriile in un loc de vis.

Celor care vor sa vada insula Lefkada le recomand Vasiliki... e mai putin caotic... de zona de est (pare Rimini) si esti f aproape de orice plaja din vest... care sunt SUPERBE.

Cu rezervarile pe internet se mai intimpla sa ai si suprize... dar aici garantat aveti parte de liniste si odihna... si sunteti la 5 min de mers pe jos de orice restaurant/distractie.

In vacanta nostra nu mam gindit a fac fotog la studio... dar le gasiti pe site si sunt perfect reale.

Vacanta placuta, Daniela

Va las contactul pt cei interesati villangela.gr

Trimis de daniela.radu* in 24.05.15 04:34:53
    Validat / Publicat: 24.05.15 10:31:26
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2516 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniela.radu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.05.15 10:31:16]

@daniela.radu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Villa Angela [Vassiliki], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

calatorul
    [25.05.15 15:58:01]

Si eu cred ca Vasiliki e o locatie foarte buna pentru a explora Lefkada si am constatat dupa toate plajele din vest ca si aici se poate face o baie buna, in stanga plajei cum stai cu fatza la mare, sau chiar inchiriind un surf cu sau fara vela. Am scris si eu pe AFA despre astea si m/am bucurat sa regasesc opinii asemenatoare si amintiri placute.

[27.05.15 00:50:15]

@webmasterX - Posizia e corecta.

Of ce amintiri placute imi trezesti cind vad harta cu locul.

Peste 2 saptamini plecam iar spre Grecia... abia asteptam.

Mulzam

Caramela
    [02.07.16 10:38:17]

@daniela. radu: Buna ziua, am facut si noi o rezervare in aceasta locatie pentru a doua jumatate a lunii august. Am comunicat cu ei direct pe mail pentru ca nu am reusit sa ii gasesc pe Booking sub nici o forma.

As fi vrut sa citesc opiniile clientilor pentru ca in rest oferta pe care ne-au facut-o a fost foarte buna. Sunt sigura ca pe Booking pretul ar fi fost mai mare.

O intrebare daca se poate. Si noi tot un studio avem rezervat si as vrea sa stiu daca frigiderul are congelator. La apartamente am vazut ca au dar eram curioasa daca au si la studiouri. Noi stam 12 zile si probabil vom avea nevoie sa bagam undeva pinguinii de lada frigorifica pentru excursiile de o zi pe plajele mai izolate.

Multumesc.

[17.08.16 05:26:27]

@Caramela -

Salut

Scuze. acum am citit mesajul.

au frigider cu congelator. Iti recomand sa faci piata la Lidl in lefkada pt multe zile.

distractie placuta

[17.08.16 05:31:11]

@Caramela -

PS: vreau si eu impresi... proaspete de pe insula.

Cum o iesit cu cazarea?

Nu rata Egremni... Milos, ci celelalte supercunoscunte chiar sa mergi si innot! hihih glumesc

Am intels ca cei de Makedonia palace iti ofera si o intrare gratis la o petrecere seara daca faci croaziera cu ei ziua.

Bafta

Daniele

Caramela
    [17.08.16 12:03:12]

@daniela. radu: Multumesc, la noapte plecam. Revin cu detalii in 2 saptamani. ????

calatorul, Caramela, daniela.radu*
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Angela: