ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.05.2015
MAY-2015
single

încărcat de pe telefon!

Un hotel bun

Daca cumva cineva trece pe drumul de la Izmir spre Afyon - ceea ce ma indoiesc - poate ca va gasi acest rewiew folositor. Orasul Usak nu este in drumul nostru spre Antalia si nici nu are nimic de aratat. Exista o foarte puternica zona industriala pentru textile.

Oricum doream 2 lucruri sa impartasesc in afara de hotel

Unul ar fi ca rata de schimb leu / lira turceasca (implicit euro / lira turceasca) ne este foarte favorabil in acest moment, asa ca pretul combistibilului este foarte accesibil acum. Adica la 3Tl un euro pretul de 4,04 Tl inseamna cam 1,33 euro ceea ce e muult mai bine ca in anii anteriori. Poate cei care merg cu masina si-au facut temele si stiu, dar altii cred ca se vor bucura

Al doilea lucru ce doream sa il spun este un sfat dat si de altii: faceti-va asigurari de sanatate, nu va zgirciti!

Plecind de pe o zi pe alta nu mi-am facut. Pentru o mica cusatura - 3 copci - pretul cerut la spital a fost de 390 Tl!

O chestie usor funny era chiar ziua mea si o pasarica si-a facut nevoile pe antebratul meu. "Hei" - am zis - "asta e noroc. " Apoi dupa app. doua ore, cam la 3 cm m-am taiat si a trebuit sa fiu cusut.

Deci daca cumva drumurile va duc in zona acest hotel este excelent la pretul de 90 tl - 30 euro. Camere mari, tv diagonala cam 100 cm, aer conditionat silentios, bai mari cu spatiu de dus cam de 2 mp. mic dejun bun.

Acum pentru mine care sint aici de 14 zile m-am cam saturat de el, dar pentru tranzit mi-as dori oricind un asemenea mic dejun

Atasez poze

Trimis de horachira in 15.05.15 17:42:49
Validat / Publicat: 15.05.15 20:50:33

VIZUALIZĂRI: 1666 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (horachira); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[15.05.15 20:50:54]

@horachira - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Aurici
[17.05.15 09:55:19]

@horachira - Eu stiu ce sa zic despre asigurari?

Am avut niste aventuri in Turcia despre care am scris de curand, si din cei aprox 1000 de EUR cheltuiti cu spitalele si doctorii, am recuperat 90. De la o firma renumita de asigurari, atunci cand am avut eu patania, dar si astazi. Cand iti iau banii, firmele de asigurari iti garanteaza orice, dar cand e sa ti-i dea, ti-i injumatatesc, sau si mai rau, invocand tot felul de chichite, unele de care dai prin contract scrise cu litere mici de tot, altele pe care le invoca asa, din regulile nescrise ale asigurarii. Atunci n-am avut timp si nervi sa ma judec cu ei, asa ca am lasat-o balta. Astazi nu mai las balta nimic, despre orice ar fi vorba. Dar cate drumuri am facut atunci si cate sicane... Probabil ca sumele mai mici se deconteaza mai usor dar cand este vorba de o suma mai mare au niste strategii de nu va vine sa credeti.

raducondulimazi
[20.05.15 10:31:35]

Rog o precizare: 4,04 TL e pret pentru motorina sau benzina? Daca se poate, puteti preciza pretul (aproximativ sau mediu) pentru fiecare tip de combustibil?

Va multumesc anticipat!

Radu

horachiraAUTOR REVIEW
[20.05.15 12:11:40]

@raducondulimazi[/4,04 TL litrul de motorina, 4,68 TL benzina, avantaj pentru cei cu diesel, pretul fiind cam ca la noi. astea sint preturile la statiile cunoscute, daca te risti poti gasi cam cu 0,5 Tl mai ieftin la unknowm

horachiraAUTOR REVIEW
[20.05.15 12:14:00]