Aurora Hotel

înscris/ă în 07.09.11
MAY-2015
REGIM MASĂ fara masa

Hotel recomandat AFA??!

Pot incepe cu faptul ca macar au bun simt, acum, la pretul de cazare camera /2 pers 100 lei rezonabil. No comment la alte hoteluri, Ibiza e nimic. (20 mai).

Receptia plasata la aprox 1.50 inaltime receptionera te privea de undeva de sus, io fiind cam scund mi-m vazut "valuarea" in ochii recetionerei privind in sus.

Guverenul Romaniei i-si arata valuarea prin calitatea mobilierului care l-a sponsorizat (placute informative asupra sponsorului), multumesc ca nu am fost fortat sa achizitionez obigatoriu si MD.

Camera OK la cate stele declarate are, lenjerie OK baia mica dar daca nu esti supraponderal incapi, dar ghiuveta la cam 204 mai are putin si cade, masca de la cadita e din alta epoca, una peste alta merge si asa.

Hotel recomandat de AFA scria pe usa iesire spre piscina NO COMMENT.

Pe etaj erau doar 3 camere ocupate de grupul nostru ce nu pot intelege este de ce de la 7 30 se tranteau usi pe etaj?!

In rest numai bine.

Impresii încărcate de gabdanz in 22.05.2015 10:09:44

Validat / Publicat: 22.05.15 11:03:07

• Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria, Ungaria, Italia in scop turistic

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gabdanz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  895 PMA (din 6 voturi) nota2

- alex1968
[22.05.15 22:25:51]

@gabdanz -

Cu scuzele de rigoare, dar n-am înţeles nimic din acest text...

Cu ce ocazie a sponsorizat Guvernul mobilierul?? (N-am mai auzit aşa ceva până acum, ca guvernul să cumpere mobilierul la un hotel privat)

Ce legătură are mobila cu micul dejun?

Şi, în final, a fost OK pentru preţul plătit ori a fost horror?

Eu am fost de vreo 3-4 ori la acest hotel, cu ani în urmă, cred că prin anii 1995-2000, deci când condiţiile erau mai proaste decât acum, însă a fost foarte OK, mergeam în delegaţie la o expoziţie şi cazarea se făcea la Aurora.

Pot să-ţi spun doar că imediat după ce se termina expoziţia şi mă întorceam acasă, mă gândeam cu bucurie că voi merge şi în anul următor...

- gabdanz
[23.05.15 09:16:09]

@alex1968 - Pe prea frumosul si elegantul mobilier erau montate niste placute gravate din care reiesea ca erau achizitionate cu sprijinul guvernului conf. legii...

In expunerea mea este o virgula ce delimiteaza guvernul de mic dejun. Oare ce conditii s-au schimbat daca infrastructura este identica??!! Cat dai atata face am remarcat macar au bunul simt sa nu sara la preturi.

In rest numai de bine.