Belvedere Hotel [Achladies]  (stele cf clasif. AFA:  3*)

04.05.2015
Avatar MariusDraghici
înscris/ă în 04.05.15
AUG-2014
cu transport AUTOCAR

Sejur fain, hotel HAOS

Am plecat frumos cu firma X (nu e voie sa mentionezi). Prima treaba nasoala a fost ca autocarul nu merge pana in insula (asa sunt regulile in insula Skiathos, deci nu doar pentru romani). Te lasa autocarul frumos în portul de la Volos si de acolo te imbarcă ghidul pe ferryboat. După 3 ore de mers cu ferryboatul, ajungi in Paradis. Acolo esti asteptat de ghidul din insula care te ia si te directioneaza catre un alt autocar care te duce la hotel. Buun.

Dupa ce am ajuns la hotel se face cazarea la BUNGALOW-URI. Asta e partea cea mai nasoala.

Arata jalnic bungalow-urile astea. Praf in camere, mucegai, privelistea e faina ce-i drept, dar cireasa de pe tort e uracatul celor 100 DE TREPTE pana la bungalowri, pentru ca acestea se gasesc pe dealul din spatele hotelului.

Am incercat sa schimbam camera, chiar sa mai platim ceva si sa avem camera in cladirea principala a hotelului, dar nu s-a putut pentru ca hotelul era plin.

Un hotel de evitat intr-adevar, insa insula este magnifica, peisajul, oamenii, restaurantul Crazy Spoon al compatrioatei noastre, Maria (nu trebuie ratat sub nici o forma), excursiile optionale Lalaria - Kastro - Tsugria, care echivaleaza cu un semitur al insulei si este mult mai fain decat turul, iar excursia Mama Mia extraordinara, relaxanta, peisaje frumoase.

Noi am incercat sa facem abstractie de hotel si ne-am bucurat cat am putut de restul.

Mi-a luat un an de zile sa scriu acest review, dar acum cand incercam sa-mi gasesc o destinatie de vacanta pentru anul acesta, mi-am adus aminte si am zis sa impartasesc si altora experienta cu hotelul, ca sa nu mai cada si altcineva in plasa.

EVITATI HOTELUL BELVEDERE (daca aveti camera la bungalow) si nu va bucurati imediat daca ati gasit hotel de 4 stele mai ieftin decat o vila.

Impresii încărcate de MariusDraghici in 04.05.2015 12:59:42

Validat / Publicat: 04.05.15 13:41:28

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu, Hotel IASON Thasos - Hotel Korina

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (MariusDraghici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 9 voturi) nota2

[04.05.15 13:41:09]

@MariusDraghici: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Publicitate    [26.06.19 03:59:37]